Kendi yönteminizle çok para kazanmak mümkün!

2014’ün en yüksek ücretli işlerinin ilk 5’inde cerrahlık, doktorluk, psikiyatristlik, ortodontistlik ve diş hekimliği yer alıyor. Doktor olarak nasıl para kazanılacağını öğrenmemiz için bir çalışmaya ihtiyacımız var mı?

“2014’ün en çok kazandıran işleri” isimli makale birçok insanın aklında olan bir soru ile başlıyor: “Üniversite okumaya değiyor mu?”. Cevap? “Çok para kazanmak için kesin bir yol arıyorsanız, evet”. Ne kadar yanıltıcı bir cevap. En yüksek ücretli işler yüksek lisans gerektirse bile, bu üniversite mezunu olmanız gerekiyor anlamına gelmez. Bizce de üniversiteye gidin ancak bunun konumuzla alakası yok.

Hepimiz iyi bir yaşam sürmek isteriz değil mi? Ve hiç şüphe yok ki tatmin edici bir kariyerimizin olması ve emekliliğimizin rahat bir şekilde geçmesi de bizim için çok önemlidir. Bugün sizlere doktor, avukat vb. olmadan bunu başarmanın yollarından bahsedeceğiz.

Çok para kazanmakla ilgili daha geniş bir perspektif kazanmak için aşağıdaki bilgileri dikkate almanızı öneriyoruz:

 

Teknoloji dünyası

PayScale anketine göre Google, Salesforce.com ve Yahoo’da orta kariyer ödemeleri ortalama olarak 158,000 dolar, 150,00 dolar ve 141,000 dolar. LinkedIn, Microsoft, Adobe ve diğer bir sürü teknoloji şirketi de buna yakın. Bu şirketlerin işgüçlerinin üzerinde ve teknoloji şirketlerindeki nakit karşılığını gölgede bırakan öz kaynağı kapsamıyor.

 

Şirket basamaklarını tırmanmak

Yapılan bir çalışmaya göre yüksek gelir sahiplerinin %60’ı üst düzey yöneticiler, orta düzey yöneticiler, denetçiler ve finans profesyonellerinden oluşuyor. Yeteneğiniz ve gücünüz varsa, şirket basamaklarını tırmanmak size çalıştığınızın karşılığını fazlasıyla verecektir.

 

Kendi bildiğinizi yapın

Dünya üzerindeki milyonerlerin üçte ikisi ya serbest çalışıyor ya da küçük ölçekli işletme sahibi. Yarısı kendini girişimci olarak görüyor. Sadece %20’si doktor veya avukat gibi profesyonellerden oluşuyor ve %62’si üniversite mezunu değil.

Bu milyonerlerin büyük çoğunluğu uzun saatler çalışıyor( haftada 45 ila 55 saat ) ve kazandıklarından az para harcıyor. Gayretli ve talepkar yatırımcılar…

Kategoriler arasında bazı çakışmalar olsa bile, finansal anlamda güvence altında olmaya ilişkin üç sonuç çıkardık.

 

1 – Bireysel çalışmalara ihtiyatla yaklaşın. Her rapor tek bir bakış açısı sunma eğilimindedir. Bu verdiğiniz bir kararın sağlamlığını arttırmak için harikadır ancak objektif olmak istiyorsanız tek bir veri göstergesinden sonuçlar çıkarmak iyi bir fikir değildir. Kapsamı geniş tutun.

 

2 – Düşündüğünüzden daha çok seçeneğiniz var. Girişimcilik veya küçük ölçekli işletme rotası ilerlemek için iyi bir yoldur ancak bu tek yol olduğu anlamına gelmez. Şirket basamaklarını tırmanabilirsiniz, patlama yaşayan teknoloji endüstrisine girebilirsiniz veya profesyonel olabilirsiniz. Ve finansal hedeflerinize ulaşabileceğiniz başka bir sürü yol daha vardır. Kendinizi sıkışmış hissetmeyin.

 

3 – Başarıyı kolay yakalanan bir şey değildir ancak yaptığınız şeyi severseniz başarı şansınız artar. Finansal güvenliğe ulaşmanın kestirme yolu yoktur. Sabır, sıkı çalışma ve mali sorumluluk gerektirir. Ve geçiminizi sağlamak için sevdiğiniz şeyi yapmanız en iyi argümandır. Yaptığınız şeyi sevmezseniz, sonuna kadar ilerlemekte ve sabırlı olmakta zorlanırsınız.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir