Kadın İç Giyim Mağazası Açmak

Kadınların hepsi giysilerinin altına kendilerini güzel ve rahat hissettirecek hoş iç çamaşırları giymekten hoşlanırlar. Fiziki ürünler içinde duyguları satan ürünlerden biri de iç çamaşırlarıdır. Ne iş yapsam diye kara kara düşünüyorsanız iç giyim mağazası açmak tam da aradığınız iş olabilir. Yüksek kar marjına sahip ve dinamik bir iş kurmak isteyen girişimciler… Bu yazımız sizler için.

İç Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

Yeni açacağınız iç giyim mağazanız için iş planı hazırlayın. İş planı bir işletme için en önemli adımlardan biridir. İş planınız işletmeniz için seçtiğiniz ismi, işletmenizin tanımını, para kaynağınızı, hareket planınızı, vizyonunuzu, lokasyonunuzu, sektörle ve diğer yerel iç giyim dükkanlarıyla ilgili bütün araştırmaları içermelidir.

İç giyim mağazanız için kaynak sağlamanız gerekiyorsa finansman için başvuru yapın. Kişisel bankanıza gitmeniz sizin için iyi bir başlangıç olacaktır. Ayrıca işletme mevduat hesapları ve müşterilerin kredi kartı kullanımı ile ilgili bilgi alın.

Mağazanız için iyi bir yer bakın. Diğer iç giyim dükkanlarına yakın olmayan bir yerde dükkan bulmaya çalışın. Kadınların sürekli gidip geldikleri giyim mağazalarının ve kuaförlerin olduğu bölgelere bakın.

Mağazanızı açabilmek için gerekli olan yasal işlemleri tamamlayın. İlgili resmi kurumlara başvurarak gerekli olan ruhsatları ve izinleri alın.

İç çamaşırı tedarikçilerinden oluşan toptancı hesapları oluşturun. Tedarikçilerin, dükkanınızı açarken ürünlerin kombinasyonlarını yapmanızda size yardımcı olacak satış temsilcileri vardır. Bazı erkek ürünlerini de – ipek boxerlar gibi -dükkanınızda bulundurun. Bu ürünler kadınların erkeklere hediye edebilecekleri mükemmel parçalardır. Aynı zamanda raflara, tamamlayıcı parçalara, yazar kasaya, ofis malzemelerine, ofis mobilyalarına ve giyinme odalarına ihtiyacınız olacaktır.

Uygun bir muhasebe sistemi kurması için bir muhasebeciyi işe alın. Muhasebeci gelir vergilerinizi halledecektir ve ilgili ödemelerin yada işlemlerin zamanında yapılmasına yardımcı olacaktır.

Dükkanınızın düzenlemesini yapın. Giriş kapısının karşısında yazar kasanın olduğu yere birini yerleştirirseniz müşteriler içeri girdiğinde onları karşılayabilir. Giyinme odaları mahremiyet sebebiyle mağazanın arka kısmında olmalıdır.

Çalışanları işe alın. İşe aldığınız çalışanlar için belli kurallar oluşturun. Bu sayede çalışanlarınız iç giyim mağazanızın sizin kurallarınıza göre yönetildiğini anlayacaklardır.

Camlı dolaplarınızı ve vitrininizi pazarlama aracı olarak kullanın. Yeni müşteriler kazanmak için en iyi ve iddialı ürünlerinizi vitrininizde sergileyin. İnternet siteleri ve sosyal medya aracılığıyla iç giyim dükkanınızın pazarlamasını yapın. Açılışınızı yaptığınız gün bir defile düzenleyip ve indirim kuponları dağıtabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir