Lüks Düğün Salonu Açmak

Lüks düğün salonunuzu açmadan önce bulunduğunuz bölgede fizibilite çalışması yapın. Özellikle sosyal etkinliklerin yoğun olduğu bir yer seçmelisiniz. Lüks düğün salonu açmak karlı bir iştir. Üst düzey insanlar genellikle etkinlikleri lüks düğünsalonlarında yaparlar.

Lüks düğün salonunuzun büyük ve küçük bütün ihtiyaçları karşıladığından emin olun.

Bu tür işlerle uğraşmanın avantajları ve dezavantajları vardır. Lüks düğün salonu işinizi planlarken gerekliliklerle ilgili araştırma yapın ve talebin seviyesini ölçün. İhtiyaçları tam olarak anladıktan sonra ekibinizle birlikte uygulayacağınız fikirleri formüle edin. İş gücünüz yetkin insanlardan oluşmalıdır. Lüks düğün salonunuz düğün resepsiyonları, doğum günü partileri, şirket etkinlikleri ve benzeri etkinliklere ev sahipliği yapacaktır. İşlerinizin düzgün bir şekilde ilerlemesi için planlama yapmanız gerekir. Pazarlama ekibiniz müşterilerin kayıtlarını düzgün bir şekilde tutmalıdır ve sürekli takip etmelidir. Bütün ayarlamalar her müşterinin ihtiyaçlarına uygun şekilde düzenlenmelidir.

 

Rekabet

Lüks düğün salonunuz için bir yer almak veya kiralamak amacıyla gayrimenkul firmasına danışmadan önce rekabet ile ilgili araştırma yapın. Rekabeti değerlendirin. Lüks düğün salonlarının rezervasyon konusunda uzman olması gerekir. Müşterilerinizi son dakika rakiplerinize kaptırmak istemiyorsanız işinizi düzgün yapmalısınız.

 

Faaliyetler

Bir sürü lüks düğün salonu vardır. İşte bu nedenle kıyasıya rekabetin yaşandığı piyasada lüks düğün salonunuzu nasıl farklılaştırabileceğinizi bulmalısınız.  Piyasaya ilk defa giriyorsanız belli bir konuda uzmanlaşmanız yararınıza olacaktır. Örneğin son teknolojis ses ve görüntü sistemlerine yatırım yaparak konferans verecek önemli iş adamlarını hedefleyebilirsiniz. Ya da balolara ev sahipliği yapmak isteyebilirsiniz. Lüks düğün salonunuzun kapasitesi en az 250 kişilik olmalı ve salon çevresinde yeterli park alanı da bulunmalıdır.

 

Hizmet araçları

Büyük bir park alanı olan ve trafiğin yoğun olmadığı bir yer bulun. Farklı boyutlarda ve farklı çeşitlerde sandalyeler ve masalar alın. Müşterilerinizin en özel ihtiyaçlarını bile karşılamanız gerekir. Bardaklar, kadehler, yemek takımları, çatal bıçak takımları, masa örtüleri, kumaş peçeteler, uzun ve ensiz masa örtüleri gibi aksesuarlarınızı almanız oldukça önemlidir.

Strateji geliştirin

Çevrenizdeki lüks düğün salonları ile ilgili karşılaştırmalı çalışmalar yapın ve çıkan sonuçlara bağlı olarak strateji geliştirin. Etkinlik paketlerini, salon kurulumlarını, ikramlarını ve bayanlar tuvaleti, ofisler ve küçük toplantı salonları gibi hizmetlerini karşılaştırın. Lüks düğün salonunuzu diğerlerinden farklılaştırın. Kira masrafları, kamu giderleri, sigorta, vergiler, ekipmanlar, malzemeler, erzaklar, personel maaşları, reklam ve pazarlama faaliyetleri gibi harcamalarınızı tahmin etmeye çalışın. Dekorasyon kişisel bir tercih olsa da ekibinizin müşterilerin bireysel taleplerini karşılaması gerekir.

Çocuk oyun odası: eminiz ki etrafta bağrışarak koşan çocuklar olmasını istemezsiniz. Ağzına karda eğitici oyuncaklarla dolu bir çocuk odası yapabilirsiniz.

“Sermayem var ne iş yapabilirim?” diyenler için büyük sermayeli en karlı işleri ve kazançlı yatırım alanlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir