İlginç Yastık: Hugvie

Osaka Üniversitesi’nden Profesör Hiroshi Ishıguro, kalp atışı olan ve kollarınıza aldığınızda size sevgilinizin şefkatli kollarını aratmamaya çalışan, aynı zamanda bir telefon olan Hugvie’yi, yani sarılabilir yastığı geliştirdi.

Uzun mesafede aşklarını yaşamaya çalışan sevgililerin telefon görüşmelerini geliştirme çalışmaları yeni değil. Kissenger adı verilen uzun mesafeden öpücük gönderen aleti ve her iki kişiye de yakınlık hissi verilmeye çalışıldığından daha öncesinde bahsetmiştik. Hugvie de aynı amaç için hayat bulmuş son derece ilginç bir iş fikri. Basit olarak anlatmak gerekirse Hugvie, insan formunda robotik bir yastık ve onu telefonunuzun bir parçası olarak kullanabiliyorsunuz. Kendi kalp atışları var ve içten yerleştirilen titreşim sistemiyle diyaloğun tonuna göre hızlı ve güçlü reaksiyon gösterebiliyor. Kulağınıza çok saçma hatta ürkütücü bir cihaz gibi gelebilir ama bu şekilde düşünenlerin fikirleri cihazı bir defa denedikten sonra büyük değişim göstermiş. Şimdiden Hugvie binlerce kullanıcıya ulaşmış durumda.

Şimdi, Hugvie Japonya’dan çıkan en gelişmiş robot değil ancak Profesör Ishiguro, Hugvie’yi dahili bir beden, daha fazla sensör ve titreşim teknolojisiyle çok daha ileriye taşıyabileceğine inanıyor. Bu sayede bu ilginç yastık Hugvie’yi daha gerçekçi kılarak ona sarıldığınızda uzun mesafe algınızı tamamen ortadan kaldırabilecek hale getirmeyi planlıyor. Buna rağmen halihazırda bu yastık-robotun aileler, sevgililer ve uzaktaki akrabalarını ziyaret etmek için çok yaşlı olan insanlar için de oldukça popüler olacağına inanılıyor.

Hugvie resimde de gördüğünüz üzere, daha çok Japon korku filmlerinden fırlamış gibi dursa da son derece başarılı bir iş fikri olarak karşımıza çıkıyor.

Ne dersiniz, sizce bu ilginç yastık ülkemizde de güzel bir pazar yaratabilir mi?

Tüm dünyadan yaratıcı girişimcilik ürünlerini ve ilginç iş fikirlerini sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir