Kayak Merkezine Özel Isıtmalı Bankamatik

Outdoor spor sektöründeki birçok şirket ve girişimci, özellikle kış sporlarına merak salanların performanslarını geliştirmelerine, kayak yaparken doğru güzergahları izlemelerine, önemli anları kayıt etmelerine ve güvenliklerini artırmalarına yardımcı olmanın yepyeni yollarını arıyor. Örneğin, daha önce sizlere kayak tutkunları için ciddi düşme durumlarında hızlıca şişmeye başlayan özel kayak kıyafetinden ve eğimli bölgelerde kayakçıların başkalarıyla iletişimde kalmalarını sağlamak üzere akıllı telefonları telsize dönüştüren cihazdan bahsetmiştik. Şimdi bu iş fikirlerine bir yenisi daha eklendi.

Whistler-Blackcomb kayak merkezi ile arasındaki 5 yıllık sponsorluk anlaşması kapsamında Kanadalı Imperial Bank of Commerce (CIBC) bankası yakın zamanda kayak merkezlerine özel tasarlanmış ilk bankamatiğini hizmete aldı.

Çevreye ısı yayan aydınlatmaları ve müşterilerin eldivenlerini koyabilecekleri özel bir bölmesi bulunan bankamatik yakın zamanda Whistler-Blackcomb kayak merkezinde hizmete alındı. 5 yıl sürecek olan işbirliği anlaşması kapsamında tasarlanan bankamatik dağın zirvesinde bulunuyor ve sıradan bir ATM’nin sunduğu servislerin tümünü sunuyor. Bu nedenle söz konusu inovasyon, kayak sonrası zirveden aşağıya inmeden önce sosyal aktivitelerde kullanmak üzere nakit paraya ihtiyaç duyanlar için birebir.

İlgili inovasyon fikri hakkında daha somut bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Peki sizce outdoor spor tutkunları için başka ne gibi inovatif iş fikirleri hayata geçilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Arabanızı Kış Aylarında Paletli Kar Aracına Dönüştürün!
Odanızı Günde Sadece 30 Kuruşa Isıtmak İster misiniz?
Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir