İnternette İş Kurmak

İnternet sektörü çağımızın şüphesiz en hızlı gelişen ve iş kurmak en cazip sektörlerinden biri. Eğer siz de internette iş kurmak isteyenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Bu yazımızı sizler için hazıladık.İnternette bir iş kurarken birbiri ardına gelen kanıtlanmış bu adımları takip ederek başarıyı garantileyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederseniz kendi online işinizi kurabilir ve başarıyla büyütebilirsiniz.

 

İnternette iş nasıl kurulur?

1 – Bir ihtiyaç bulun ve bu ihtiyacı karşılayın.

2 – Ürün veya hizmeti sattıracak reklam metinleri yazın.

3 – Kullanımı kolay bir internet sitesi tasarlayın ve kurun.

4 – İnternet sitenizin trafiğini arttırmak için arama motorlarını kullanın.

5 – İtibar kazanın.

6 – Müşterilerinizi ve üyelerinizi e-postalarla takip edin.

7 – Müşteriyi daha pahalı olanı satın alması için ikna etmeye çalışarak gelirinizi arttırın.

Yeni girişimcilerden deneyimli girişimcilere kadar herkes bu online işe başlama sürecini öğrenerek fayda sağlayabilir.

 

1 – Bir ihtiyaç bulun ve bu ihtiyacı karşılayın

İnternette iş kurma sürecinde insanların çoğu, başlangıç aşamasında öncelikle ürünü daha sonra pazarı araştırarak büyük bir hata yapar.

Başarı şansınızı arttırmak istiyorsanız pazarı araştırmakla başlayın. Bir problemi olan ve bu problemi çözmek için çözümler arayan ancak çok fazla sonuca ulaşamayan insanları bulmaya çalışın. İnternet sayesinde bu tarz pazar araştırmalarını kolaylıkla yapabilirsiniz:

İnternette forumları ziyaret ederek insanların ne tür sorular sorduğunu ve hangi problemleri çözmeye çalıştıklarını araştırın.

Birçok insanın araştırdığı anahtar kelimeleri tespit ederek bu anahtar kelimeler üzerinden kendi araştırmanızı yapın.

Potansiyel rakiplerinizin internet sitelerini ziyaret edin ve talebi nasıl karşıladıkları ile ilgili notlar alın. Daha sonra öğrendiklerinizden yola çıkarak pazar için daha önceden var olan ve daha iyi hale getirdiğiniz bir ürün yaratın.

 

2 – Ürün veya hizmeti sattıracak reklam metinleri yazın

Reklam metinleri kanıtlanmış satış formülleridir. Ziyaretçileri satış sürecine dahil eder ve satın alma kararını verme noktasında onları ikna eder:

İlginç başlıklarla dikkat çekin.

Ürününüzün çözdüğü problemleri anlatın.

Problem çözücü olarak güvenilirlik sağlayın.

Ürününüzü daha önceden kullanan ve memnun kalan insanların görüşlerini ekleyin.

Ürününüzden bahsedin ve sağladığı faydaları anlatın.

Teklifte bulunun.

Garanti verin.

Aciliyet yaratın

İndirimler sunun.

Reklam metniniz ürünlerinizin veya hizmetlerinizin problemleri nasıl çözdüğünü ve insanların hayatlarını nasıl daha güzel hale getirebileceğini anlatmalıdır. Müşteri gibi düşünün.

 

3 – Kullanımı kolay bir internet sitesi tasarlayın ve kurun

İnternet işinizde pazar araştırması ve ürün seçiminden sonra satış sürecini garantiye almalısınız. Sıra internet sitesini tasarlamaya geldi. Basit olması gerektiğini unutmayın. İnsanların dikkatini ilk beş saniye çekebilirsiniz. Aksi taktirde giderler ve bir daha asla gelmezler. Aklınızda tutmanız gereken birkaç önemli nokta:

Beyaz zemin üzerinde kullanabileceğiniz bir veya iki düz yazı fontu seçin.

Gezinmeler basit ve açık olsun. Aynısı durum her sayfa için geçerlidir.

Verdiğiniz mesajın değerini arttıracaksa videolar, grafikler ve sesler kullanın.

Opt-in teklifleri sunun böylece ziyaretçilerin e-posta adresleri toplayabilirsiniz.

Satın alma işlemlerini basit tutun.

İnternet siteniz online mağazanız olacaktır. Bu nedenle müşteriler için uygun bir şekilde hazırlanması gerekir.

 

4 – İnternet sitenizin trafiğini arttırmak için arama motorlarını kullanın

Tıklama başına ödeme sistemi sayesinde internet sitenizin trafiğini arttırabilirsiniz. Bu sistemin size sağlayacağı iki avantaj vardır. İlk olarak tıklama başına ödeme sistemi sayesinde arama motoru sayfalarında kısa sürede üst sıralara çıkarsınız. İkinci olarak da farklı anahtar kelimeleri ve aynı zamanda başlıkları, fiyatları ve satış yaklaşımlarını test edebilirsiniz. Daha sonra bu anahtar kelimeleri kullanarak arama motorlarında üst sıralara çıkabilirsiniz.

 

5 – İtibar kazanın

İnsanlar bilgi bulmak için interneti kullanırlar. Siz de bu bilgileri bedava sunarak trafiğinizi artırabilir ve üst sıralara çıkabilirsiniz.

Bedava ve uzman içerikler sunun. İnsanların faydalanabileceği makaleler yazın veya videolar koyun. Online makale dizinleri veya sosyal medya siteleri aracılığıyla içeriğinizi düzenleyin.

İnternet sitenizdeki uygun içeriklere “arkadaşına gönder” linki ekleyin.

Sektör forumlarında ve sosyal paylaşım sitelerinde aktif olun.

Yeni okuyuculara ulaşın. Ancak daha da iyisi diğer internet sitelerinin içerik linkinizi yayınlamalarını sağlayın. Arama motorları ilgili internet sitelerinden gelen linklerden hoşlanır ve sizi üst sıralara çıkartarak ödüllendirirler.

 

6 – Ziyaretçileri alıcıya dönüştürmek içine-posta pazarlamasının gücünden faydalanın

Opt-in listesi oluşturarak ( otomatik üyelik yerine müşteri onayı dahilinde yapılan üyelik ) internet işletmeniz için en değerli görevi halletmiş olursunuz. Müşterileriniz ve üyeleriniz onlara e-posta göndermenize izin verir. Bu şu anlama geliyor:

Onların onayı dahilinde onlara bir şey sunarsınız.

Müşterilerle uzun süreli ilişki kurabilirsiniz.

E-posta pazarlaması ucuzdur ve yazılı, televizyon veya radyo reklamlarına göre daha etkilidir çünkü hedef kitleye daha yüksek oranda odaklanır.

İnternet sitenizi ziyarete eden ve üye olan herhangi birisi potansiyel müşteriniz olmuş demektir. Ve bu potansiyel müşterileri e-postalar aracılığıyla takip etmenin daha iyi bir yol yoktur.

 

7 – Müşteriyi daha pahalı olanı satın alması için ikna etmeye çalışarak gelirinizi artırın

En önemli internet pazarlama stratejilerinden biri her müşterinin hayatında değer yaratmaktır. İnternet sitenizden bir kere alışveriş yapan müşterilerin en az %36’sı onları takip ettiğiniz sürece sizden bir kere daha alışveriş yapacaklardır. En zor kısım ilk satışta bu müşterileri kapmaktır. Back-end satışlar ( müşterilerin yeniden gelmesini sağlayacak satışlar ) ve müşterinin daha pahalı olanı satın alması için ikna etme tekniklerini kullanın:

Tamamlayıcı ürünler satın.

Elektronik sadakat kuponları ( hediye çekleri gibi ) yollayarak internet sitenizi tekrar ziyaret etmelerini sağlayın.

Satın alma işleminden sonra ki “teşekkürler” bölümünde aldıkları ürünle alakalı ürünler sunun.

Müşterilerinizi bağlılıklarından dolayı ödüllendirin.

İnternet dünyası çok hızlı değişir. Ancak online bir işe nasıl başlayacağınız ve nasıl başarılı olacağınızın prensipleri değişmez. Küçük ölçekli online bir işe başlayacaksanız sırayı takip edin. Bir süredir online iş yapıyorsanız, yaptıklarınızı hızlı bir şekilde gözden geçirin. Atladığınız veya gözden kaçırdığınız bir adım varsa öncelikle bunları telafi edin. Yukarıda bahsettiğimiz adımları takip ederseniz avantaj sağlarsınız.

İnternette iş kurmak kendi içinde çatallanan ve oldukça komplike bir süreçtir. İntertten iş kurmak isteyeneler için stratejik ve faydalı bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir