Koltukaltı vantilatörü ile artık deodorant kullanmaya gerek yok!

Yazın en sıcak geçen günlerinde, koltukaltlarımızın kuru kalmasını sağlamak oldukça zor. Bu amaçla birçoğumuz hala deodorant kullanırken Japonlar, yine çılgın buluşlar konusundaki ünlerine yakışan enteresan bir yüksek teknoloji ürünü piyasaya sürdü. İşte karşınızda klipsli koltukaltı fanı.

Japon aygıt üreticisi Thanko tarafından geliştirilen Waki no Shita Kura isimli cihaz, klips ile gömleğin koluna  tutturuluyor ve koltukaltına hava üflüyor. Cihaz AAA pillerle çalışıyor ve 3 devirden hangisinde kullandığınıza bağlı olarak yaklaşık beş saatten dokuz saate kadar koltuk altlarınızın kuru kalmasını sağlıyor. Eğer daha uzun süren bir kuruluk istiyorsanız fanı bilgisayarınıza bağlayabilir veya içinde bir micro USB kablosu da bulunan yedek pil ünitesi satın alabilirsiniz. Thanko, koltukaltı fanının oldukça hafif olduğunu ve kalabalık içinde bile kullanılabilecek derecede sessiz çalıştığını iddia ediyor, bu nedenle aletin gürültüsünü başkaları duyuyor mu diye endişelenmenize de gerek yok. Ayrıca bu aletin boyutları oldukça küçük (60 x 65 x 15mm) ve klips tasarımı sayesinde göğüs kafesine de serinlik verebiliyor: Tek yapmanız gereken fanı gömleğinizin yakasına iliştirmek, bu şekilde hem boyun hem de göğüs bölgesini serinletiyor.

koltukalti-fani

Koltukaltı fanının fiyatına gelecek olursak tüm dünyadan sipariş verilebilen cihazın fiyatı 24 dolar civarında.

koltukalti-vantilator-2

Japonların icat ettiği garip buluşlar söz konusu olduğunda bu koltukaltı fanı biraz sönük kalabilir. Özellikle de son yıllarda piyasaya sürülen saçma buluşlarla kıyaslanacak olursa… Hemen akla gelenlerden birkaç örnek vermek gerekirse; yalnızları sarmalayan sandalye, insanların lafını ağzına tıkan cihaz, sıradışı yüz egzersizi aleti ve beyin dalgalarıyla kontrol edilen giyilebilir kedi kulakları ve kuyruğu Necomimi bunlardan sadece birkaçı.

 

İlginizi çekebilir

En İlginç İş Fikirleri
2016’da Hayatımıza Girecek En İlginç İcatlar
Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir