İlginç Otomat Makinası: Pause

Otomat makinaları her geçen gün hayatımıza daha çok girmekte. Bu sebeple otomat sektörü birçok iş fikrine gebe bir sektör. Bunun güzel bir örneği de bu ilginç otomat makinası. Bir bira markası olan Amstel “Pause” isimli eğlenceli bir kampanyaya imza attı. Firma, otomat önünde üç dakika boyunca hiç kıpırdamadan bekleyenleri birayla ödüllendiriliyor.

Brezilyalı bira markası olan Polar’ın düzenlediği bira içerken telefon kullanımına son veren kampanyadan sonra benzer bir girişim de Amstel firmasından geldi. Amstel’in “Pause” kampanyası sayesinde otomat önünde üç dakika boyunca kıpırdamadan duran insanlar birayla ödüllendiriliyor.

Kampanyanın yaratıcısı Bulgar reklam ajansı Next-DC, birçok profesyonelin öğleden sonra dört ve dokuz saatleri arasında yoğun olarak kullandığı bir noktaya bu ilginç otomatı yerleştirmiştir. Stresli bir günün ardından insanları rahatlatmayı amaçlayan firma, otomatın önünde belli bir süre kıpırdamadan duranlara bir kutu bedava Alman birası vermiştir. Kameralarla döşenmiş olan otomat insanların cep telefonlarını kullanmalarını ve diğerleriyle konuşmalarını algılayabiliyor. Bedava bira kazanmanın tek yolu üç dakika boyunca rahat bir şekilde otomatın önünde durmaktır. Firmaya göre otomat bir gün boyunca ortalama 84 kişi tarafından kullanılmış ve bu kişiler 4,032 dakika bekleme yapmıştır. Aşağıdaki video kampanyayı belgelemektedir:

Amstel firması “pause” kampanyası ile günümüzün modern dünyasının stresli yaşantısından kopmak isteyen insanlara harika bir fırsat sunuyor.

Otomat işine girmek isteyen girişimciler için yenilikçi ve ilginç otomat makinelerini araştırmayı sürdüreceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir