Kendi Kendini Bağlayan Isıtmalı Akıllı Ayakkabı

Geleceğe Dönüş serisinin hayranları yakında piyasaya çıkacak olan bu ayakkabıyı görseler herhalde sevinçten havalara uçarlar. Deriden imal edilen Digitsole Smartshoe, adeta geleceğin bağrından kopup da gelmiş gibi duruyor. İlk olarak 2016 CES konferansında görücüye çıkarılan ayakkabı, geçtiğimiz günlerde Kickstarter platformunda 50.000 dolarlık fon toplama hedefini aşarak 114.000 dolara ulaştı. Smartshoe, teknolojik ayakkabılar konusunda uzmanlaşmış Fransız şirketi Digitsole’nin büyük bir yeniliğe imza atarak geliştirdiği bir ürün.

Ayakkabılar, bluetooth üzerinden kullanıcıların akıllı telefonlarına bağlanıyor ve tek bir tuşla ayağınıza tam uyacak şekilde kendi kendini bağlıyor. Smartshoe’nun en dikkat çeken özelliği ise kışın çok işe yarayan taban ısıtma fonksiyonu. Kullanıcılar, telefon uygulaması ile bu ısıtma özelliğini kontrol ediyor ve ayaklarını diledikleri sıcaklıkta tutabiliyorlar. Ayakkabı aynı zamanda kişinin yürüdüğü mesafe, çıktığı basamak sayısı ve harcadığı kalori gibi verileri de hesaplayabiliyor. Yürüyüş bozukluğunu da ölçebilen ayakkabı yürüyüş şeklinizde bir sorun varsa sizi uygulama vasıtasıyla uyarıyor.

Başarılı bir inovasyon olan akıllı ayakkabı hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Ayakkabılar, micro USB kablo ile şarj ediliyor. Ayakkabıların fiyatına gelecek olursak Kickstarter’dan ön siparişle bir çiftini 229 dolara, iki çiftini ise 390 dolara satın alabilirsiniz. Daha sonra ayakkabıların bir çifti 599 dolardan satışa sunulacağını da belirtelim. Ürünlerin teslimatının 2017’nin Aralık ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Digitsole Smartshoe, şu ana kadar incelediğimiz ilk akıllı ayakkabı değil. Hatırlarsanız Under Armour’un tasarladığı koşu ayakkabıları da kullanıcıların ayaklarıyla ilgili verileri takip etmesini sağlıyordu. Ayrıca daha önce farklı topuklar takmanızı mümkün kılan kadın ayakkabılarından da bahsetmiştik. Acaba sizce gelecekte ayakkabılara başka ne tür özellikler eklenebilir?

 

İlginizi çekebilir

Akıllı Ürünlerle İlgili İş Fikirleri
Jetgiller Sayesinde Gerçeğe Dönüşen 8 Teknoloji
Uçan kaykay ArcaBoard ile bir efsane daha gerçek oluyor!
Berkay BABAOĞLU

Yazar : Berkay BABAOĞLU

Boğaziçi Üniversitesi " Çeviri Bilimi " bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına atıldı. Silverline, Coca Cola gibi birçok firmada üst düzey pozisyonda çalıştı. Şimdi ise Simfer firmasında uluslararası satış müdürü olarak görev yapmakta. Sizler için iş hayatında başarı yakalamakla ilgili rehber niteliğinde yazılar kaleme alıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir