Kullandığınız eşyalardaki bakterileri canlı canlı gösteren reklam panoları

Müşteriler, kampanyası yapılan ürünler hakkında gitgide daha fazla ince eleyip sık dokudukça sektör de yaptıkları kampanyalarda yeniliğe gidiyor. Latin Amerikalı bir reklam firması, bir sabun markası için yaptığı reklamla geleneksel reklam metotlarına yeni bir boyut kazandırıyor.

Daha önce sizlere, sigara dumanı algıladığında öksüren reklam panosundan ve evsizler için yatağa dönüşen reklam panosundan bahsetmiştik. Şimdi de Latin Amerikalı bir reklam şirketi The Electric Factory Group tarafında oluşturulan bir reklam kampanyasında, pano şeklindeki dev petri kaplarına cep telefonu ve kâğıt para gibi her gün kullandığımız eşyalar konularak bunlardan üreyen bakteriler gösteriliyor. Halka panolarda üreyen bakterileri göstermekteki amaç oldukça basit: İnsanların ellerini daha sık yıkamalarını sağlamak. Kampanya Uruguay’daki AVM’lerde başlamış durumda.

Bacteriads isimli reklam, geleneksel reklam yöntemlerine yaratıcılık katmanın ne denli başarılı olabileceğinin en güzel göstergesi. Aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek yaratıcı reklam kampanyası hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Ürünlerin pazarlanmasında halkla ilişkilerin ön plana çıkmasından beri reklam firmaları bu tarz kampanyalarla varlıklarını sürdürmeyi amaçlıyor.

 

İlginizi çekebilir

Mutlaka Görmeniz Gereken Bilboard Reklamlar
Reklam ve Pazarlama Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir