Evde sebze yetiştirmek artık çok kolay!

evde sebze yetiştirme

Büyük şehirlerde yaşayanların doğayla bağ kurmalarını sağlayan iş fikirlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Daha önce sizlere büyük şehirlerde tavuk kiralama hizmeti veren girişimciden bahsetmiştik. Bu gün bahsedeceğimiz iş fikri ise evde sebze yetiştirmekle ilgili.

Şehir merkezinde yaşayan tüketicilerin yedikleri yiyecekle aralarında malesef bir bağ yok. Bahçelerinde yeri olanlar için sayısız sera var fakat olmayanların ise bir hobi bahçesi için uzun bekleme listesine kayıt yaptırması lazım. Fakat şimdi Edn tek seferde birçok sebze yetiştiren ve süreçle ilgili kullanıcılara uygulamasıyla bilgi veren bir sebze yetiştirme ünitesi.

Edn, kullanıcının seçtiği bitkiler ve sebzeler için 21 oyuk ve 3 raftan oluşan bir raf ünitesi. İlk olarak üniteyi duvara asıyor ve fişe takıyorsunuz. Sonrasında tohumları seçip bu seçimlerinizi uygulamaya kaydediyor ve su tankını suyla dolduruyorsunuz. Sürecin geri kalanı, besleyicileri ara sıra değiştirmeniz dışında otomatik olarak işliyor. Kullanıcılar, sebzelerin yetişme sürecini aynı zamanda uygulamadan da takip edebiliyorlar. Uygulama tohumun çimlenmeye başlamasında sebzelerin toplanması gereken zamana kadar birçok bilgi veriyor.

sebze-unitesi

Edn şu an için prototip aşamasında fakat dokuz ay içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Her ünite 399 dolara fiyatında. İnsanları doğaya yakınlaştırmak amacıyla sizce başka ne gibi iş fikirleri hayata geçirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Kentsel tarım gelecek vadediyor!
Tavuk kiralamak ister miydiniz?
Harika iş fikri: Sanal tarım

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir