Hayvancılık Nasıl Yapılır?

Bu makale hayvancılığa başlamak isteyen girişimciler için yazılmıştır. Bu makaleyi okumdan hayvancılığa başlamamanızı tavsiye ederiz.

Hayvancılık mı yapmak istiyorsunuz? Başlangıç için ihtiyacınız olanları biz size anlatalım.

 

Hayvan çiftliğiniz için bir iş planı yazın

Dikkatli bir planlama yapmak en önemli konulardan biridir. Doğru şekilde hazırlanmış bir iş planı finansmanı garanti altına almanıza, yatırımcıları etkilemenize ve büyüme için strateji geliştirmenize yardımcı olur.

Tekrar ve tekrar söylemekte fayda var ki en iyi girişimcilerin başarıların temeli iyi hazırlanmış iş planlarıdır. İşte bu nedenle yeni işletme sahiplerini bir iş planı hazırlama konusunda uyarıyoruz.

İş planı hazırlaması için biriyle anlaşmak doğru bir hareket olsa bile iş planlamasının tamamen dışında da olmayın. Bunun yerine yazma sürecine proaktif olarak katılın.

 

Rekabeti dikkate alın

Kendi bulunduğunuz bölgede hayvancılığa başlayacaksanız küçük ölçekli hareket etmeli ve rekabetin ne kadar güçlü olduğunu görmelisiniz.

Rekabet ne kadar güçlü? Rekabet çok fazlaysa hayvancılık işine farkı bir yerde başlamayı düşünebilirsiniz veya tamamen farklı bir işe başlayabilirsiniz.

 

Pazara çalışın

Ciddi ciddi çiftlik hayvancılığına başlamak istiyorsanız bu işi yapan birilerinden mümkün olduğunca bilgi almaya çalışın. Yerel rakipleri size vakit ayırmaz. Neden ileride kendilerine rakip olacak birini eğitsinler ki?

Bununla birlikte ülkenin başka bir bölgesinde hayvancılıkla uğraşan bir kişi sizi tehdit olarak görmeyeceğinden sizinle konuşabilir. Doğrusunu söylemek gerekirse deneyimli girişimcilerin birçoğu yeni girişimcilere tavsiyeler vermekten hoşlanır. Size tavsiyemiz sizinle bilgeliğini paylaşacak olan birini bulmak için en az on işletme sahibini aramanız.

 

Var olan bir hayvan çiftliğini mi almalısınız yoksa sıfırdan bir çiftlik mi kurmalısınız?

İşletme sahipliğinin nasıl olacağına karar vermek oldukça zordur. Ve yapmanız gereken ilk şey sıfırdan mı bir çiftlik kuracağınıza yoksa var olan bir çiftliğimi alacağınıza karar vermek olmalıdır.

Genelde var olan bir hayvan çiftliğini almak sıfırdan başlamaktan iyidir. Var olan bir hayvan çiftliğini aldığınızda müşteri tabanına ve sabit gelir akışına sahip olursunuz.

Eşsiz değer önerisine kendini adayan girişimciler sıfırdan başlamayı tercih eder.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir