İnanması Güç Olan 6 Amazon Hizmeti

İlginç danışmanlık hizmetlerinden otlayan keçilere kadar, e-ticaret devi bütün hizmet alanlarına hâkim olmaya başlamış gibi görünüyor.

Amazon sitesinde yapacağınız birkaç tıkla, bulunduğunuz yere bir keçi ya da garajınızın önüne bir savaş tankı getirtmeniz mümkün. Çılgınca, değil mi?

Ya da, uranyum cevherine mi ihtiyacınız var? Amazon yardımınıza koşacaktır.

Amazon aklınıza gelip gelebilecek tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor. İşte size daha önce bilmediğinizi düşündüğümüz ve Amazon sayesinde sağlayabileceğiniz 6 hizmet.

 

1. Bahçenizde otlatmak üzere keçi kiralayabilirsiniz.

keci-kiralama

Daha önce sizlere tavuk kiralama iş fikrinden bahsetmiştik. Keçi kiralama servisi de bu iş fikrinin farklı bir versiyonu.

Bahçenize bir çekidüzen mi vermek istiyorsunuz? Öyleyse, Amazon üzerinden bahçenizdeki istenmeyen otlardan kurtulmada size yardımcı olabilecek deneyimli bir keçi kiralayabilirsiniz.

Otlayan keçileri kiralama işi oldukça basit. Hizmeti almak istediğiniz yer ile ilgili talep edilen bilgileri girdiğinizde, bir uzman bu yerin keçiler için uygun olup olmadığına karar veriyor, uygunsa kaç tane keçiye ihtiyacınız olduğunu ve ödemeniz gereken bedeli söylüyor. Üstelik keçilerin bulundukları yerden kaçmaması için, bahçenizin çevresine geçici olarak çit döşenmesi bile düşünülmüş.

 

2. Budist bir rahipten hizmet alabilirsiniz.

budist-monk

Öyle çok uzak bir geçmişte değil, insanlar cenazeler ve diğer Budist törenler için Amazon yoluyla herhangi bir rahipten hizmet satın alabiliyordu. Hizmetin adı da “Mr. Monk Delivery” ya da Japonca’daki karşılığı ile “Obo-san bin” idi. Fakat Japon Budistler Birliği’nin itirazları üzerine Amazon daha sonra bu hizmeti sonlandırmak zorunda kaldı.

 

3. Siz de bir “JL421 Badonkadonk” tankına sahip olabilirsiniz.

badodank

Amazon’dan bir tank satın alabileceğini kim düşünebilirdi ki?

Amazon’da “eşsiz bir arazi aracı ve savaş tankı” olarak tanıtılan JL421 Badonkadonk isimli tankı satın alabilirsiniz. GPS bağlantılı tankın üzerinde sinyal lambaları, bir hoparlör sistemi ve harici bir kamera da bulunuyor. Hızı ise saatte yaklaşık 65 km’ye kadar çıkabiliyor.

 

4. Radyoaktif bir uranyum cevheri satın alabilirsiniz.

uranyum

Yalnızca eğitime yönelik ve bilimsel amaçlı kullanımının mümkün olduğu uranyum cevherinin bir süredir Amazon üzerinden satışı yapılıyor.

 

5. Televizyonda gördüğünüz bir yemeği satın alabilirsiniz.

yemek-firmasi-kurmak

Bu, yine Amazon’un Japon müşterilerine sunduğu bir hizmet. Amazon Japonya, “insanların istedikleri zaman istediklerini satın alabildiği bir gelecek” vizyonunu bütünüyle gerçeğe dönüştürüyor.

Ağustos ayında e-ticaret sitesi, eğlence sektöründe faaliyet gösteren Yoshimoto Kogy adlı şirketle işbirliğine gitti ve insanların bir tıkla satın alabileceği ürünler hakkında hazırlanmış bir dizi televizyon programı yayınladılar.

 

6. Siparişlerinizi drone ile 30 dk’da  teslim alabilirsiniz.

Amazon kargolarınızı drone ile 30 dk içinde evinize teslim etmeye hazırlanıyor. Yakın zamanda hayata geçirilecek sistem şimdiden büyük ilgi toplamayı başarmış durumda.

 

Mutlaka okuyun

Perakende Sektöründe Dikkat Çeken Yeni İş Fikirleri
Geleceğin Gözde İşi: E-Ticaret

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir