Küçük çocuklar için geliştirilen dünyanın en küçük telefonu

İsveç’te geliştirilen Tinitell, bir akıllı telefona sahip olamayacak kadar küçük olan çocuklar için geliştirilmiş giyilebilir ve ses kumandalı bir telefondur.

Ebeveynlerin en büyük korkularından biri çocuklarının ne yaptıklarını bilememeleridir. Ancak bir taraftan da onları sıkmak istemezler. Ebeveynlerin çocuklarıyla bağlantıda olmasına yardımcı olan saat boyutundaki FiLIP isimli ürünü daha önceden duymuşsunuzdur. Bugün sizlere farklı bir ürün olan ve bir akıllı telefona sahip olamayacak kadar küçük olan çocuklar için geliştirilmiş giyilebilir ve ses kumandalı bir telefon olan Tinitell’den bahsedeceğiz.

Kendini “dünyanın en küçük cep telefonu” olarak tanımlayan cihaz ekranının olmaması haricinde tıpkı bir kol saatine benziyor. Tinitell mikrofon, hoparlör, SIM kart girişi ve aynı zamanda ürünü kullanılabilir telefona dönüştüren küçük bir ana işlem birimiyle donatılmıştır. Aileler numaraları yüklemek ve aynı zamanda cihazlarını tanıtmak için Tinitell’i Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonlarına bağlıyor. Çocuklar Tinitell’in üstündeki düğmeye basarak aramak istedikleri kişinin adını söylüyor. Çocuklar sadece ailelerinin telefona yükledikleri kişiler tarafından aranabiliyor. Aileler akıllı telefonları aracılığıyla çocuklarının yerini ve aynı zamanda arama listesini takip edebiliyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek başarılı bir fikri ve girişimcilik ürünü olan telefon hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Tinitell’in sağladığı işlevsellikle aileler çocuklarıyla daha kolay bir biçimde iletişim kurabiliyor. Telefonun; deniz mavisi, çivit mavisi, mercan ve kömür rengi olmak üzere dört renk seçeneği var ve şu anki satış fiyatı 129 dolar.

Çocuklarını düşünen ve onlar için endişelenen aileler için geliştirilmiş girişimcilik ürünlerini araştırmaya devam edeceğiz. Sizce bu aileler için başka ne gibi iş fikirleri hayata geçirilebilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir