Evde Ne Yapıp Satabilirim?

Herkes mevcut düzenin sunduğu sınırlardan sıyrılıp farklı bir yaşamın hayalini kuruyor. Kimisi dünyayı gezmeyi hayal ederken, kimisi sakin bir hayat, kimisi ise ailesiyle daha fazla zaman geçirmek istiyor. Hepimizin hayali farklılık gösterse de hepimiz genelde tek bir isteği var: Ofislerin dikte ettiği sınırlardan kurtulmak, zamanımızı özgürce harcarken hayatımızı sürdürebilecek bir gelir elde etmek.

E-ticaret alanına girmek ve bir şeyler üretip satmak bize bu hayalimize ulaştıracak en iyi seçeneklerden biri. Bu işe başlamadan önce evde kendi başınıza üretebileceğiniz şeylere yönelmeniz çok iyi olur. 

Aklınızdaki yüzlerce ürünün internette ya da marketlerde zaten satıldığını görmüşsünüzdür. Ancak burada sizi özel kılacak şey, ürününüz etrafında markalaşmak ve belli bir alana odaklanmak.

Yani diyelim ki örgü konusunda el beceriniz var. Ancak örerek yapılabilecek yüzlerce ürün var. Bu nedenle “ne iş olursa yaparım” gibi bir anlayış yerine, spesifik bir ürüne odaklanmalısınız.

Yine benzer şekilde piyasada satılan belli bir ürünü toplu olarak satın alabilir ve bu ürünlere kendi dokuşunuzu katarak satış yapabilirsiniz. Diğer bir ifadeyle illa bir şeyi sıfırdan üretmeniz gerekmiyor. Örneğin tişört satışı yapacaksınız diyelim. Sıfırdan tişört üretmeniz gerekmez. Toptancıdan tişört tedarik edip tişörtün üzerine farklı baskılar yapabilirsiniz. Burada siz mevcut bir ürüne kendi vizyonunuzu ekleyerek bu işten kazanç elde edersiniz.

Şimdi dilerseniz, evde üretip satabileceğiniz bazı ürün fikirlerine bakalım.


Evde Ne Üretebilirim Diyenlere 122 Fikir

1. Sabun

Ufak bir Google araştırması ile evde kendi imkanlarınızla doğal ve organik sabun, şampuan vb. gibi şeylerin nasıl üretildiğini öğrenebilirsiniz. Basit ve karmaşık pek çok sabun yapım tekniği olması da yine sizin bu işe girmeniz için güzel bir neden. Önce basit tariflerle sabun yapabilirsiniz. Deneyim kazandıkça da daha karmaşık üretim tekniklerini geçersiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Organik Sabun İşi


2. Baskı Tişört

Tişört, bez çanta, şapka, bardak, laptop kılıfı gibi ürünlerin üzerine baskı yaparak bu ürünleri daha ilgi çekici ve cazip kılabilirsiniz.

Burada aslında sıfırdan bir şey üretmezsiniz. Üretilmiş bir objeye kendi yaratıcılığınızı katarsınız.

Bu işte dikkat etmeniz birkaç husus var. Baskı makineleri çoğu zaman 30.000 euro gibi uçuk rakamlara satılır. Siz de evinizde bu tür pahalı makinelere muhtemelen sahip olamayacağınız için şöyle yapabilirsiniz:

Baskı işi yapan firmalarla görüşün. Belli bir sayının üstünde baskı yaptıracağınız zaman maliyetiniz oldukça düşer. Diyelim ki lise son sınıf öğrencilerini hedef alarak üniversite sınavına yönelik görsellerin ve esprilerin olduğu bir tişört serisi üreteceksiniz. Bu tişörtten örneğin 1000 tane bastırdığınız zaman birim maliyet oldukça uygun olacaktır sizin için.

Önemli olan hedef müşteriyi iyi belirlemek, baskısını yapacağınız görselin kaliteli olmasını sağlamak ve ürünü pazarlamak için belli bir stratejiye sahip olmaktır. 


3. Mum

Doğum günleri, egzotik mumlar, kokulu mumlar, sevgililer günü mumları derken envai çeşit mum bulunuyor.

Mutlaka okuyun: Evde Mum Yapıp Satmak


4. Pasta – Börek

Kek, börek, pasta, çikolata, yaprak sarması, reçel… Bunların hepsini evde üretip satabilirsiniz.

Bu işte başarılı olmak için birkaç hususa dikkat etmeniz gerekir:

Öncelikle yaptığınız böreğin, kekin, reçelin hakikaten lezzetli ve organik olması gerekiyor. İnsanlar içinde onlarca katkı maddesi olan ürünlerden kaçtıkları için ev hanımlarının ürettiği yiyeceklere ilgi gösterirler. Bu nedenle ürettiğiniz reçelin, böreğin, baklavanın lezzetli ve taze olması büyük önem taşır.

Mutlaka okuyun: Evde Yemek Yapıp Satmak


5. Sakal Yağı

Sakal yağı son yıllarda trend olan bir ürün. Özellikle sakal ve bıyık bırakan erkek sayısındaki artış göz önüne alındığında bu işin uzun vade geçerli olacağını söyleyebiliriz.

Sakal bakımı ve görünümü için çeşitli ürünlere ihtiyaç var. Bu noktada sakal yağı aklan ilk gelenlerden.

İnternet üzerinde birbirinden farklı ve faydalı sakal yağı tarifleri bulunuyor.

Siz de bir marka haline gelip sakal yağı üretip satabilirsiniz. Şişeleme, logo, paket tasarımı gibi konularda özenli davrandığınız ve iyi bir pazarlama stratejisine sahip olduğunuz sürece bu niş iş fikrinden çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.


6. Vücut Losyonu

Başarısını kanıtlayan bir diğer popüler ürün de vücut losyonu. Uzunca bir süredir hem cildi besleyici hem de rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğu anlaşılan vücut losyonu hem kadınlar hem de erkekler tarafından ilgi gören bir ürün.

Cilde bakım yaparken aynı zaman güzel kokusuyla parfüm işlevi de gören vücut losyonunu evde üretmek için online kaynaklardan faydalanabilirsiniz. Farklı cilt türlerine göre farklı losyon tarifleri bulabilirsiniz.

İnsanlar böyle bir ürünü içinde ne idüğü belirsiz katkı maddeleri olmadığı için ev yapımı organik üreticilerden almayı daha çok tercih edecektir. Bu da sizin rekabet avantajınızdır. O nedenle organik ve %100 doğal malzemeler kullanmaya ve pazarlama kampanyanızda bu hususa vurgu yapmaya özen gösterin.


7. Mendil

Giyinmeyi seven ve giyimine özen gösteren erkeklerin son yıllarda en çok önem verdiği aksesuarlardan biri de takım elbise mendili.

Sıradan bir takım elbiseye iliştirilen renkli bir mendil, kişinin tarzına büyük bir katkı sağladığı için erkekler arasında cep mendili kullanımı da yaygınlaşmış durumda. Farklı desen, kumaş ve renk seçeneklerine sahip mendiller üreterek satışa sunabilirsiniz.

Bu iş için büyük bir yatırım da gerekmez üstelik. Kumaş mağazalarına gidip farklı kumaşlardan parçalar almak ve bu kumaş parçalarını mendil olacak ebatlarda kesip dikiş yapmak yeterlidir. Yani başlangıç düzeyinde dikiş bilmeniz bile yeterlidir.


8. Rozet – Broş

“Enamel pin” olarak da bilinen bu ürüne kısaca rozet ya da broş diyebiliriz. Gençlerin sırt çantalarında ya da montlarının yakalarında görmüşsünüzdür. Dudak şeklinde rozet, muz şeklinde rozet vs.

Özellikle gençler arasında popüler olan bu minik aksesuar, kişinin hayata bakış açısını yansıtabilen keyifli bir obje.

Ancak bu iş söz gelimi mendil üretmek kadar kolay değil. Emayeyi belli kalıplarda kesmek ve renklendirmek için özel aletlere ihtiyacınız olacak.


9. Örgü

Eğer örgü beceriniz varsa envai çeşit şey üretip satabilirsiniz.

Atkı, bere, çorap, paspas, çocuk oyuncağı, battaniye, yastık kılıfı ve daha onlarca şey.

Örgü üzerine bir şey yapmak istiyorsanız “ortaya karışık” bir anlayış yerine daha spesifik bir ürüne yönelmeniz de daha iyi olur.

Örneğin son birkaç yıldır amigurumi adında örgü bebekler çok revaçta. Pamuk iplikten yapılan ve inanılmaz derecede farklılık gösteren bu ürünler, çocuk oyuncağı olarak kullanılıyor. Anneler, çocuklarına plastik bir oyuncak almak yerine pamuk iplikten örülmüş bu amigurumileri daha çok tercih ediyor.

Mesela Ören Bayan İko adındaki bir kadın, doğumdan sonra aldığı izin sürecinde pek çok amigurumi oyuncak üretmiş durumda.

Siz de bu şekilde amigurumi üretip satabilirsiniz. Ürünlerinizi sergilemek için mutlaka bir Instagram hesabı açmanızı da tavsiye ediyoruz.

Mutlaka okuyun: Örgü Örerek Para Kazanmak


10. Teraryum

Teraryum son yıllarda ev dekorasyonu için popüler olan bir ürün.

Temel olarak bir cam fanusun ya da kavanozun içine minik bir ekosistem kuruyorsunuz.

Örneğin cam fanusun içine bir odun parçası koyuyor ve bu odunun kenarlarına yosun ve benzeri bitkiler yerleştiriyor ve minik çakıllarla süslüyorsunuz.

Minik bir dünya yaratmak için keyifli bir iş fikri olan teraryum örneklerine özellikle Instagram ve Pinterest’ten bakabilir, Youtube’daki sayısız “Nasıl yapılır?” videosunu izleyerek bu işe girip girmeme konusunda fikir edinebilirsiniz.


11. Deri Ürünleri

Pek çok insanın tutkusudur deri ürünleri. Hakiki deriden yapılmış güzel tasarımlı ve düzgün dikişli bir cüzdan, kemer, el çantası, çakmak kılıfı, tütün kılıfı için ciddi bir müşteri kitlesi olduğunu peşinen söyleyebiliriz.

Deri ürünleri üretimi için öncelikle deriden anlamak, kalıp çıkarmak ve kesmek, iğne-iplik-makas ve tutkal ile dost olmak gerekir.

Elbette deri ustası olmak zor bir şeydir ancak Youtube bugün dünyanın en büyük kütüphanesi, en büyük atölyesi, en büyük dershanesi konumunda. “Leather waller making” yazdığınız zaman yüzlerce deri cüzdan yapımı ile ilgili videoyla karşılaşırsınız.

Bu bağlamda evinizin bir köşesini deri atölyesi haline getirip el becerinizle şık deri ürünleri üretebilirsiniz.

El yapımı deri ürünlerinde kişiye özgü damgalar, etiketler ve tokalar kullanabileceğiniz için daha avantajlı durumdasınızdır. Yani bir insan cüzdanına isim ve soyisminin baş harfini damgalatmak isteyebilir.


12. Saksı Kılıfı

Evet, saksıların etrafına çeşitli desenlere sahip kumaşlarla kılıf hazırlayabilirsiniz.

Kullanacağınız kumaşın türü, rengi ve deseni konusu ise hayal dünyanıza ve yaratıcılığınıza kalmış.


13. Halat Kase

Bildiğimiz urganı dolaya dolaya bir kase haline getirebilirsiniz. Tabii farklı renklerdeki halatlardan ya da tırmanış iplerinden de yararlanabilirsiniz. Youtube’a “rope bowl diy” yazdığınız an karşınıza bir sürü örnek çıkacak.


14. Ojeli Seramik

Evet, kulağa biraz garip geliyor ama aslında çok basit.

Bir leğenin içine su koyun, sonra da kullanım tarihi geçmiş ojeyi suyun üstüne boşaltın. Oje ve suyu iyice karıştırın. Sonra elinizdeki porselen ya da seramik bir ürünü, mesela salata tabağının dış yüzeyini bu karışıma daldırın.

Bir süre bekledikten sonra salata tabağınızın çok güzel bir deseni olacak.


15. Bardak Altlığı

Cam, ahşap, seramik gibi farklı materyallerle birbirinden yaratıcı bardak altlıkları üretip satabilirsiniz.


16. Işıklı Kavanoz

Led gibi ışık saçan malzemeleri, kavanoz, içki şişesi gibi cam nesnelerin içine yerleştirerek tarz masa lambaları ve aydınlatma araçları üretebilirsiniz. Bu konuda birbirinden yaratıcı örneklerden ilham alabilirsiniz.


17. Güneş Gözlüğü Kılıfı – Kutusu

Farklı malzemeler kullanarak (plastik kutu, bez vb.) gözlük taşıma kılıfı veya kutusu tasarlayabilirsiniz.

Bu kadar basit bir nesneyi özel kılacak şey ise sizin kutu ya da kılıf üzerine yapacağınız tasarımdır. Yani burada saydığımız maddelerin temel olayı işin içine sizin vizyonunuzun ve el emeğinizin girmesidir.


18. Palet İşaret Tabelası

Atıl durumdaki kerestelerden ya da yük taşımak için kullanılan paletlerden yararlanarak bu nesneleri işlevsel bir hale getirebilirsiniz.

Bulunduğu ortama vintage bir hava katan bu kerestelerden çeşitli işaret tabelaları hazırlamanız mümkün.

Örneğin Erkek WC, Kadın WC, Sigara İçilmez gibi popüler tabela yazılarını kerestelerin üzerine sprey boyayla uygulayabilirsiniz.


19. Salata Tahtası

Salata tahtasının üzerine ısı kalemiyle çeşitli şekiller vererek basit bir nesne olan bu tahtaya kişilik kazandırabilirsiniz.

Örneğin salata tahtasının üzerine çeşitli bitki yapraklarını çizerseniz bu tahtanın bir tarzı ve kişiliği olur. Gayet basit ve keyifli bir detay, ayrca iyi bir iş fikri tabii.


20. Kumaş-Seramik Tablo

Farklı ve güzel kumaşları belli ebatlarda kesip çerçevelendirirseniz bu kumaş duvara asılmaya değer bir sanat eserine dönüşür.

Bu bağlamda çarşı pazar gezerek kolay bulunmayacak ve çerçevelendiğinde duvarda güzel gözükecek kumaşlardan satın alıp bunları çerçeve içine koyabilirsiniz. Özellikle 3-4 farklı çerçeve halinde bir set hazırlarsanız müşterilerin zihninde daha iyi algı bırakırsınız.

Benzer şekilde şahane tasarıma sahip seramikleri de yine tablo haline getirip duvara asan pek çok kişi var. Siz de bu iş için kumaş ve seramik avına çıkabilir, sonra da bulduğunuz şık çerçevelerin içine koyabilirsiniz.


21. Hamak

Hamak gördüğünde tereddüt etmeksizin içine yatan bir milletiz. Hamağı severiz yani ancak nedense evimizde değil de piknik alanlarında hamak kullanırız.

Ancak hamağı eve taşımak, hamağa evdeki bir koltuk vazifesi atfetmek de mümkündür.

Gereken malzemeler ise yapacağınız hamağa göre değişmekle birlikte halat, sağlam bir bez ve oturulacak yere bir minderden ibarettir.


22. Defter

Defter üretmek son derece kolay bir iştir. Gerek zımba ile, gerek spiral ile ve gerekse dikiş ile son derece kolay bir biçimde defter üretebilirsiniz.

Bunun için farklı kağıt türlerini inceleyebilir, defterin kapağına özgün tasarımlar düşünebilirsiniz.

Satacağınız defter el yapımı olacağı için müşterilerin daha çok ilgisini çekecektir.


23. Ayna

Evet, ayna ama size direkt ayna üretin demiyoruz. Times dergisinin “YILIN İNSANI” gibi meşhur bir kapağı vardır.

Times dergisinin kullandığı font ve tasarımı sticker haline getirip aynanın üzerine yapıştırabilirsiniz.

Ya da aynanın üzerine Instagram’da paylaşmalık sözler yazabilirsiniz. Bu yazıları sticker halinde yapmanız de son derece kolay.

“Bugün şahane görünüyorsun” etiketi olan bir aynaya baktığınızı düşünsenize.


24. Kaligrafi Dünyasına Adım Atmak

Kaligrafi sanatında iyi olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Ürettiğiniz eserleri Etsy gibi sitelerde iyi bir fiyata satabilirsiniz. Pek çok insan davetiyelerini süsleyecek ya da özel günlerde süsleme olarak kullanılacak eserler üretecek kişilerle çalışmak istiyor.


25. Bez Bebek ve Amigurumi Üretimi

Son yıllarda bez bebeklerin yanı sıra amigurumi de popülarite kazanan bir örgü yöntemidir.

Özellikle ev hanımlarına yönelik olan böyle iş için örgü malzemeleri dışında hiçbir ön yatırım gerekmez.

Üretilen bebeklerin ve amigurumilerin satışını da Instagram üzerinden yapmak gayet mümkündür.


26. Ahşap ürünler satın.

Halihazırda marangozsanız ya da ahşap işçiliğine ilgi duyuyorsanız, ahşap ev eşyaları veya dekorasyon malzemeleri vb. marangoz ürünleri satarak da para kazanabilirsiniz. Yeni başlayanlardan tutun da yetenekli marangozlara kadar hemen her seviyeye uygun bir ürün mevcuttur. Size en uygun olan projeyi bulmaksa size kalmış:

 • Ahşap levhalar
 • Mutfak ürünleri
 • Mobilya
 • Sörf tahtaları
 • Kutular
 • Resim çerçeveleri
 • Saksılar27. CNC işi başlatın.

Computer Numeric Control ifadelerinin kısaltılması olan CNC, bilgisayar yardımı ile kontrol edilen tam otomatik makinelerdir. Farklı işlemleri gerçekleştiren pek çok cnc makinesi mevcuttur. CNC rooter’lar da bunlardan biridir ve ahşap, mdf, plastik, metal, cam vb. farklı malzemeler üzerinde oyma, şekillendirme, rölyef, yazı işlemlerini gerçekleştirmeyi sağlayan kesme makinelerini ifade eder. CNC rooter’lar karmaşık parçaları istenen ölçekte tasarlamak adına 3D baskıya benzer, programlanabilir bir otomasyon sistemi kullanır ve her makine bu kontrol paneline sahip olmalıdır.

Küçük çaplı CNC makineleri ile el yapımı, türünün son örneği ürünler oluşturabilirsiniz:

 • Ev dekor ürünleri
 • Mutfak ve barbekü araçları
 • Ofis malzemeleri
 • Özel tasarım levhalar
 • Oyuncaklar ve oyunlar
 • Takı

Bu sektöre giriş nispeten kolaydır ve minimum düzey bir maliyetle CNC ürünlerini test edebilir, oluşturabilir veya satabilirsiniz.


28. Banyo bombası satışı yapın.

Banyo bombaları, bakım ve köpük amaçlı kullanılan ürünlerdir. Yaşattığı eşsiz banyo deneyiminin yanı sıra içeriğindeki esanslar ve aromatik yağlar sayesinde sizi rahatlatır ve cildinizi arındırır.

Banyo tuzu kullanımı son yıllarda epey revaçta ve evden para kazanmanın harika bir yolunu sunuyorlar. Öyle ki banyo tuzu pazar değerinin 2025 yılına kadar 350 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Instagram’a şöyle bir bakın, bu renkli topların suya düştüğünde nasıl patladığını gösteren milyonlarca içeriğe rastlayacaksınız.

El yapımı ürünler yaratma konusunda yetenekliyseniz, banyo bombası üretimi oldukça mantıklı ve kazançlı görünüyor.


29. Doypack kahve üretip satın.

Doypack kısaca dik durması için tasarlanmış kağıt veya alüminyumdan yapılmış ambalajlardır. Evinizde günlük olarak farklı türlerde ( french press, moka pot, chemex vb.) öğüttüğünüz kahve çekirdeklerini kendi markanız altında paketleyip satışa sunabilirsiniz. Bu işe başlamak için htiyacınız olanlar şunlardır:

 • Toptan olarak aldığınız kahve çekirdekleri,
 • Kahve öğütme makinesi
 • Markanıza özel tasarlanan doypack paketler.

Dünya genelinde tüketilen kahvenin miktarı gün geçtikçe arttığından kahve satışı her daim talep görmektedir. Sabahları herhangi bir kafeye gitme fırsatı bulamayan iki kişiden biri işe hazırlanırken bir yandan da kahvesini demliyor desek abartmış olmayız.

Tam da bu yüzden, güçlü bir marka ve pazarlama planıyla desteklenecek bir kahve satışıyla evden çalışarak para kazanabilirsiniz. Kahve ticari bir ürün olduğundan onu hemen her yerde bulabilirsiniz. Ancak, müşteriler ne tür kahve alacaklarına karar vermek için demleme yöntemi, çekirdek menşei vb. marka ipuçlarının peşinde olma eğiliminde olurlar. Kahve satışı ile gelişmiş marka bilincine sahip bu niş kitleye rahatlıkla ulaşabilir, en güzeli de işinizi büyütmede kullanacağınız sayısız fırsattan yararlanabilirsiniz.


30. Tatlı İkramlar

Tatlıların hayatımızdaki yeri inkar edilemeyecek denli büyüktür. Öyle ki çikolatalar, kurabiyeler, şekerlemeler veya kekler isimlerini duyduğumuz an ağzımızı sulandırıp bizleri mutlu edebilirler.

Tatlı ikramlar hazırlamaya yönelik bir tutkunuz/yeteneğiniz varsa, işleri bir adım öteye taşıyıp leziz tarifleriniz üzerinden para kazanmayı deneyebilirsiniz.

İşe bir unlu mamul dükkanı açarak başlayabilir veya doğrudan tatil, doğum günü veya düğünlere özel ikramlar/pastalar hazırlayabilirsiniz. Hatta zombi çikolataları yapmak gibi benzersiz nişleri de tercih edebilirsiniz. Glütensiz ürünler veya vegan seçenekler sunmak da alternatifleriniz arasında olmalıdır. Son zamanlarda bir hayli revaçta olan bir diğer niş ise düşük şekerli tatlı üretimidir. Sağlığına azami dikkat gösteren niş bir müşteri kitlesine ulaşmak için bu yolu deneyebilirsiniz.

Bu fikrilerin herhangi birini hayata geçirecekseniz dikkat etmeniz gereken en önemli şey gıda satışlarının özel düzenlemelere tabii olacağı gerçeğidir. Malzeme tedariki, ürün içeriklerine ilişkin net ve doğru bilgiler sunma ve kurallara uygun bir mutfağa sahip olma konularında dikkatli olmalısınız.

31. Ekmek

Fırında ağır ağır pişmekte olan bir ekmeğin kokusuna kim dayanabilir ki? Ekmek yapmaktan hoşlanıyor ve el lezzetinize güveniyorsanız, evde pişireceğiniz ekmekleri satmayı düşünebilirsiniz. Tahıllı, ekşi mayalı ekmeklerden tutun da çavdara hatta mısır ekmeğine kadar pek çok farklı çeşidi deneyebilir, ürün yelpazenizi dilediğiniz kadar genişletebilirsiniz.

32. Takı

Takılar yapımı basit ve gönlünüzden geçen tasarımı satışa sunma konusunda sınırsız özgürlük imkanı sunan el yapımı ürünlerdendir.

Boncuk ve ipleri kullanarak birbirinden güzel takılar yapabileceğiniz gibi gümüş veya pirinç gibi hammaddeleri işleyebilen özel aletler yardımıyla da kendi tasarımlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Üstelik bunların hepsini evinizin konforunda gerçekleştirmeniz mümkün.

Ancak bu işe atılmadan evvel takı pazarının yoğun rağbet gören, doymuş bir pazar olduğunu, dolayısıyla kıran kırana bir rekabetin sizi beklediğini bilmelisiniz.

Tam da bu yüzden pazar araştırmanızı iyi yapmalı ve sizi diğerlerinden ayıracak bir niş bulmaya odaklanmalısınız.

33. Epoksi(Reçine) Takılar

Tamir tadilat işlerinde sıkça kullanılan saydam ve kuruyunca sertleşen bir madde olan epoksi, hobi amaçlı olarak takı tasarımlarda da kullanılmaya başlanmıştır. Bilhassa takı sanatçılarının vazgeçilmezi olmuştur. Epoksi takıların yapımı oldukça basit ve düşük maliyetlidir.

Siz de çeşitli silikon kalıplar kullanılarak yuvarlak, kare veya üçgen şekilli kolye uçları yapabilir, kendinize özgü tasarımlara imza atarak gelir elde edebilirsiniz.

34. Kil Takı Tabağı

Takı takmayı sevenlerdenseniz, bu ürünün işlevselliğine bayılacaksınız.

Bu tabaklar evde yapılabilecek denli basittir, üstelik oldukça da şık gözükürler. Sıklıkla taktığı takıları elinin altında tutmak ve düzenli bir biçimde saklamak isteyen her kadın hem estetik hem de modaya uygun bu tasarıma sahip olmak isteyecektir. Size düşense yaratıcılığınızı kullanıp bu ihtiyaca cevap verecek ürünleri yaratmaktan ibaret.

35. Abone Kutuları

Küratörlük yeteneğiniz olduğuna inanıyorsanız, abone kutusu hazırlayıp satmak sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

Abone kutuları son derece ideal ve popüler hediyelerdir. Özenle seçilmiş ürünlerle dolu olup belirli bir tema bağlamında hazırlanan bu kutular, müşterilere başka türlü asla kullanmayacakları ürünleri deneme şansı sunar. Dahası bu kutular giyimden tutun da atıştırmalıklara, içeceklere, kozmetik ürünlere hatta oyuncaklara kadar hemen her alanda işlevseldir.

Evinizin rahatlığında hazırlayabileceğiniz abone kutunuzda müşterilerin düzenli olarak kullandığı ürünlere yer verebilirsiniz: mumlar, şekerlemeler, evcil hayvan ödülleri veya kozmetik ürünler gibi. Müşterileriniz, en sevdikleri  ürünlerin derlenmesiyle oluşturulan bu aylık hediyeye ulaşmak adına sisteme dahil(abone) olacaktır.

Örneğin, sabun, şampuan, yağ ve el bezi veya pazenden oluşan bir koleksiyon derleyerek insanların bayılacağı bir kişisel bakım kutusu hazırlayabilirsiniz. Ya da gıda sektörüne yönelip bir şeker üreticisiyle anlaşabilir, müşterilerinize farklı tatlıları bir araya getirecek bir lezzet kutusu sunabilirsiniz. Bu aşamada, ürün tedarik sürecinin zaman alabileceğini veya bir depolama alanına ihtiyaç duyabileceğinizi hesaba katmalı, derlenmiş tüm bu içeriklerin üst düzey ürünler olması gerektiği gerçeğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Önlemlerinizi aldığınız sürece herhangi bir sorun olmayacaktır.

Son olarak abone kutu hizmetlerinde kar marjının yüzde 40 ila 60 arasında seyrettiğini belirterek bölümümüzü sonlandıralım.

Ne dersiniz?

Kafa yormaya değmez mi?

36. Dudak Balsamı

Banyo bombası ve sabunlara benzer şekilde dudak balsamını da mutfağınızda bulunan malzemeleri kullanarak ev ortamında üretmeniz mümkündür. Dahası tatlı kokulu ve parlak renkli dudak balsamları her daim talep görmektedir .

Balmumu ve doğal yağları ısıtarak basit versiyon bir dudak balsamı hazırlayabilir, akabinde ise ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz. Tabi siz yine de evde üretim yapmaya ilişkin son düzenlemeleri takip etmeyi ihmal etmeyin.

Kurallara hakim olduktan sonra gerekli tüm malzemeleri yerel mağazalardan edinebilir, üretime başlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, müşteri taleplerini karşılayabilecek ölçüde ürün stokuna sahip olduğunuzdan emin olmaktır.

Üretim konusunda deneyiminizi arttırdıkça, çok daha geniş bir ürün yelpazesi sunmaya odaklanabilir, farklı dudak balsamı stilleri ve kokularını da denemeye başlayabilirsiniz.

37. Magnet

Magnetlerin birim başı üretim maliyeti oldukça(0,03-0,06 dolar civarı) düşüktür.

Üstelik bu işi yapmak için yalnızca şehirlere ait turistik bölgeleri resmeden magnetlerle sınırlı bir üretim yapmak zorunda da değilsiniz. Doğum, düğün, nişan vb. özel günlere has el emeği ürünler hazırlayabilir, eski fotoğrafların magnet haline getirilmiş bir versiyonunu oluşturup satabilirsiniz. Ya da not defterlerine iliştireceğiniz bir mıknatıs yardımıyla, insanların günlük görevlerini kolaylıkla takip edecekleri erişimi kolay alanlar yaratmayı deneyebilirsiniz- bir düşünsenize, buzdolabınıza yapıştıracağınız bu mıknatıslı not defterleri hayatınızı bir nebze de olsa kolaylaştırmaz mıydı?

Mıknatısların çok yönlü doğası ve işlevselliği düşünüldüğünde farklı pek çok magnet fikri bulmanız kaçınılmaz. İşin en güzel yanı ise ürünleriniz kadar fikirlerinizin de kalıcı olması olacak.

38. Evcil Hayvan Ürünleri

Hayvanlar sevilmez mi hiç?

Hele de bir hayvanın bakımını üstlenip ona evinizi açtıysanız, onun için elinizden geleni yapmayı borç bilir, tüylü dostunuza her daim en iyisini sunmak istersiniz. Bu da hiçbir masraftan kaçınmayacağınız anlamına gelir ki tek başına bu söylem dahi evcil hayvan ürünlerine ilişkin harcamaların 2025 yılına kadar 269 milyar dolara ulaşacağına ilişkin öngörülerin gerçekliğini kanıtlar niteliktedir.

Hal böyle olunca, insanların geçimlerini sağlamak için evcil hayvan ürünleri- aksesuarlar veya yiyecekler- satmaları da şaşırtıcı değildir. Bu işin en güzel tarafı kolaylığıdır. Yaratıcı yönü ve el becerisi gelişmiş biriyseniz, özel üretim evcil hayvan tasmalarını, köpek ödüllerini ya da kedilere has oyuncakları evinizin konforunda hazırlayabilirsiniz. Giysiler, portreler, oyuncaklar, seyahat çantaları vb. pek çok kişiselleştirilebilir ürünün ev üretimi için uygun olacağını unutmayın.

Ya da hayvan sahiplerine sunacağınız doğal, ev yapımı ikramlarla canlarından çok sevdikleri evcil hayvanlarının sağlıklarını korumasına yardımcı olabilirsiniz-bu sayede en az evcil hayvanınız kadar sadık bir müşteri tabanına sahip olursunuz.

Ürünlerinizi pazarlamak içinse kendi evcil hayvanınızı model olarak kullanabilirsiniz-bu sayede müşterilerinizin güvenini de kazanabilirsiniz-nihayetinde şüpheli bir ürünü dostunuz üzerinde denemezsiniz, öyle değil mi?

Bir diğer önemli noktaysa yenilebilir bir ürün (pasta veya ikram) satıyorsanız, ürünlerinizin uygun uyarı yazıları ile etiketlere sahip olduğundan emin olmaktır. Bu sayede, hem hiçbir hayvanın hayatını tehlikeye atmaz hem de kendinizi/işletmenizi yasal güvence altına almış olursunuz.

Mutlaka okuyun: Evcil Hayvanlarla İlgili Satılacak Ürünler


39. Afişler/Posterler

Evden çalışmanın yaygınlaştığı günümüz dünyasında yaşam alanlarımızın konforu kadar estetik açıdan geliştirilmesi de bir hayli önem taşımaktadır.

Ve poster/afiş kullanımı, yaşam alanınıza benzersiz bir dokunuş katmanın en hızlı ve en kolay yollarından biridir.

Sizler de Canva ve Piktochart vb. çevrim içi araçları kullanarak sanatınızdan insanların huzuru aradığı  bu alanları süslemek için yararlanmaya ne dersiniz? Satışa sunacağınız poster, afiş veya duvar resimleriyle kendi vizyonunuzu dünyaya yayabilir, en önemlisi de başkalarının hayatına renk katabilirsiniz.

40. Seramik

Kulağa çetrefilli gelse de bu iş sanıldığı kadar zor değil.

İşe seramik ve çanak çömlek yapımına ilişkin bir kurs bulup katılmakla başlayabilirsiniz. Seramik yapımının güzel taraflarından biri de bu işte ustalaşmak için uzun süreler beklemenize gerek olmamasıdır.

Ancak, evden çalışmaya başlamadan önce kil ve boya gibi bazı temel ekipman ve malzemelerin temini için para ayırmanız gerekir. Neyse ki halka açık kursların çoğunluğu başlangıç aşamasında sorun teşkil edebilecek fırın kullanımı ve ürünlerin saklanması için gereken alanın temini vb. konularda size destek sağlayacaktır.

El yapımı ürünlerin son derece kıymetli olduğu günümüz dünyasında insanlar, benzersiz tasarımları satın alma konusunda her zamankinden hevesliler.  Anlayacağınız, imzanızı taşıyan seramik ürünlerin- çömlek, biblo vb. -yüzlerce kişinin evini süsleyecek rağbet gören tasarımlara dönüşmesi an meselesi.
El yapımı ürünlerin son derece kıymetli olduğu günümüz dünyasında insanlar, benzersiz tasarımları satın alma konusunda her zamankinden hevesliler.  Anlayacağınız, imzanızı taşıyan seramik ürünlerin- çömlek, biblo vb. -yüzlerce kişinin evini süsleyecek rağbet gören tasarımlara dönüşmesi an meselesi.

41. Saksı Yapımı

Mekan dekorasyonu söz konusu olduğunda bitkiler de en az seramik ürünler ya da posterler kadar önemli. Bu da saksıları dekorasyonun ayrılmaz bir parçası haline getiriyor. Ancak, basit bir plastiğin dahi saksı görevi gördüğü günler mazide kaldı desek abartmış sayılmayız- öyle ki bugün aklınıza dahi gelmeyecek birçok şey saksı olarak kullanılabiliyor. Az biraz el becerisi yeterli miktarda da yaratıcılıkla evinizdeki pek çok ürünü şık bir saksıya dönüştürmeniz mümkün.

Bu işe hırdavatçılardan ucuza satın alabileceğiniz hazır saksıları özgün tasarımlarınız yardımıyla süsleyerek başlayabilir, tasarımlarınıza kullanıcıların bitkilerini sıralamasına ya da sınıflandırmasına yardımcı olacak kelime veya işaretler ekleyebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise sıfırdan benzersiz bir ürün tasarlamaktır. Ancak bu aşamada alışılmışın dışında düşünmeyi denemeli, kalıpları yıkmaya odaklanmalısınız –örneğin, eskimiş botları suya dayanıklı malzemelerle kaplayarak saksıya dönüştürebilir, aynı yöntemi kullanmadığınız saklama kapları, şişeler veya kavanozlara da uygulayabilirsiniz.

42. Palet Ahşap Saksılar

Tasarım ve dekorasyon dünyasını takip edenlerdenseniz,  paletlerin sıklıkla tercih edilen ve farklı pek çok amaçla kullanılabilen ürünler olduğunu görmüş olmanız muhtemel.  Çünkü rustik bir görünüme sahip olur(rustik, süssüz ve doğal bir görünümü ifade eden bir tasarım trendidir) ve ucuza mal edilebilirler.

Palet temin eder ve onu saksıya dönüştürebilirseniz, satacak harika bir dekorasyon ürününe sahip olursunuz. Bu türden saksılar dış mekanlarda kullanılabileceği gibi evde bir sehpa üzerine de yerleştirilebilirler.

43. Mini Sukulent Çiçeği Saksıları

Sukulentler, çoğu insanın ev veya ofis ortamlarına dahil ettiği bir çiçektir, çünkü bakımları nispeten kolaydır, harika görünürler ve kişiye yaşam alanlarına canlı bir dekor eklemenin zahmetsiz bir yolunu sunarlar.

Tam da bu yüzden, ev ortamında rahatlıkla hazırlayabileceğiniz çeşitli renk ve tasarımdaki bu saksılar satışa son derece müsaittir.

44. Kişiselleştirilmiş Hediyeler

Kişiselleştirilmiş bir hediye, mücevher veya takılar üzerindeki tarih damgasından tutun da monogramlı kırtasiye malzemelerine hatta yüzünüzün bir fotoğrafını içeren çoraplara, peçetelere, kupalara kadar hemen her şeyi kapsayabilir. Üstelik bu sektör bugünlerde hiç olmadığı kadar revaçtadır.

Çoğu insan, basit ancak kişiselleştirilmiş dokunuşlarla yaşam alanlarını benzersiz hale getirmekten ya da sevdiklerini bu yolla mutlu etmekten hoşlanır, dahası bunun için ödeme yapmaya hazırdır. Bu nedenle, evinizde üretip satabileceğiniz ürünleri düşünürken, kişiselleştirilmiş hediyeleri de hesaba katmalısınız.

45. Bez Çanta

Müşterilerinizin kullandıkları için kendilerini iyi hissedecekleri bir ürün satmaya ne dersiniz? O halde, çevreye zararı dillere destan olmuş plastik poşetleri rafa kaldıracak bez poşet tasarımlarına imza atmaya düşünmelisiniz. Tıpkı tişörtlerde olduğu gibi burada da talep üzerine baskı hizmetlerinden yararlanabilir, tasarımlarınızı kolaylıkla ve düşük maliyetle satışa sunabilirsiniz.

Son olarak, girişimci ruhlara ilham verecek bir başarı hikayesine değinelim;19 yaşındaki Maisie Crompton COVID salgının ve kapanmaların başladığı dönemde büyükannesinden 30 dolar borç alarak bez çanta işi başlatan genç bir girişimcidir. Bu zorlu süreçte marka bilinirliğini artırmak adına TikTok ve YouTube platformlarından da yararlanan Crompton, işletmesi “TOTESFORYOUU” yu getirisi yüksek bir iş haline getirmeyi başarmıştır-günlük 15.000 dolarlık bir kazançtan söz ediyoruz!

Kim bilir, belki siz de benzeri bir başarıya imza atabilirsiniz.

46. Dikiş Ürünleri

Dikiş benim işim diyorsanız, tasarımlarınızı çevrim içi platformlarda satarak yaratıcılığınızı sağlam bir gelir kapısına dönüştürebilirsiniz. Dikiş söz konusu olduğunda kendinizi yalnızca kıyafetlerle sınırlandırmamalısınız; perdeler, masa örtüleri, önlükler, oyuncak bebekler ve çok daha fazlası bu kategoride değerlendirilebilir. Örneğin, bebekler için üretilen her biri birbirinden sevimli saç bantları ve kurdeleler bugünün en popüler dikiş ürünleri arasındadır.

Bu yolla fahiş bir gelir elde etmek için tamamlanması uzun zaman alacak, el emeği ürünler yaratmanız gerekebilir. Yine de çok daha kısa zamanda üretilen nispeten basit ürünlerle dahi kayda değer rakamlara ulaşabilirsiniz. Tarzınız ne olursa olsun, işlevsel olabildiğiniz sürece dikiş dikerek para kazanmanız mümkün.

47. Nakış Ürünleri

Farklı kumaş bazlı öğeleri işleyerek evinizin konforunda kendi nakış işinizi başlatabilirsiniz. Dikişte olduğu gibi burada da yaratıcılık önemli bir belirleyicidir ve işlerin zorluk derecesine göre elde edeceğiniz gelir değişecektir.

48. Yastık ve Minderler

İnsanlar yastık ve minderleri sever. Çünkü bu tarz konfor ve şıklığı bir arada sunar, bir odanın havasını tümden değiştirebilirler- hem de düşük bir maliyetle.

En güzeli de ev ortamında, kolaylıkla üretilebilmeleridir. Aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz çeşitlilikte kumaş ve desenin varlığı ise özel tasarım ürünlere imza atmanızı kolaylaştırır. Bu aşamada dekoratif, el yapımı yastıkların çok daha ilgi çekici olacağını unutmamalısınız.

Bu fikir aklınıza yattıysa şık bir kumaş alın ve rağbet görecek yastık/minder tasarımları yaratın.  İlham almak adına Pinterest veya Architectural Digest vb. platformlara göz atabilirsiniz.

49. Ponpon Yastıklar

Yaratıcılığınızı kullanın ve renkli ipler, ponpon oluşturmanıza yarayacak özel aparat ve bir silikon tabanca yardımıyla evinizin konforunda üretim yapın. Bu yastıklar aynı zamanda renkli görünüşleriyle göz dolduran sevimli birer armağana da dönüşebilirler. Ponpon yastık üretimiyle hem sevdiklerinizi mutlu edip hem de para kazanmaya ne dersiniz?

50. Resim Çerçeveleri

Çerçeveler, insanların özel gün ya da anlara ait en değerli fotoğraflarını/anılarını saklamak adına kullanacakları ürünlerin başında gelir. Ve tasarımları da en az içlerindeki fotoğraf kadar önemlidir. Dahası üretimleri hem kolay hem de ucuzdur.

Siz de benzersiz bir estetik anlayışını yansıtan çerçeveler yapmayı başarırsanız; favori fotoğraf, çizim veya portrelerine vurgu yapacak en doğru çerçeveye ulaşmak adına kapınızı çalacak gerçek müşterilere sahip olabilirsiniz.

O halde vakit kaybetmeden çerçeveleme sanatında ustalaşın ve müşterilerinize çerçeve ve çerçeveleme hizmetini bir arada sunmaya odaklanın. Bu sayede, kazancınız kat be kat artacaktır.

51. Yeni Yıl/Özel Gün Süslemeleri

Tatilleri veya özel günleri unutulmaz kılmayı kim istemez ki? Bunun için el yapımı veya plastik malzemelerden üretilmiş hatta kişiselleştirilmiş dekorasyon malzemelerinden daha iyi bir seçenek yoktur. Işıltılı ağaç süsleri, parti kazakları, renkli toplar, temalı ambalaj kağıtları, koku keseleri, çelenkler, şamdanlar, çiçekler ve aklınıza gelebilecek daha pek çok şey bu kategoride değerlendirilebilir.

Bu, yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz, dolayısıyla alternatiflerin gerçek anlamda sınırsız olduğu bir sektör olup süslemelerinizi ev ortamında üretip satışa sunmanıza(çevrim içi olarak) olanak tanır.

52. Hediye Sepetleri

Evinizden çalışarak belirli bir kitleye ya da kişiye özel hediye paketleri hazırlamaya ne dersiniz?

Ürün yelpazesi bir hayli geniş bu paketleri çevrim içi platformlar üzerinden satışa sunabilir ya da çok daha karlı bir yönteme, hediye sepetlerini müşteri ilişkilerini geliştirmenin bir yolu olarak kullanan şirketlerle bir arada çalışmaya yönelebilirsiniz. Müşterilerini memnun etmek ve kar potansiyellerini artırmak uğruna para harcamaya razı olacak nice şirket var, neden biri de size denk gelmesin?

53. Yazdırılabilir Dijital Ürünler

Müşterilerin satın aldığı an kişisel cihazlarına indirip kullanabildiği özgeçmiş şablonları, e-kılavuzlar, görev çizelgeleri vb. ürünleri kapsayan yazdırılabilir dijital ürünlerin en büyük avantajı, bir ürünün sonsuza kadar ve istenilen miktarda satılabilmesidir- ürünü ev ortamında, tek seferlik hazırlar, yıllar boyu aynı üründen gelir elde edebilirsiniz.

Bu gerçek bu ürünleri mükemmel bir pasif gelir kaynağı haline getirir. Ayrıca, tutulması gereken bir stok kaydı ya da ödenmesi gereken bir nakliye masrafı da yoktur. Harika, değil mi?

54. Grafik Tasarım Ürünleri ve Sanat Baskıları

Son yıllarda teknolojik gelişmelerin gücü ve çevrim içi alışveriş anlayışının hayatımızın bir parçası haline gelmesiyle birlikte sanatçıların eserlerini potansiyel müşterilerin önüne çıkarması bir hayli kolaylaştı. Öyle ki bugün tasarım alışverişlerinin yaklaşık dörtte biri sanal platformlar üzerinden gerçekleştiriliyor.

Dahası da var. Bugün, her zamankinden daha çok sanatçı zanaatlarını dijital ortama taşıyor-bu yolla çevrim içi platformlar üzerinden yazdırılabilir duvar resimlerini, sanat baskılarını, web siteleri veya sosyal medya hesapları için hazırladıkları logoları ya da işletmelere has grafikler ile marka etiketlerini satışa sunabiliyorlar.

Denemeye ne dersiniz?

55. Sanat Eserleri(Yağlı Boya Tablolar ve Heykeller)

Boyalar ve tuvalle aranız iyiyse, evinizde yağlı boya tablo vb. sanat eserleri yaratarak sanatsal becerilerinizi sağlam bir gelir kaynağına dönüştürmeyi deneyebilirsiniz.

Aynı şey, kili bir hamur gibi yoğurabilenler için de geçerlidir. Sanat ruhunuzu yansıtan heykellerin de eşit derecede rağbet göreceğine eminiz.

56. Kanvas Tablolar

Kanvas tablo, tuval bezi üzerine yapılan dijital baskı yoluyla elde edilen tablo çeşididir. İç mekanlarda kullanılan bu tablolar her zevke uyarlanabilmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilirler. Üst düzey bir grafik tasarım ile doğru uygulanmış bir dijital baskı hizmeti sayesinde yüksek çözünürlükte ve orijinal renkte tablolara sahip olmanız mümkündür.

Siz de bütçenize uygun, kaliteli bir baskı hizmeti sağlayıcısı bularak eserlerinizi kanvas tablo formatında satışa sunabilirsiniz.

57. İllüstrasyonlar

Çizgilerle aranız iyiyse, benzersiz çizimlere imza atıp bunları evinizden dahi çıkmaksızın çevrim içi platformlar üzerinden satışa sunabilir, yeteneğinizi nakite çevirebilirsiniz.

58. Fotoğraflar

Fotoğrafçılık, evden para kazanmanın bir diğer yoludur. Ev tabanlı fotoğraf stüdyoları kurmaksa sanıldığı kadar zor değildir, bu nedenle yetenekli bir fotoğrafçıysanız, bir ev stüdyosuna sahip olmanız iyi bir başlangıç olacaktır. Hele bir de benzersiz bir bakış açısına/göze sahipseniz, gelir elde etmek için fotoğraf tutkunuzu kullanabilirsiniz.

Bunun için fotoğraflarınızı çevrim içi olarak satışa sunmayı deneyin. Nasıl mı? Fotoğraflarınız üzerinden para kazanmanın en kolay yolu Shutterstock veya iStock benzeri stok fotoğraf sitelerinden yararlanmaktır. Zira işletmeler, blog yazarları, gazeteler, eğitim kurumları, web tasarımcıları vb. farklı pek çok kişi ya da kuruluş görsellere ihtiyaç duyar ve ihtiyaçlarını internetten stok fotoğraf satın alarak karşılarlar.

Fotoğrafçılar ise bu siteler üzerinden satın alınan ve indirilen fotoğraf başına belirli bir komisyon kazanırlar. Bu komisyon genellikle 1 dolardan az olsa da, indirme sayısı arttıkça elde edilecek meblağ da artar. Shutterstock ’ın sisteme dünyanın farklı yerlerinden dahil olan fotoğrafçılarına bir milyon dolardan fazla ödeme yaptığını hatırlatarak bölümümüzü sonlandıralım. Gerisini varın siz düşünün.

59. Müzik Parçaları/Besteler

Müziği seviyor musunuz? Beste yapabilecek denli bilgiye sahip misiniz? O halde şarkılarınızı kaydedin ve Airbit, BeatStars ya da SoundCloud vb. akış platformlarında listeleyin. İnsanlar bu platformlar üzerinden müziğinizi satın alabilir, siz de satış için belirli bir komisyon alırsınız. Ve bu işi evinizden de yapabilirsiniz.

Üstelik bitmiş bir şarkı/beste satmanıza da gerek yok. Bugün pek çok müzisyen şarkılarının ham versiyonunu dijital pazarlar üzerinden satışa sunarak büyük başarılara imza atabiliyor.

Müzisyen Robin Wesley’ nin akıllara durgunluk veren hikayesini anlatalım da müzik eseri satışının ne denli karlı olabileceğini kendi gözlerinizle görün. Wesley, 2017′ de, bahsi geçen bu platformlardan birine kendisine ait bir beste yüklüyor ve bestesi az tanınan Vietnamlı bir söz yazarı tarafından 30 dolar karşılığında satın alınıyor. Birkaç ay sonra, alt yapısı Wesley’ nin ritmini kullanarak hazırlanmış bir şarkı piyasaya sürülüyor ve Vietnam müzik listelerinde bir numaraya yükseliyor- YouTube’da 200 milyonu üzerinde bir izlenme oranına sahip olması da cabası! Neyse ki hikaye mutlu sonla bitiyor ve YouTube ile Wesley, şarkının telif hakları konusunda pazarlık masasına oturuyorlar.

Sıradaki şanslı neden siz olmayasınız?

Mutlaka okuyun: Spotify’dan Nasıl Para Kazanılır?


60. Çevrim İçi Kurslar

Çevrim içi eğitim pazar değerini her geçen yıl daha da artıran bir sektör.

Çevrim içi eğitim içerikleri sayesinde yemek pişirme, dikiş dikme, teknoloji, müzik, kişisel gelişim, fotoğrafçılık, pazarlama ve daha pek çok konuyu rahatlıkla başkalarına öğretmeniz mümkün. İçeriğiniz ne kadar dolu ise o denli çok rağbet göreceğinizi unutmamalısınız.

Çevrim içi eğitimlerin en güzel yanı ise başlangıç aşamasında yapacağınız tek yatırımın “zaman” olmasıdır-dahası içeriklerinizi ev ortamında dahi hazırlayabilirsiniz.

İlhama mı ihtiyacınız var?

Amerikalı eğitmen Joseph Michael’ in hikayesi tam da bu amaca hizmet ediyor. Kendisi öykü, roman, senaryo, oyun, makale, tez, çeviri, şiir vb. alanlarda yazan kişiler için geliştirilmiş kapsamlı bir kelime işlemcisi olan Scrivener yazılımını kullanmayı bir başına öğrenen ve edindiği bilgiyi başkalarına da aktarmak adına çevrim içi bir kurs oluşturan genç bir girişimcidir. Böylece maaş gününü hesaplayarak geçen hayatını bir anda değiştirebilmiş, tek bir sabahta 25.000 doların sahibi olmuştur. Harika, değil mi?

Siz de uzmanı olduğunuz herhangi bir konuda eğitim vermek istiyorsanız; Udemy, Teachable vb. platformlara üye olabilir, benzersiz eğitim içerikleriniz üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Online Kurs Hazırlayarak Para Kazanmak


61. Değerli Taş Sabunları

Banyolarda sergilenecek harika bir ürün yaratmaya ne dersiniz?

Listemizin ilk maddesinde de değindiğimiz üzere, bugün çoğu kişi ev ortamında kendi sabununu üretip satıyor. Yani, piyasada tutunmak ve kayda değer bir gelir elde etmek için ürününüzü öne çıkarmanız gerek.

Değerli taş sabunları bu iş için biçilmiş kaftan. İçinde değerli taşların gizlendiği bu şeffaf sabunlar banyo dekorasyonlarının vazgeçilmez öğelerinden olmaya aday.

62. Dekoratif Sabunluklar

Konu sabunlardan açılmışken evde üretip satabileceğiniz bir başka üründen daha bahsedelim: Sabunluklar.

Kil, seramik veya ahşap benzeri malzemeler kullanarak dekoratif ve şık sabunluklar yapabilir, ürünlerinizi çevrim içi platformlar üzerinden satabilirsiniz.

63. Cam Eşya Süslemeleri

Sıradan kadehleri oje ve kulak çubuğu yardımıyla çok daha şık ve eğlenceli bir hale getirebileceğinizi biliyor musunuz?

En güzeli de bu işin yalnızca şampanya kadehleri ile sınırlı olmaması. Her türlü cam eşyayı yaratıcılığınızı kullanarak süsleyebilir, müşterilerinizin beğenisine sunabilirsiniz.

64. Makyaj Fırçası Saklama Rulosu

Makyaj yapmayı seviyorsanız, makyaj fırçalarının ne denli çabuk yıpranıp kirlenebildiğini bilirsiniz. Rulo şeklinde bir saklama kabı tüm bu sorunları çözebilir. Bu sayede, makyaj çantanızı temiz ve düzenli tutabilirsiniz. Anlayacağınız, fırça ruloları, makyajlı kadınların olmazsa olmazı olabilecek ve evde üretilip satışa sunabilecek kar potansiyeli yüksek bir üründür.

65. Tuzluk ve Biberlik

Sırada herhangi bir zanaat konusunda yetenekli olmayanlara özel harika bir iş fikri var. Yapmanız gereken tek şey resimdekine benzer, sevimli tuzluk ve biberlikler bulmak.

Ürününüzü bulduğunuz an üzerine renkli çıkartmalar yapıştırarak satışa hazırlayabilirsiniz-veya ürünleri dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bu onlara farklı bir hava katacak ve müşterilerin gözünde cazip hale getirecektir.

66. Ombre Çiçek Vazoları

Evden çalışarak gelir elde etmenin kolay ve renkli bir yolu var desek?

Bu harika fikir için gereken tek şeyse cam bir vazo-ya da vazo olarak kullanabileceğiniz bardak benzeri bir eşya- bulmak. Ombre efektlerini yapmak içinse boya ve tuvalet ispirtosu kullanabilirsiniz.

67. Şeker İçerikli Peeling Ürünleri

Yüz ve vücut temizliği için doğal ürünleri tercih eden pek çok insan var. Artık herkes kullandıkları ürünün içinde ne olduğunu, malzemelerin nereden geldiğini ve onları kimin yaptığını bilmek istiyor.

Sizlerin de tüm bu ihtiyaçlara hitap eden, doğal ürünler yapabilmeniz mümkün. Şeker, zeytinyağı, bitkisel yağlar ve minik bir kavanoz yardımıyla hazırlayabileceğiniz bu karışım sayesinde göz çevresi, dudak çevresi, çene ve alın gibi bölgelere şeker peelingi uygulayabilirsiniz. Şekerin pütürlü yapısı sayesinde cildinizdeki ölü hücreler kolayca kalkacaktır. Şeker peelingi cilt temizliği için harikadır, hem karlı bir satış ürünü hem de sevdikleriniz için renkli bir hediye olabilir.

68. Taşınabilir Küvet Sehpası

Küvetim yok ama olsaydı, bu pratik ürünü mutlaka alırdım. Küvet keyfi yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi yerleştirebileceğiniz hem dekoratif hem de işlevsel bir ürün bu. Hem kim günün yorgunluğunu kitap ve kahve eşliğinde bir banyo keyfiyle atmak istemez ki?

Tabi bu ürünün ahşap şekillendirme konusunda yetenekli eller gerektireceği bir gerçek.

69. Mason Kavanoz Kar Küreleri

Kar kürelerini herkes sever. Ek gelir elde etmenin yollarından biri de evinizden çalışarak bu sevimli kürelerden hazırlamaktır.

Kürenizin şehrinize has bir özelliği yansıtmasını sağlayabilir veya spor temalı bir tasarıma imza atabilirsiniz. Seçiminiz ne olursa olsun, insanların satın almaktan hoşlanacağı bir şeyler yaptığınızdan emin olun ve tasarımlarınıza canlılık katmak adına kişisel dokunuşunuzu eklemeyi ihmal etmeyin.

70. Aromaterapi Kolye

Aromaterapinin gücü sayesinde lavanta yağını kokladığımızda sakinleşiyor, portakal kabuğu yağını kokladığımızda motivasyonumuzu yükseltebiliyor veya nane ile baş ağrımızı dindirebiliyoruz.

Neyse ki şifalı bitkilerin özü sayılabilecek bu uçucu yağları hep yanında taşımak isteyenlere has aromaterapi kolyeleri sayesinde şıklığınıza şıklık, sağlığınıza sağlık katmanız mümkün. Bu mucizeden pay almak için kolyenizin içindeki keçeye biraz yağ damlatmanız yeterli.

Yapımı kolay ve düşük maliyetli bu kolyeler esansiyel yağları seven insanların gözdesi olabilir. Esansiyel yağlar satan veya bu kokulardan hoşlanan birilerini tanıyorsanız, aromaterapi kolyelerin satımı için elverişli bir pazara da sahipsiniz demektir.

71. Mesaj Panosu

Eski ve büyük resim çerçevelerini panoya dönüştürüp satmaya ne dersiniz?

Böylece, hayatınıza yön veren söz ve olayları, hatırlatıcı not veya mesajları hatta mücevherleri saklamak için dahi kullanılabilecek mükemmel bir alan yaratmış olursunuz. Az biraz yaratıcılıkla harikalar yaratacağınızdan şüphemiz yok.

72. Kara Tahta Tepsi

Ahşap veya metal bir tepsiyi kara tahta spreyi ile boyayıp dekoratif bir ürün haline getirmeye ve satışa sunmaya ne dersiniz?

Bu işi de evinizin konforunda yapabilirsiniz. Her görenin isteyeceği, çarpıcı tasarıma sahip ürünler yaratmaya odaklanın.

73. Monogramlı Kapı Önü Paspası

Monogram, bir veya daha fazla harfin ya da yazı birimlerinin tek bir simge oluşturmak için üst üste veya yan yana birleştirildiği bir nakış türüdür ve monogramlı hemen her ürün çabucak satılır.

Bu fikri evlere sıcak bir yuva hissi verecek kapı önü paspaslarında denemeye ne dersiniz? Bunun için sade bir paspas alabilir ve akrilik boya, kesme tahtası, maket bıçağı ve monogram kalıbı yardımıyla kişiye özgü paspaslar üretebilirsiniz.

74. Dekoratif Kuş Yemleri

Kışın soğuk günlerinde hayvanların beslenmesine yardımcı olmak istemez miydiniz? Bu yolla para da kazanabileceğinizi söylesek?

Nasıl mı?

Evinizde üretebileceğiniz dekoratif kuşyemlerini bahçenize/balkonunuza asarak hem kuşların beslenmesine katkı sağlamış hem de pencerenize konan kuşların tatlı sesi ve sevimli görüntüsünden nasibinizi almış olursunuz.

Ufak bir Google araştırmasıyla “ballı kraker” olarak da adlandırılan bu yemlerin tarifine ulaşmanız mümkün.

75. Duvar Harfleri Tasarlayın.

İnsanlar baş harflerinin evlerinin herhangi bir noktasında yer almasını severler-hatta bunun yaşam alanlarına kişisel bir dokunuş kattığını dahi düşünürler.

Hal böyle olunca, çuval bezinden yapacağınız harflere rustik dokunuşlar katarak satılabilir ürünler yaratabilir, estetik tasarımlara imza atarak gelirinizi kat be kat artırabilirsiniz.

76. Düğün Dekoru

Rustik (yalın ve doğal) dekor ürünleri yapma konusunda becerikliyseniz,  düğünler için dekorasyon malzemeleri hazırlamayı deneyebilirsiniz. Bugün çoğu insan çiftlik veya kır temalı düğünler yapmayı tercih ediyor, bu da yalın, doğal tasarımlar ile nötr tonların hakim olduğu dekorasyon ürünlerine ihtiyaç duyacakları anlamına geliyor.

Çok daha basit bir şeyler arıyorsanız, düğün afişi benzeri ürünler üretebilirsiniz. Düğün veya bekarlığa veda partilerinde böylesi tanıtım yazılarına da ihtiyaç duyulacaktır- evlenecek çiftin isimlerinin ve evlilik tarihlerinin yazılı olduğu bir pankart gibi.

77. Flanel(Pazen)Kumaş Battaniye

Soğuk bir kış gününde koltukların üzerine yayılmış bol dökümlü, yumuşacık bir battaniye kim hayır diyebilir?

Tam da bu yüzden, genel kullanıma veya bebek battaniyesi vb. belirli nişlere has ev yapımı battaniyeler üretip satmak karlı bir iştir.

Flanel kumaş özellikle tercih sebebidir- zira bu çeşitli kalınlıklarda dokunabilen bir kumaş olduğundan geniş bir kullanım alanı sunar ve nemi emen, nefes alan bir yapısı vardır. Dolayısıyla, kullanımı rahat ve sağlıklıdır.

78. Günlük/Öğünlük Yemek Hizmetleri

Taşımalı ev yemekleri hizmeti sunmaya ne dersiniz?

Mutfağa zaman ayıramayacak denli yoğun iş temposuna sahip niş bir kitleye özel günlük veya öğünlük yemekler hazırlayabilir, “kapıda teslim” hizmeti sunarak gelirinizi artırabilirsiniz.

79. Online Dil Dersleri Verin.

Çocuklarına dil eğitimi vermek için özel öğretmen tutan pek çok aile mevcuttur. İngilizceniz akıcıysa, şahıs veya şirketlere eğitim vermek adına şirketler için çalışabilir, evinizden öğretmenlik yapabilirsiniz.

VIP Kid, Cambly vb. şirketler dünyanın dört bir yanından pek çok yetişkine/çocuğa yabancı dil öğreten freelance eğitmenleri ile ünlü web sitelerindendir.

80. Yazılar

Yeterince sıkı çalışır ve yeteneğinizi geliştirirseniz, serbest yazarlık da bir hayli karlı bir iş girişimine dönüşebilir. Onlar adına yazmanızı isteyecek sayısız şirket mevcuttur(biz dahil). Üstelik yazılar ev ortamında rahatlıkla üretilebilirler.

Kaleminiz güçlüyse ve belirli konularda uzmanlığınız varsa bildiklerinizi kağıda dökmenin ve karşılığında gelir elde etmenin tam zamanı.

Mutlaka okuyun: Yazı Yazarak Para Kazanmak


81. Peynir

Evde üretip satabileceğiniz bir diğer ürün peynirdir. İnek besliyor veya indirimli fiyattan taze süt satın alabiliyorsanız, peynir yapmayı denemelisiniz. Son zamanlarda ev yapımı, doğal ürünlere yönelik artan talep düşünüldüğünde ürünlerinizin kapış kapış satılacağı aşikar.

Bu bana yetmez, işleri bir adım daha öteye taşıyayım diyorsanız peynir yapımına ilişkin bir kurs açarak gelirinizi daha da artırabilirsiniz.

82. Meyve Sepetleri

İnsanlar onları leziz, yenilebilir buketlere dönüştürmeyi öğrendiğinden beri meyve sepetleri yeniden revaçta. Hem güzel hem de lezzetli-ve çoğu insana göre sağlıklı -bir seçenek olduğundan hoş birer hediye de olabilirler.

Siz de ev ortamında hazırlayacağınız meyve sepetlerini satarak para kazanmaya ne dersiniz?

83. El Yapımı Giyim Ürünleri

Dikiş makinesi kullanımında ustasıysanız ve güçlü bir moda anlayışınız varsa, kendi tasarımlarınızı hayata geçirebilir, İçinizdeki moda tutkusunu serbest bırakarak para kazanabilirsiniz.


84. Saç Aksesuarları

Evinizden çalışarak boncuklarla süslenmiş saç bantlarından tutun da birbirinden güzel çiçekli tokalara kadar çeşitli saç aksesuarları tasarlayabilir, bunları yerel pazarlar veya çevrim içi platformlar üzerinden satışa sunabilirsiniz.

85. Tebrik Kartı

El yapımı tebrik kartları da her daim rağbet görecek ürünlerdendir. Hazırlamak için ihtiyacınız duyacaklarınızsa kâğıt, kalem, pul, zarf ve sınırsız yaratıcılıktan ibarettir.

86. Youtube Videoları

Kamera önünde rahat mısınız? O halde, yeteneğinizi paraya dönüştürmeyi denemelisiniz.

YouTube’da bir kanal açın ve sevdiğiniz herhangi bir konuyla alakalı video içerikleri hazırlayın. Sunum becerileriniz, ilgi çekici içerikleriniz biraz da şansın yardımıyla bir YouTube fenomeni olabilir, evinizin rahatlığında para kazanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?


87. İleri Dönüşüm Ürünleri

Geri dönüşüme hepimiz aşinayız. Peki ya ileri dönüşüm? Bu kavramı ilk kez duyanlar için açıklayalım. Geri dönüşüm dönüştürülen malzemenin düşük dereceli bir versiyonunun yaratılmasıyken, ileri dönüşüm eski malzemelerin yeni, farklı ve yüksek kaliteli bir ürüne dönüştürülmesini ifade ediyor.

Gelelim ev ortamında üretebileceğiniz ileri dönüşüm ürünlerine…

Eski mobilyalar, giysiler, elektronik eşyalar vb. pek çok öğeyi ev koşulları elverdiğince ileri dönüştürüp satarak gelir elde edebilirsiniz. Eski mobilyaların rengini değiştirmek ya da kullanmadığınız kıyafetleri aplike veya nakış detayları ile süslemek kadar basit işler dahi bu sürece dahil olabilir.

Mutlaka okuyun: İkinci El Mobilya Yenileyip Satmak


88. Doğal Şampuanlar

Şampuanlar küçük büyük demeden herkesin kullandığı saç bakım ürünleridir. Piyasada bulunan şampuanların büyük çoğunluğu içeriğinde pek çok kimyasal madde barındırmaktadır. Hal böyle olunca, evde üreteceğiniz, parabensiz ve katkı maddesiz şampuanların satışı sizin için kayda değer bir gelir kaynağı olabilir.

89. Akıllı Telefon Uygulamaları

Teknoloji ile aranız iyi mi?

O halde, benzersiz bir telefon uygulaması yaratın ve uygulamanızı satışa sunarak teknik becerilerinizi nakite dönüştürmeyi deneyin.

Mutlaka okuyun: Uygulama Yaparak Para Kazanmak


90. Teknoloji Aksesuarları

Teknolojiye giderek daha fazla bağımlı hale geldiğimiz bugünlerde, mason kavanoz hoparlör tarzı  yaratıcı teknolojik aksesuarlar ya da el yapımı telefon kılıfları vb. ürünler bir hayli rağbet görüyor. Siz de evinizin rahatlığında çalışarak özelleştirilmiş teknoloji aksesuarları üretebilir her geçen gün büyüyen bu pazarın nimetlerinden yararlanabilirsiniz.


91. Video Oyunları

Video oyunu geliştiricileri, bu heyecan verici sanal gerçeklik araçlarını kendi evlerinde oluşturabilir ve satabilirler- oyun sektörü kazanç potansiyeli en yüksek sektörlerden biridir.

Ancak bu işi yapmak için kodlama, tasarım ve program geliştirme konularında bilgi sahibi olmanız gerekeceğini unutmamalısınız.

Mutlaka okuyun: Mobil Oyun Yaparak Para Kazanmak92. Anahtarlık

Anahtarlıklar modası asla geçmeyen işlevsel ürünlerdir, dahası yapılmaları kolaydır. Makrome, boncuk, deri ip vb. kolay temin edilebilir farklı malzemeleri kullanarak tasarlayacağınız anahtarlıkları satışa sunarak da para kazanabilirsiniz.

İşe biraz da yaratıcılık ve el becerisi kattınız mı değmeyin keyfinize!


93. El Yapımı Saatler

Saatler de tıpkı anahtarlıklar gibi hemen her evin vazgeçilmezi olmaya aday ürünlerdendir. Evinizin konforunda üreteceğiniz benzersiz tasarımlı saatlerle bitmek tükenmek bilmeyen bu ihtiyacı karşılamaya ne dersiniz?

Ahşaptan, hasır ipten hatta kağıttan dahi birbirinden şık saatler üretebilirsiniz.


94. Şapkalar

Şapkalar da popülaritesini asla kaybetmeyecek ürünlerdendir. Bu yüzden evinizde tığ işi, deri, keçe, kürk, polar, keten, kağıt vb. malzemelerden ürettiğiniz şapkaları satarak da para kazanabilirsiniz.


95.  Hazır Rasta Saç/Postiş

Rasta, tığ kullanılarak saç tellerinin burgular şeklinde örülmesine verilen isimdir. Yapımı uzun ve zahmetli olan bu saç modelinin bir diğer dezavantajı ise bir kez yapıldı mı saçı eski formuna döndürmenin imkansız oluşudur-tek çözüm kestirmektir.  Bu da insanları hazır rasta saçları kullanmaya iter. Üstelik tahta boncuklu, deniz kabuklu veya renkli kumaşla süslenmiş bu saçları evinizde yapıp satabilmeniz mümkündür. Bunun için rasta ve Afrika örgüsüne uygun sentetik saçlar satın almalı ve onları yaratıcılığınızı kullanarak süslemelisiniz. Rasta yaptırmaya cesaret edemeyenlerin bu ürünü havada kapacaklarına eminiz.


96.  Atkı ve Şallar

Kışın vazgeçilmezi yün atkılardan tutun da bahar aylarının pamuklu şallarına kadar farklı zaman ve formlarda kullanılabilen bu popüler aksesuarların cazibesi azalacak gibi değil.

Anlayacağınız, boş zamanlarınızda yapacağınız dikiş, örgü, tığ işi veya nakış işi şalları/atkıları satarak da para kazanmanız mümkün.


97. Kilimler

Dokuma tekniklerine vakıfsanız, en önemlisi de bir kilim ya da halıyı güzelleştiren şeyin ne olduğunu biliyorsanız, meydan sizin.

Hasır veya penye ip vb. pek çok farklı malzeme kullanarak küçük boyutlu kilim ya da halılar dokuyabilir, el emeği göz nuru bu ürünleri satarak para kazanabilirsiniz.


98. Batik Desen Ürünler

Capcanlı renkleri ve benzersiz desenleriyle göz dolduran batik tasarımlar, hippilerin ve rengarenk tasarım veya kıyafetlere bayılanların yıllardır vazgeçemediği ürünlerdendir. Siz de batik boyaları kullanarak imzanızı taşıyan çanta, tişört veya gömlekler üretebilir, bir yandan eğlenirken bir yandan da para kazanırsınız.


99. Şekerleme

Şekerlemeler her daim yoğun talep gören ürünlerdendir.  Evde yapacağınız farklı şekillerdeki ürünleri(lolipop, meyveli şeker, akide veya elma şekeri vb.) tatlı düşkünlerine satarak para kazanabilirsiniz.


100. Japon Fenerler

Japon fenerler, kutlamalarda, kafe ve bahçe dekorasyonlarında sıklıkla kullanılır. Özel bir kağıttan yapılan bu ürünler içlerine takılacak bir ampul sayesinde lamba olarak da kullanılabilirler. Çocuk odaları ile yatak odalarına ayrı bir hava katan bu ürünün evden yapılıp satılması kolaydır.


101. Kitap Ciltleme

Kapağı yırtılmış ya da yıpranmış eski kitaplar için ciltleme hizmeti sunarak da evden çalışarak para kazanabilirsiniz. Düşük kapasiteli bir makine alarak ciltlemelerinizi kolayca yapabilirsiniz. Aynı makine ile tasarladığınız kitap kapaklarını satışa sunmanız da mümkündür.


102. El Yapımı Mühürler

Bir kişi veya kuruluşun adının ya da unvanının yazılı olduğu, kimi zaman da kişiselleştirilmiş mesajlar da içeren el yapımı mühürleri ev ortamında üretebilirsiniz. Bu tarz ürünlerin ne denli sevildiğini bilseniz şaşarsınız-bilhassa da kitap mühürlerine yönelik talep bir hayli yoğun.


103. Terzilik/Değişim Hizmetleri

Elbiseleri, takımları, ceketleri, perdeleri veya diğer kumaş eşyalarında değişiklik yapmak isteyen insanlara yönelik bir hizmet sunmayı düşünebilirsiniz. Bu evden çalışarak para kazanabileceğiniz karlı bir iş fikridir.


104. Dekoratif Kapı Çelenkleri

Yaratıcılığınızı açığa çıkarın ve yün örgü ipleri, halat veya keçe vb. malzemelerden yapılan kapı süsleri hazırlayın. Yaprak ve yapay çiçekler ile çok daha şık bir görünüm sağlayabilir, aranjmanınızın etkisini LED ışıklarla güçlendirebilirsiniz.


105. Kumaş Boyama Hizmetleri

Kumaş boyamak zahmetli olduğu kadar pis de bir iş. Bundan olacak ki çoğu insan evi batırma korkusuyla bu tür işleri yapmaktan kaçınıyor. Bu açıktan yararlanmaya ve insanların eskimiş veya rengi solmuş kıyafet ya da kumaşlarını boyayarak para kazanmaya ne dersiniz? Karlı bir iş olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.


106. Oyuncak Bebek Kıyafetleri

Yaratıcılığınıza ve terzilik becerilerinize güveniyorsanız, oyuncak bebek kıyafetleri dikip satarak bebek koleksiyonerlerini ve çocukları mutlu edecek tasarımlara imza atabilir, kayda değer bir gelir elde edebilirsiniz.


107. Blog Sayfası Satın.

Kelimelerle aranız iyiyse ve dili etkili şekilde kullandığınıza inanıyorsanız, blog sayfası açabilir, sayfanızın erişilebilirliği ve popülerliği arttığında ise onları başkasına satarak para kazanabilirsiniz.


108. Plaj Örtüleri

Deniz veya kamp tatiline giden tüketicilere satmak için mümkünse su ya da kum tutmaz nitelikli kumaştan yapılmış renkli plaj örtüleri satarak da para kazanabilirsiniz.


109. Tayt

Dikiş konusunda ustaysanız, tayt pazarına dahil olun ve özel tasarım taytlarınızı satışa sunarak para kazanın.


110. Papyon

Güzel ve kaliteli kumaşlardan benzersiz tasarımlı papyonlar oluşturabilir, ürünlerinizi yerel pazarlarda veya çevrim içi platformlarda satışa sunabilirsiniz.


111. Parfüm

Bitki özlerinden elde edilen esansları kullanılarak üreteceğiniz doğal parfümleri satarak da para kazanabilirsiniz.

Bitki özlerinden elde edilen esansları kullanılarak üreteceğiniz doğal parfümleri satarak da para kazanabilirsiniz.112. Bahçe Süsleri

İlgi çekici ve farklı bahçe süslerine karşı koymak zordur ve bu tarz ürünler her daim talep görür. Dolayısıyla, ev tabanlı işinizi başlatmak için kazanç potansiyeli yüksek bu ürünleri de tercih edebilirsiniz.


113. Ofis Düzenleyiciler

Dosyaları saklamada kullanılan dekoratif kutular veya kalemlik vb. el yapımı ofis ürünlerinin evde yapımı kolay olup satışı karlıdır.


114. Elbise Askıları

Farklı, rustik, dekoratif ve estetik elbise askıları yapıp satarak da para kazanabilirsiniz.


115. Şarap Mantarları

Şarap mantarlarını yaratıcı tasarımlarla süsleyip dünyanın dört bir yanındaki şarap uzmanlarına satarak fahiş miktarlar kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Denemeye ne dersiniz?


116. Reklam Alanı Satışı

Bir blog sayfanız mı var? Reklam verenlere sayfanız üzerinden ürün tanıtımı yapmaları için reklam alanı satabilir, bu yolla kayda değer meblağlar kazanabilirsiniz.


117. Ev Yapımı Limonata

Sıcak bir yaz gününde buz gibi, üstelik ev yapımı bir limonataya kim hayır diyebilir?

O halde bir an evvel limon sıkmaya başlayın ve insanlara lezzetli, el yapımı limonatalarınızı sunun.


118. Slime

Slime, son yıllarda popülerliği iyiden iyiye artan yarı yapışkan eğlence hamurudur. Su, tutkal ve boraks karışımı ile üretilmektedir. Özellikle çocukların oynamaktan asla bıkmadıkları bu oyuncakları ev ortamında üretip satarak da para kazanabilirsiniz.


119. Kuş Kafesleri

Tahta ve tel kullanarak kuş sahiplerine satabileceğiniz sağlam bir kuş kafesi yapabilir veya hazır bir kafesi istediğiniz şekilde boyayıp süsleyerek benzersiz tasarımlara imza atabilirsiniz.


120. Kitap Ayraçları

Güzel ve benzersiz kitap ayraçları tasarlayabilir, ürünlerinizi evinizden dahi çıkmadan-çevrim içi platformlar üzerinden- kitap kurtlarına satabilirsiniz.


121. Albümler ve Anı Defterleri

İnsanlara değerli anılarını bir araya toplayacağınız bir anı defteri veya fotoğraf albümü hazırlama hizmeti sunarak para kazanabilirsiniz-üstelik evinizden!

122. Kalıp/Model/Desen Hazırlama Hizmetleri

Sanatın herhangi bir dalı ile uğraşan müşterilere özel(müşterilerin kendi sanatsal kreasyonları için kullanabilecekleri)şablonlar tasarlayarak kalıp, model ve desen hazırlama yeteneklerinizden en verimli şekilde yararlanabilir, gelirinizi artırabilirsiniz.

Evde Üretim Yapıp Satmanın Nasıl Bir Geleceği Var?

Evde bir şeyler üretip satmanın dezavantajlı olduğu konulardan biri işin sürekli size bağlı olmasıdır.

Yani grip olup bir ay boyunca yatak döşek yattığınız zaman üretim yapamazsınız ve dolayısıyla kazanç elde edemezsiniz.

Ayrıca tek başınıza çalıştığınız için işi büyütmeniz çok kolay olmaz.

Ancak sürecin nasıl gelişeceğini başlamadan bilemezsiniz. Dolayısıyla bu konuları şu an, yani fikir araştırma sürecinde fazla düşünmeyin ama aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Eğer kendinize bir marka kurar ve siparişlere yetişemezseniz (ki umarız öyle olur), böyle bir durumda üretimi başka kişilere ya da bir şirkete havale edebilirsiniz.

Yani diyelim ki sabun üretiyorsunuz. Kendinize ait bir marka kurdunuz. Ancak tek başınıza gelen taleplere yetişemiyorsunuz. Böyle bir durumda başka insanları işe alarak üretim yapabilirsiniz. Böyle olunca o kişilere de ödeme yapmanız gerekir. Ya da yaptığınız işi otomasyona ve fabrikasyona tabi tutarak bir atölyede ya da fabrikada ürettirebilirsiniz ancak dediğimiz gibi, şu an için bu ihtimallere uzaksınız.

Önce siz ürün kalitesine ve markalaşmaya bakın. Eğer belli bir kaliteye ulaşır ve siparişler sizi tatmin etmeye başlarsa aynı kaliteyi korumak adına farklı üreticilere kriterlerinizi belirterek süreci yönetebilirsiniz.

Bu bağlamda önce işe koyulmanızı ve kendi başınıza bir ivme kazanmanızı tavsiye ediyoruz. Zamanı gelince üretim, dağıtım gibi konularda belli bir strateji geliştirebilirsiniz.


Ürünlerimi Nerden Satabilirim?

Yaptığınız ve ürettiğiniz ürünleri fiziki olarak satabileceğiniz gibi İnstagram’dan, kendi kurduğunuz websitenizde ve Etsy gibi sitelerde satabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Etsy’de Nasıl Satış Yapılır?


Sonuç

Umarız bu yazıda ele aldığımız ürün fikirlerinden size en uygun olanı seçip üretime geçebilirsiniz.

Burada saydığımız iş fikirlerini gerçekleştiren ve bu iş için onlarca (yüzlerce) personel çalıştıran pek çok firma var. Ancak bizim niyetimiz aile bütçesine katkı sağlayabilmeniz adına bu tür ürünleri evde yapıp satabilmenize yönelik bilgiler vermekti.

Umuyoruz bu iş fikirlerinden aldığınız ilhamla evde üretip sattığınız ürünlerden güzel paralar kazanırsınız.

Son bir hatırlatma ile yazımızı bitirelim: Instagram, Youtube ve Instagram evde yapmaya uygun birçok iş fikri sunar size. Sosyal medyayı hem satış hem pazarlama hem müşteri ilişkileri hem de araştırma maksatlı kullanmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Evden para kazanmak isteyen herkes için evden iş imkanlarını ve en kazançlı ek iş fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.


İlginizi çekebilir

İnternetten Ne Satabilirim?

+60 Adet Evden Para Kazanma Yolları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir