Işıklı ayakkabılar ile yolunuzu aydınlatın!

Sürekli olarak meşgul olduğumuzdan birçoğumuz karanlıkta spor yapmak zorunda kalırız. Ancak düzensiz asfaltlar ve sabırsız sürücüler gibi ekstra tehlikelerle karşılaşabilirsiniz.

Başarılı bir inovasyon fikri olan Night Runner 270 derece ayakkabı ışıkları, geceleri daha güvenli bir şekilde spor yapmak için tasarlandı.

Bu ışıklar, spor ayakkabıların üzerine takılan LED ışıklardır ve koşucuların, yarışçıların ve yürüyüş yapanların yolunu aydınlatmak için tasarlanmıştır. Night Runner ayakkabı ışıkları, ayakkabı bağcıklarının üzerine takılıyor ve kullanıcılar ışıkları istedikleri gibi yerleştirebiliyorlar. 75 lümen LED ışınları, 270 derecelik ve 30 metrelik görüş mesafesi sağlıyor.

yolu-aydinlatan-ayakkabi-isiklari-1

Işıklar – ileriye dönük çoklu beyaz LED’ler ve arkaya dönük tekli kırmızı –  hem suya hem de yüksek darbeli faaliyetlere karşı dirençli çift kanatlı bir kılıfın içine yerleştirilmiştir. Mikro USB port aracılığıyla şarj olan yeniden doldurulabilir lityum-iyon pillerle çalışıyor. Piller kullanım seviyesine bağlı olarak 4 ile 8 saat arası dayanabiliyor.

yolu-aydinlatan-ayakkabi-isiklari-4

Yeni girişimciler için örnek teşkil eden bu iş fikri,  New York Maratonu sırasında çukura düşerek kendini sakatlayan girişimci Renata Storer tarafından bulunmuştur. Spor ayakkabıları ışıklı ayakkabılara dönüşteren bu ışıkların üretimi için kitle fonlaması sitesi Kickstarter aracılığıyla 35,000 dolarlık finansman kampanyası başlattılar ve toplanan parayla kalıp sistemi ve ilk tur üretim masraflarını karşıladılar.

Bir çift Night Runner ayakkabı ışığı için 50 dolar veya daha fazlasını bağışlayabilirsiniz. Öngörülen teslim tarihi Eylül 2015 ve dünyanın her noktasına kargo ücreti 15 dolar olacak. Aşağıdaki videoyu izleyerek Night Runner hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Sitemizin sürekli takipçilerine özel yenilikçi iş fikirlerini ve inovasyonları araştırmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeyen devam edin. Yolunuzun aydınlık, kazancınızın bol olması dileğiyle.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir