İlginç İnovasyon: Öpücük mesajı yollayıcı

Singapur’daki yapay zeka araştırmacısı Hooman Samani, öpücük aktarıcı bir robot geliştirdi ki bir öpücüğe benzeyen mesajı uzun mesafelerde olan ve birbirini seven insanlara gönderebiliyor. Bu ilginç inovasyonun adı ise Kissenger.

Yaklaşık bir sene önce, genç bir Japon girişimcinin öpücük aktarmak üzere bir cihaz üzerinde deneysel bir çalışma yaptığından bahsetmiştik. Onun makinesi biraz korkunç gözüküyordu ve biz de fikrin güzel olduğunu ama hayata geçemeyeceğini düşünmüştük. Diğer yanda girişimci Hooman Samani’nin Kissenger’i çok daha ticari görünüyor ve popüler olabilecek potansiyele sahip. Özellikle de saçma sapan teknolojilerin pek rağbet gördüğü bazı Asya ülkelerinde. Bu yeni öpücük aktarıcı cihaz bir beyzbol topundan biraz daha büyük ve şekli de bir tavşana benziyor. Yapay bir çift dudaktan oluşuyor ve bu dudaklar dokunmaya bir hayli duyarlı. Kulağa hoş geliyor değil mi? Nasıl çalıştığını görene kadar bekleyin.

Doğal olarak, bu öpücük mevzusunun işe yaraması için bu cihazdan iki adet almanız gerekiyor. Tatlı sevgilinizi öpmek istediğiniz vakit, tek yapmanız gereken sevimli robotunu elinize alarak o şişman silikon dudaklarına güzel bir öpücük kondurmanız. Aynı zamanda partnerinizin de aynı şeyi yapması gerekli. Kissenger, sizin dudak hareketlerinizi birinden diğerine aktarıyor, gerçek bir öpücüğü taklit etmek suretiyle. Aslında o kadar romantik gözükmüyor biliyorum ama plastik bir oyuncak da olsa hiç yoktan iyidir. Bu arada size bahsetmeyi unuttuğum bir nokta var. Eğer dudaklar üzerinde bir ıslaklık bırakırsanız cihaz, domuzların çıkardığına benzer garip sesler çıkarıyor.

Ürünün fiyatına gelecek olursak 2 adet kissenger 80 dolar civarında satılmakta.

Dünyanın dört bir yanından en ilginç iş fikirlerini ve dikkat çeken inovasyonları siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz. Kissenger inovasyon ürünü hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir