Kahve kokusuyla uyanmanızı sağlayan çalar saat: Barisiuer

Herkes için geçerli olmasa da insanların birçoğu güne bir bardak kahve içmeden başlayamaz. Barisiuer, yataktan çıkmadan önce güne taptaze kahve kokusuyla uyanmanızı sağlayan zarifçe tasarlanmış bir çalar saattir.

İngiliz endüstriyel tasarımcı Josh Renouf güne çalar saatin kötü sesiyle uyanmak yerine keyifli bir şekilde başlamak isteyenler için Barisiuer’ı tasarladı.

Josh Renouf, internet sitesinde ürünle ilgili şunları yazmıştır: “endüksiyonlu ısıtmayla suyu kaynatan ve zarif bir biçimde hareket eden paslanmaz çelik bilye yataklarıyla taze kahve kokusunun bir araya gelmesi kullanıcının gününü kolaylaştırıyor.”

Barisiuer’da sütü koymak için bir tüp ve öğütülmüş kahve çekirdeklerini ve şekeri depolamak için bir çekmece var. Hazırlıklar bir gece önceden yapılıyor. Renouf bir gece önceden yapılan hazırlıkların vücuda ve beyne gevşemesini ve rahatlamasını söyleyen sinyaller gönderdiğini iddia ediyor. Sabah kalktığınızda sizi bekleyen bir taze kahve olacağını düşünmek bile akşamları daha kolay uyumanızı sağlayacaktır.

Renouf’un kahve yapan çalar saati hala geliştirme aşamasında ancak 250 dolar ve 420 dolar arasında satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir