Düğün Salonu Nasıl Kurulur?

Evlenecek olan her çift düğün salonunun mümkün olan en kısa sürede bulunması gerektiğini çok iyi bilir. En popüler düğün salonları sıklıkla aylar öncesinden veya bir sene öncesinden tutulur. Bu nedenle düğün salonu sahibi olmak ve işletmek oldukça karlıdır ve aynı zamanda en güvenli iş alanlarından biridir. Talep gören bir düğün salonunuz olursa ve bu salonun rezervasyonları aylar öncesinden dolarsa müthiş bir gelir kaynağına sahip olursunuz.

Düğün salonu kurmak istiyorum diyenlere

1 – Çevrenizdeki rekabeti inceleyin. Diğer düğün salonlarını araştırın. Salonlarda sunulan hizmetler ve fiyat listeleri hakkında mümkün olduğunca bilgi toplamaya çalışın. Düğün salonlarına telefon açın ve sanki evlenecekmişsiniz gibi bilgi almaya çalışın veya bütün bunları sizin için yapması için bir arkadaşınızı görevlendirin.

2 – Gayrimenkul firmalarına gidin ve işletmeniz için en uygun yeri bulun. Farklı büyükteki düğünlerin yapılabileceği kadar büyük ve gelen misafirlerin araçlarını park etmeleri için park yeri olan bir bina bulmaya çalışın. Eski konaklar, toplantı salonu olan oteller ve malikaneler ihtiyaçlarınızı karşılayacak seçenekler arasındadır. Başka etkinlikler içinde kullanılabilecek ve başarılı bir çıkış yapmanızı sağlayacak bir mekan bulmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

3 – Romantik bir hava yaratmak için mekanı yeniden düzenleyin. Duvarları yeniden boyayın, yer döşemelerini değiştirin ve tamire veya yeniden dekore edilmeye ihtiyaç duyulan bütün alanlara çeki düzen verin.  Sıradan bir mekan yerine göz alıcı bir salon yaratın.  Güzel bir bahçe yaratmak için bir peyzaj firması ile anlaşın.

4 – Düğün salonunuzu en iyi şekilde temsil edecek broşürler hazırlayın. Broşürlerinizde düğün salonunuzu güzel gösterecek profesyonel fotoğraflar kullanın. Paketlerin ve fiyatların ana hatlarını belirten ayrı sayfalar hazırlayın böylece müşteriler kendileri için uygun olanları seçebilirler. Ayrı sayfalardan oluşan fiyat listeleri hazırladığınız taktirde fiyatlar değiştiğinde renkli broşürler bastırmak zorunda kalmazsınız.

5 – Düğün salonunuzun tanıtımını yapın. Düğün fuarlarına ve gelinlik defilelerine katılarak potansiyel müşterilerinizle kişisel olarak tanışın. Çiftlerle yapılan bütün görüşmelere siz de katılın ki ilgili ve hevesli olduğunuzu görsünler. Üzerlerinde düğün salonunuzun isminin basılı olduğu tükenmez kalemler, buzdolabı magnetleri, not defterleri dağıtın.

 

İpuçları ve uyarılar

Düğün yapılsa da yapılmasa da ödemenizi almak için bütün çiftlerle sözleşme imzalayın.

Gelinlerle ne kadar çok ilgilenirseniz o kadar iyi para kazanırsınız bunu aklınızdan çıkarmayın.

 

İhtiyaç listesi

Broşürler

Fiyat listesi

Reklam malzemeleri

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir