Kese kağıtları flört etmede kişilikleri ön plana çıkarıyor!

İnsanların birçoğu hızlı tanışmalarda dış görüntüye önem verirken Londra’daki yeni trend insanları bunun tam tersine yani kişiliğe önem vermeye zorluyor. Kese kağıtları sayesinde konuştuğunuz kişinin yüzünü göremiyorsunuz. Bu tıpkı katılımcıların kafalarına kese kağıdı geçirdiği partilere benziyor. Sıradan hızlı tanışmalardaki gibi çabuk kararlar verebilirsiniz ancak buradaki karar fiziksel görüntüye göre değil kişiliğe göre olur.

Bu parlak fikrin arkasındaki insanlar Londra merkezli yeni flört uygulaması LoveFlutter’ı geliştirmişlerdir. Ekip #SayNoToShallow kampanyasının parçası olarak bir etkinlik düzenlediler. İnsanlara kese kağıtlı tanışma etkinliğine katılmaları için “sadece kişiliğine bakarak birisiyle flört eder misiniz?”sorusunu sordular. 30 kadın ve 30 erkek kayıt yaptırdı. Her birine kese kağıdı verildi ve çeşitli tasarımlar kullanarak kese kağıtlarını kişiselleştirmeleri istendi. Muhabbete başlamak için ilginç kişisel mesajlar da eklediler. Daha sonra kese kağıtlarını kafalarına geçirdiler. Bazıları güzel çizimler yaparken diğerleri “eskiden casustum”, “kafam bunun içinde büyük gözüküyor mu?”, “benim üç böbreğim var” ve “ içten içe her zaman model olmak istemişimdir” gibi yazılar yazdılar. Etkinliğe katılan 24 yaşındaki Jacques bu etkinliğin normal hızdaki tanışmalar gibi maddeci olmadığını ve diğerlerinin kişiliklerini yakından tanımalarını sağladığını belirtmiştir.

kisiligi-on-plana-cikaran-kese-kagidi-2

31 yaşındaki Ian Maddison şunları söylemiştir: “Birini iki dakika içinde tanımaya çalışmak oldukça zordu. Ne kadar inkar etsek de ilk izlenim insanların nasıl göründüğüyle ilgilidir.” 29 yaşındaki Sophia birkaç kişinin normal yüz yüze görüşmelere göre kendilerini daha net ortaya koyduklarını söylemiştir. Katılımcıların birçoğu etkinliğin oldukça eğlenceli olduğu konusunda hemfikirdi.

Bu etkinlik Londra’da büyük yankı uyandırdı ve yakın zamanda New York gibi diğer şehirlerde de oldukça popüler oldu. Kurucu ortak David Standen konuyla ilgili şunları söylemiştir: “bu etkinlik insanlara özellikle de gerçek bir tanışma yaşamak isteyenlere tanışma uygulamasının sadece yüzeysel olmadığını aynı zamanda kişiliğinde çok önemli bir faktör olduğunu hatırlattı.”

Tabi ki telefon uygulamasında kafasında kese kağıtları olan insanlar yok ancak bu kişilerin buğulu fotoğrafları var. Bu da insanları biyografi bölümünü okumaya zorluyor ve gerçekten aradıkları özelliklerdeki insanlarla buluşmalarını sağlıyor. LoveFlutter bu ayırıcı özelliğinin haricinde diğer tanışma uygulamalarıyla aynı özellikleri taşıyor.

kisiligi-on-plana-cikaran-kese-kagidi-1

Nasıl göründüğünü bilmeden birini tanımak oldukça güzel bir şey ancak bu ilişkilerin yüzler afişe olduğunda nasıl olacağını görmek de ilginç olacak. Uzmanlar LoveFlutter’ın iyi bir uygulama olduğunu düşünüyor. Araştırmacı psikolog Andrea Kallias konuyla ilgili şunları söylemiştir: “Selfie ve dijital narşistlik takıntısı görüntüye daha da fazla odaklanmamıza neden oluyor. Tabii ki hepimiz çekici partnerler istiyoruz ancak ihtiyacımız olan şey ruhsal olarak uyuşabileceğimiz kişilerdir.”

University College London’da profesörlük yapan Romas Chamorro-Premuzic’a göre: ” Zeka görüntüden daha seksidir ve görüntünün aksine uzun vadeli uyumluluğun belirleyicisidir.”

Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyin:

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir