Hazır Beton Tesisi Kurmak

İnşaat sektöründe faaliyet gösteriyor ya da bu sektöre ilk defa girmek istiyor olabilirsiniz. Sebep her ne olursa olsun hazır beton tesisi kurmak kazanç sağlamak için harika bir yoldur.

Hazır beton tesisi nasıl kurulur?

Pazar araştırması:Ürün veya hizmetinizden para kazanmak istiyorsanız öncelikle pazarı bilmeniz gerekir. Bilmeniz gereken konulardan biri beton mikseri piyasasında rekabet olup olmadığıdır.  Rekabet varsa betonları ne kadara satıyorlar? Potansiyel operatörlerin birçoğu yerel hazır karışım tesislerini rakip olarak görürler. Aslına bakacak olursanız bu düşünce tamamen de yanlış değildir. Hazır betonu ne için sattıklarını, minimum yükleme miktarlarının ne olduğunu ve yüklemeler karşılığında ne kadar ücret aldıklarını bilmeniz kendi fiyatlandırmanızı yaparken avantaj sağlar.

Hedef kitlenin demografik özellikleri ne? Demografik araştırmalar sayesinde elde edeceğiniz göstergeler planlarınıza ışık tutacaktır.

Zorunluluklar: Bazı hazır beton ekipmanları için imar zorunluluklarını araştırmanız gerekebilir. Koşullu kullanım için izin gerekiyor mu? Yükseklik sınırı nedir? Hava kalitesi için izine ihtiyaç var mı? Gerekli ruhsat ve izinleri almanız ve ayrıca zorunlulukları yerine getirmenizin işletmenizin uzun vaadeli başarısına etkisi çok yüksektir.

Materyal seçimi: Beton malzemeleri sadece kum, çakıl ve sudan oluşsa bile mikserde hazırlanan betonun iyi olabilmesi için malzemelerin türüne ve kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Özellikle kum ve çakıl taşlarına dikkat etmelisiniz. Paradan tasarruf etmek için daha az pahalı olan kumdan kullanmamızı isteyen bir müşterimiz vardı. Çıkan beton çok kötüydü, firma işe geç başladı ve firmanın itibarı lekelendi. Her şeyi tekrardan kontrol ettik ve kumu değiştirmediği sürece sonucun aynı olacağını kendisine anlattık. İyi kumdan aldı ve değişimi kısa sürede müşteriler bile fark etti. Materyal seçimi oldukça önemli bir kriter.

Deponuzu düzenleyin: Deponuzu verimli ve etkili bir şekilde düzenlemezseniz iş akışınız yavaşlar.

Satış ve pazarlama: Bu devam eden bir süreçtir ve size avantaj sağlar. Hedef kitlenizi yeni açacağınız hazır beton işletmenizle alakalı bilgilendirmenin bir sürü yolu vardır. Sektör deneyimi olan kişilerle görüşerek veya araştırma yaparak hangi yöntemlerin kullanılabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İnşaat sektöründe iş kurmak isteyenlere özel iş fikirlerini ve yatırım fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. öncelikle böyle çalışmalar yaparak bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.ben hazır beton tesisi açmak istiyorum ancak gerekli bilgilere sahip değilim. gerekli finansal kaynağı nasıl bulacağımı ve nasıl hareket edeceğimi bilmiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir