Meksika’da manav alışverişi evlere servis ediliyor!

Cornershop, internetten alınan özenle seçilmiş taze sebze ve meyveleri 90 dakika içinde evlere teslim ediyor.

Uber ve Groupon’un eski yatırımcıları, Latin Amerika’nın en yeni ve kişiselleştirilmiş alışveriş tecrübesi Cornershop uygulamasının arkasındaki kişilerden birkaçı. Uygulama kullanıcılara diledikleri manavdan alışveriş yapma ve aldıkları ürünlere 90 dakika içinde ulaşma imkanı sağlıyor.

Hizmet odaklı çalışan Cornershop, saat ve vardiya sistemiyle istihdam ettiği kişiler aracılığı ile uygulamayı kullanan kişilerin en kısa sürede taze sebze ve meyvelerine ulaşmalarını sağlıyor. Hizmeti sağlayan kişiler, müşterilerin istedikleri ürün tükendiyse ya da düşük kaliteliyse müşteriye telefon ederek başka alternatiflere yönelmelerini tavsiye ediyor.

Android ve Apple uyumlu olan uygulamaya üye olmak ücretsiz. Ayrıca tek seferde birden fazla yerden alışveriş yapmak da mümkün. Ödemeler, Paypal da dahil olmak üzere birçok biçimde online olarak yapılabiliyor. Sebze ve meyvenin yanısıra sigara ve alkol servisi de mevcut.

Yerel marketlerden küresel market zincirlerine kadar birçok market uygulama üye olmuş durumda. Gelecek aylarda daha birçok marketin de bu platforma katılması bekleniyor. Meksika ve Şili’de faaliyet gösteren uygulamanın ardındaki ekip, bölgesel genişleme ve uluslararası olarak hizmet verme düşüncesine sahip.

 

İlginizi çekebilir

Evde Sebze Yetiştirmek Artık Çok Kolay!
Girişimcilik hikayesi: Şekli bozuk meyve ve sebze satışı
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir