Çocuk Giyim Mağazası Açmak

Çocuk giyim satışları bütün giyim endüstrisini etkisi altına alan alışveriş tüketim döngüsünden etkilenir.  Yapılan bazı araştırmalara göre özellikle çocukların okula başladıkları dönemde çocuk giyim satışları artmaya başlıyor.

Aynı zamanda bayram, yılbaşı ve karne dönemlerinde de satışlar yaklaşık %30-40 oranında artıyor.


Çocuk giyim mağazası nasıl açılır?

Çocuk giyim mağazanızı belgelendirin. Mali sorumluluk sigortasına ilişkin ticari sigorta acenteleri ile görüşün. İlgili resmi kurumlardan işletme izin ruhsatınızı alın. Vergi numarası almak için vergi dairelerine başvurun.

Göze çarpan ve kolay ulaşabilir bir yerde mağaza yeri kiralayın. Ana yollar üzerinden kolayca ulaşılabilecek, yeterli park alanına sahip, ferah ve büyük bir vitrini olan bir mağaza bulun. Mağazanızın kreşlere, çocukların gittiği restoranlara ve eğlence merkezlerine yakın bir yerde olmasına özen gösterin. Yaya trafiğinden yararlanmak için mağazanızı diğer satış dükkanlarına yakın konumlandırın. Kira sözleşmenizi imzalamadan önce bulunduğunuz bölgede satış yapmanıza engel bir durum olup olmadığını öğrenin. Renkli, çocuk temalı ve dikkat çekici bir tabela yaptırmak için bir tabelacı ile çalışın.

Sizin gibi çocuk mağazası işletmeciliği yapan rakiplerinizin listesini çıkarın. Çevrenizdeki ve şehrinizdeki çocuk giyim ürünleri satan perakendecilerin listesini çıkarın. Büyük mağazalar ve indirimli satış mağazaları da dahil olmak üzere aynı zamanda çocuk bölümü olan giyim mağazalarını da listenize ekleyin. Ayrıca lüks ve pahalı çocuk kıyafetleri satan mağazaları ziyaret edin. Her mağazanın ürün çeşitliliğini, genel temizliğini ve çalışanların müşterilerle olan etkileşimini gözlemleyin. Çevrenizdeki dükkanlarda satılmayan ancak popüler olan çocuk giysilerini tespit edin. Bu tespit size potansiyel olarak karlı olabilecek bir fırsat sunacaktır.

Mankenlerinizi ve vitrininizle ilgili malzemeleri satın alın. Giysi raflarını, askıları ve diğer sergileme ekipmanlarını satın alın.  Çocuk modasını sergileyebileceğiniz farklı çocuk mankenler alın. Mankenleri hareketli gibi gösterebilmek ve istediğiniz şekle sokabilmek için kol ve bacakları esnek ve vücutları bükülebilen olanlardan alın.

Çocuk giysilerinizi toptan satın alın. Markalı üstler ve altlar, elbiseler ve takımlar sipariş edin. Ayakkabıları ve sezonluk giysileri de ekleyin. Pelüş oyuncaklar, çıkartılabilen dövmeler ve çocuklara uygun alışveriş sepetleri gibi eğlenceli hediyeleri de mağazanızda bulundurabilirsiniz. Mallarınızı online tedarikçilerden veya toptan satış yapan yerlerden satın alın.

Mağazanıza sempatik ve çocuklarla iyi anlaşabilecek çalışanlar alın. Anaokullarıyla ve çocuklar için faaliyetler düzenleyen gönüllülerle bağlantı kurun. Halka açık yerlerde eleman aradığınızı belirten el ilanları dağıtın. Gazetelere eleman aradığınıza dair ilan verin. Çalışanlarınıza renkli ve canlı kıyafetler giydirin. Satış teknikleri ve müşteri hizmetleriyle ilgili olarak çalışanlarınıza eğitim verin. Daha sonra çalışanlarınız arasında küçük yarışmalar düzenleyin ve kazananlara hediye kartları verin.

Çocuklara yönelik bir açılış düzenleyin. Çocukların ve ebeveynlerinin asla kaçırmak istemeyecekleri bir açılış planlayın. Açılış için özel indirimler yapın ve açılış gününde alışveriş yapanlara hediyeler verin. Popüler çocuk kahramanları açılış gününde çocukları eğlendirmek için mutlaka bulunsun. Çocuklar için yüz boyama etkinliği olsun. Gazetelere açılışınızla ilgili reklam verin. Kreşlere, çocukların gittiği restoranlara ve mekanlara el ilanlarını bırakın.


İhtiyacınız olanlar

Eleman aranıyor el ilanları

Eleman aranıyor gazete ilanları

Açılış hediyeleri

Açılış için gazete ilanları

Açılış için el ilanları


Çocuk giyim mağazası açma maliyeti

Çocuk mağazası açmanın maliyetine yerine, büyüklüğüne ve satışını yapacağınız ürün çeşitliliğine göre değişkenlik gösterecektir. Ortalama maliyet 200 bin TL’den başlayıp 2 milyon TL’ye kadar çıkabilmektedir. Sağlıklı bir maliyet hesaplaması için açmak istediğiniz mağaza hakkında bize detaylı bilgi vermelisiniz. Bunun için yazımıza yorum yapmanız yeterli. Uzmanlarımız bu konuda size yardımcı olacaklardır.

İş kurmak istiyorum diyenler için birbirinden karlı iş fikirlerini paylaşmaya devam edeceğiz. Herkese bol kazançlar!

Yorumlar

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. Çok büyük olmayan 25-30m2 lik butik tarzı bi bebek giyim dükkanı açmak istiyorum.Çok fazla ıvır zıvır doldurmadan kaliteli mallar satmayı düşünüyorum.Aşağı yukarı açılış maliyeti nekadar olur dersiniz.

  2. Mrb iyi günler benim Denizli merkezde işyerim var şu an gıda üzerine işletiyorum mesleği değiştirmek istiyorum. Yerim 2 katlı müstakil 80+80 toplam 160 mt kare lokasyon olarak çok çok iyi konumda işlek cadde üzerinde tadilat ve ürün doldurmak için tahmini masraf ne tutar? Bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.

  3. 0.16 yas çocuk giyimi açmak istiyorum izmir seferihisar ilçesinde yol üzerinde çarsı merkezine yakın bir yerde açmayı duşunüyorum bunun bana maliyeti ne kadar olur ucuz ve kaliteli urunler istıyorum bunları nerelerde bulabilirim bu konu hakkında bilgi verebilrseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir