Hurda Metal Geri Dönüşümü

Geri dönüşüm işi kurmak isteyenler için iş fikirlerinden biri de hurda metal geri dönüşümüdür.

Geri dönüşüm dünyası, hurda metal işletmelerinin çeşitli metalleri daha sonraki kullanımlar için bulmasına, bir araya getirmesine ve teslim etmesine bağlı olarak işler. Hurda metal işi kuran işletme sahipleri katı atık sahalarının azaltılmasıyla doğanın korunmasına yardımcı olurlar ve aynı zamanda bu işten kazançta elde edebilirler. Bazılarını gizli hazineler bulma fikri heyecanlandırırken bazılarını da işe yaramaz metallerden kazanç sağlama fikri heyecanlandırır.

 

Nasıl başlanır?

İş planı hazırlayın. Olası kar ve zararları, sermaye gereksinimlerini, gerekli olan ekipmanları ve işletme masraflarını tahmin etmeye çalışın. Eksiksiz bir iş planı, firmanın gelecekteki büyümesiyle alakalı bilgileri içermeli ve buna bağlı olarak ek personelin işe alınması ve genişlemeyle ilgili maliyetleri de kapsamalıdır. Hurda metal işindeki büyüme ek kamyonetlerin ve yükleme ekipmanlarının satın alınmasıyla alakalıdır. İş planını geliştirmek ve uygulamak için internetten yardım alabilirsiniz.

Ekipman alın ve eğer gerekliyse bir yer bulun. Küçük ölçekli işletme açacaksanız işe bir kamyonetle başlayabilir ve faaliyetlerinizi evden yönetebilirsiniz. İşinizi evinizden yürütürseniz tek başına karar verme özgürlüğüne de sahip olursunuz ve bu sayede arzu ettiğiniz anda kazancınızı kullanarak genişleme faaliyetleri için yeniden yatırım yapabilirsiniz. Daha büyük ölçekli bir işletme açmak istiyorsanız daha fazla kamyonete ve aynı zamanda depo alanına veya metal objeleri saklamak ve ayırmak için geniş bir alana ihtiyacınız olacaktır. Kepçe gibi büyük iş makineleri daha büyük çaplı hurda metal işlerinde kullanılır.

Gerekli olan ruhsat ve izinleri alın ayrıca sigorta yaptırın. Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Sigorta firmanız ile temas kurun. Metalleri taşımak ve parçalamak için kullanacağınız kamyon, kamyonet veya otomobillerinizi sigortalatın. Hurda metal işinde ciddi riskler ortaya çıkabilir çünkü metal kutuplar ve alüminyum kaplamalar gibi metal nesneler güvenli şekilde bağlanmazsa kurşuna dönüşmektedir.

Hurda metal işiniz için bölge ve pazar bulun. Yola çıkın ve uygun olan fırsatları keşfetmeye başlayın.  Geceleri çöplerdeki metalleri parçalayıp geri dönüştürerek hurda metal işine başlayabilirsiniz. İlgili yönetmeleri okuyarak bilgi alın. İmha firmalarıyla ve konut şirketleriyle temas kurun. Garajlardaki, bodrum katlarındaki veya bahçelerdeki hurda metallerden kurtulmak isteyen ev sahiplerine ulaşabilmek için gazetelere ilan verin.

Hurda metalleriniz için alıcılar bulun. Telefon rehberlerinden ve internetten çevrenizdeki geri dönüşüm merkezlerini araştırın. Hepsiyle temas kurun ve alüminyum, çelik ve diğer metallerin piyasa fiyatlarını öğrenin. En iyi ücreti teklif eden geri dönüşüm merkezine hurda metallerinizi götürün. Bu süreci her hafta tekrarlayın. Ancak piyasayı izlemeye devam edin ve hurda metalleriniz için en iyi fiyatı aldığınızdan emin olun.

 

İhtiyacınız olanlar

  • İş planı
  • Kamyon veya kamyonet

Geri dönüşüm üzerine iş kurmak isteyenler için birbirinden güzel iş fikirlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. Adım mücahit askerden yeni geldim ne yapsam neyapsam diye düşündüm çünkü ben fabrika da veyahut beden gücü içeren işlerden çalışmak istemiyorum. Kendi işimi yapmak istiyorum fikirlerinizi beğendim hemen uygulamaya geçicem en kısa sürede. Teşekkürler bu arada. Bursa’dan bana hurda alımında destek olacak ve bana yardımcı edebilecek büyüklerime teşekkür ediyorum 534 226 01 31 desteklerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir