Mili Piyangoyu Kazanmayı Garantilemek İster misiniz?

Piyangoyu kazanarak mali açıdan özgür olmak mı istiyorsunuz? Herhangi bir patrona “hayır” diyebilmek ve de istediğinizi istediğiniz zaman, istediğiniz yerde, istediğiniz şekilde mi yaşamak istiyorsunuz?

İşte bilmeniz gerekenler; gerçekten de yapabilirsiniz. Ben bunu başardım ve bunu başaran binlerce kişi daha var.

“Nasıl” olgusu sizin ve benim yaşadığımız bu özgür toplumdaki neredeyse sınırsız olan seçenekler, sınırsız yöntemler ve sınırsız potansiyel ile oluşmaktadır. Günümüzde daha önce hiç görülmemiş bir refah çağında yaşıyoruz. Bu da demek oluyor ki: istediğiniz kadar para kazanabilirsiniz. Ve istediğiniz kadar çok paraya sahip olduktan sonra dünyayı gezebilir, lüks bir araba satın alabilir veya hayallerinizde neler varsa onları gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu söylediklerimiz sadece sizin için. Kazanan piyango bile aslında zaten sizin ellerinizde. Gerçekten de kazanabilirsiniz.

Elbette teknik olarak piyangoyu kazanmayacaksınız. Ama bunun sebebi, doğru rakamları seçmediğinizden veya birileri size doğru bileti satmadığından dolayı değil. Bunun sebebi yeterince şanslı olmadığınız da değildir. Aslında, her şeyin mümkün olduğu bir zamanda doğduğunuz için inanılmaz derecede şanslısınız. Aslında bir şekilde siz çoktan piyangoyu kazandınız. Sadece ödülünüz için biletinizi nakde çevirmede biraz başarısızsınız.

Niçin mi? Çünkü:

  • Sağlam ve bilgi dolu bir kitap okumaktansa bir piyango bileti satın almak daha kolaydır.
  • Gecelerinizi ve hafta sonlarınızı gerçekten bir şeyler kazanmak için kullanmaktansa tüm umudunuzu altı adet rastgele bir rakama bağlamak daha kolaydır.
  • Bir şey okuyup harekete geçmek, bir ürün yaratıp satmak, bir kitap yazıp satmak, bir iş kurup yönetmek veya hayalinize ulaşmak için bir başka yolu denemektense başarısızlığınızı kötü şansa yormak daha kolaydır.

 

Yüzde 100 Kazanma Şansı Mı?

Milli piyangoyu kazanma şansınız tam olarak nedir? 10 milyonda bir mi?

Peki bilinçli bir planlama ile servet oyununu kazanma şansınız nedir? Şansınız %100. İşte bu sizin garantilediğiniz orandır. Eğer gerçekten isterseniz başarılı olacaksınız.

Paranızın olmaması fark etmiyor. Yeterli bilginizin olmaması da fark etmiyor. Sağcı, solcu, beyaz, siyah, mor veya mavi olmanız bile fark etmiyor. Eğer gerçekten ve kazancınıza ulaşmak için gerekli adımları atmayı isterseniz piyangoyu kazanacaksınız.

Kimsenin sizi seçmesine gerek yok. Siz çoktan kazanan bilete sahipsiniz. O bilet de sizsiniz.

Tabii ben, “Piyango bileti almayın” demiyorum. Eğer gerçekten istiyorsanız alın. Şansınızı deneyebilirsiniz. Eminim ki yapacağınız bu “bağış” harika bir hükümet programını destekleyecektir.

Ancak bir saniyeliğine düşünün ve başka birinin mali özgürlüğünüzün anahtarını elinde tuttuğuna inanın. O bilet sizin elinizde ve ikramiyeyi sadece siz alabilirsiniz. Genelde başarılı iş adamlarının tercih ettiği bir başka deyişle “Şınavlarınızı çekmek için bir başkasını işe alamazsınız.”

 

Kazanmak Kolay Mı?

Ben kazanmanın kolay olduğunu ya da çabucak gerçekleşebileceğini söylemiyorum. Kazanmak için yıllarınızı denemekle, başarısızlıkla, kendinizi kontrol etmeye çalışarak ve uykusuz gecelerle geçirebilirsiniz. Ama dürüst olmak gerekirse kaybedecek neyiniz olabilir ki? Bu yüzden umudunuzu (ve paranızı) altı basamaklı bir sayıya bağlamak yerine şunu deneyin; kendinizi bu amacınıza yaklaştıracak veya bu amaçlara ulaşmak için farklı bakış açıları kazanmanıza yardımcı olacak kitaplar edinin ve bunları en az iki defa okuyun. Sizi temin ederim ki, hayatınız bir daha eskisi gibi olmayacak. Okuyabileceğiniz kitaplardan bazıları şunlar:

  • Zengin Baba Yoksul Baba
  • Yalın Startup
  • 4 Saatlik Hafta – Az Çalış , Çok Kazan ve İyi Yaşa!

Eğer paranız yok ise bunları bir kütüphaneden edinebilirsiniz. Eğer okumayı sevmiyorsanız araba sürerken, duş alırken, işe giderken veya başka herhangi bir şey yaparken sesli kitapları dinleyebilirsiniz. Ve eğer bir şeyler dinlemeyi de sevmiyorsanız, o zaman gidip bir piyango bileti alabilirsiniz çünkü bu elinizde olan tek çare olacaktır.

Mutlaka okuyun: Zengin Olma Yolunda Okumanız Gereken Kitaplar

 

İlginizi çekebilir

Zengin Olmanın Yolları

Başarılı Girişimciler Neden Bahanelere İhtiyaç Duymazlar?

İlham Veren Başarı Hikayeleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir