Milyoner Olmak için 7 İpucu

Milyoner olmak artık her zamankinden çok daha kolay.

Birçok insan bunu imkânsız bir şeymiş gibi düşünerek bana yazmaya devam ediyor. İnsanlar bunun için “Zengin bir ailenin çocuğu olarak doğmak gerektiğini veya şans oyunundan ikramiyeyi tutturmanız gerektiği” gibi yorumlarda bulunuyor.

Beş çocuklu bekâr bir anne bana şu aşağıdakileri yazdı, “Merhabalar, makalenizi okudum ve söylediklerinize katılıyorum. Ancak ben 50 yaşındayım ve iki işte birden çok uzun saatler boyunca çalışıyorum.Çocuklarıma hediyeler almak için bile yeteri kadar param yok. Ne yapmam gerekiyor?”

Bir başka kişi ise şunları yazdı: “Eğer bakmakla sorumlu olduğunuz bir aileniz varsa ve sabit maaşlı bir işte çalışıyorsanız milyoner olmayı bekleyemezsiniz. Sonuçta sabit bir maaş ile çalışıyorsunuz ve diğer şeyler için çok az vaktiniz kalıyor. Eve geldiğinizde ise çocuklarınızla oyun oynamak ve biraz da kendinize vakit ayırmanız gerekiyor.”

Gerçek şu ki, hepimiz istediğimiz kadar zengin olabiliriz. Hiçbirimiz zengin olmak için bir engele sahip değiliz. Eğer para kazanmak istiyorsanız miktarı ne olursa olsun, bunu başarmak için tüm haklarınız bulunmaktadır. Kendiniz için kazanabileceğiniz para için hiçbir sınır bulunmamaktadır.

Para, güneş gibidir. Hiçbir ayrımcılık yapmaz. Asla, “Bu çiçeğe, ağaca veya insana ışık vermeyeceğim, onları ısıtmayacağım çünkü onları sevmedim” demez.

İşte milyoner olmak için 7 ipucu:

 

1- Düşünme Şeklinizi Değiştirin

Büyük resmi görmek zorundasınız. İnsanların çoğu sadece ağaçları görürken sizin tüm ormanı görmeniz gerekmektedir. Bu sayede kendi çizelgenizi oluşturabilir ve olmak istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

İlk milyonunuzu kazanmadan önce kendinizi keşfetmek için bolca vakit harcamanız gerekir. Kendiniz hakkındaki gerçekleri bilmek her zaman en kolay göreviniz olmayacaktır. Kimi zamanlarda aynı gün içerisinde kendinizi hem en iyi düşmanınız hem de en iyi dostunuz olarak göreceksiniz. Bununla birlikte düşünme şeklinizi değiştirmeniz zenginlik için bir gerekliliktir.

 

2- Acımasızca Tasarruf Yapın

Bu son zamanlarda aldığım maillerle doğrudan ilgili olabilecektir. Birçok birey için para kazanmak için kullanabilecekleri birçok ay vardır. Ancak komik sayılabilecek küçük rakamlar bile olsa olabildiğince çok biriktirebilmek için elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerekmektedir.

Para biriktirmek için birçok yöntem bulunmaktadır. İlk olarak kendi sisteminizi bulmanız gerekiyor ve ardından zenginliğinizi genişletmeye başlayabilirsiniz. Sabit bir gelire sahip olsanız bile para biriktirmek için belirli bir disipline ihtiyacınız bulunmaktadır. Aylık olarak ister 50 TL ister 500 TL olarak başlayın, her zaman elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın ve mümkün olan en iyi şekilde paranızı değerlendirin.

 

3- Milyonerlerden Öğrenin

Birçok insan benim “varsayılan arkadaşlar” olarak tanımladığım insanlarla çevrilidir. Bu arkadaşlar bakkal, spor salonu, okul, iş ve diğer yerlerde gördüğümüz tanıdıklardır. Aramızdaki güven geliştikçe doğal olarak bu insanlarla dost olmaya başlarız. Ancak çoğu durumda bu insanlar milyoner değildirler ve sizin de bir milyoner olmanız konusunda size yardımcı olamazlar.

Eğer gerçekten bir milyoner olmak için arzunuz ve isteğiniz varsa bu insanlar size bunun imkânsız olduğunu söyleyeceklerdir. Size bir hayal dünyasında yaşadığınızı ve niçin bunun hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini söyleyeceklerdir. Bunun yerine milyonerlerden öğrenin. Sizi bir sonraki seviyeye taşıyabilecek olan yeni ilişkileri aramaya başlayın.

 

4- Zenginlikle Kendinizi Şımartın

Zengin olabilmek için öncelikle zenginlik hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu kendinizi daha önce hiç karşılaşmadığınız durumlara sokmanız gerektiği anlamına gelmektedir. Örneğin bir aracın test sürüşünü yapabilirsiniz, size pahalı bir evi göstermek için bir emlak bürosu ile görüşebilirsiniz veya şehirdeki en iyi pastaneden bir kek yiyebilirsiniz.

Bunların birçoğu banka hesaplarınızın boşalmasına neden olmayacaktır. Hatta bunların bazıları tamamen ücretsizdir. Eğer finansal hayallerinizin gerçekleşmesini istiyorsanız insanların %97’sinin gitmediği yerlere gitmeniz gerekecektir. Şehrinizde sizi şımartacak lüks golf kursları, spalar veya müzeler mi bulunuyor? Eğer öyle ise, bunların hepsinden yararlanın.

 

5- Mümkün Olduğuna İnanın

Eğer milyoner olmanın mümkün olduğuna inanırsanız bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak eğer kendinizi bu olasılığın dışarısında tutarsanız ve bunun diğer insanlar için olduğunu düşünürseniz hiçbir zaman para kazanamazsınız. Ayrıca yeri geldiğinde zengin insanlara imrenmeyi de ihmal etmeyin. Paradan nefret edenlerin aynı zamanda para kazanma ihtimalleri de neredeyse hiç yoktur.

Bunu yapmanın en iyi yolu kendiniz ve para hakkında kendinizi adayarak öğrenmeye çalışmanızdır. Bunun için milyonerlerin kendileri tarafından yazılmış kitapları okuyabilirsiniz.

 

6- Servislerinizi Büyütün

Sizin maddi zenginliğiniz, topluma yapmış olduğunuz toplam katkının toplamıdır. Eğer benim meşhur sorumu biliyorsanız (Daha az zaman içerisinde daha çok insana daha çok değeri nasıl verebilirim?) o zaman her daim hizmetlerinizin niteliğini ve niceliğiniz arttırmayı biliyorsunuzdur. İnsanlar hizmet bekliyorlar.

Servislerinizi büyütmek ayrıca “ekstra yol almanız” anlamına gelmektedir. Konu diğer insanlara yardım etmek olduğunda elinizden gelenin en iyisini yapmak zorundasınız. Yardım ettiğiniz insanların bunu takdir edip etmeyeceğini asla düşünmeyin. Siz sadece tohumları ekersiniz ve doğa, gerisinin icabına kendisi bakacaktır.

 

7- TÜM Fırsatları Değerlendirin

Nerede olursanız olun tüm mahallelerde iyilik yapmak için her zaman bir fırsat vardır. Toplumunuzun çaresiz bir biçimde sizin yardımınıza ihtiyaç duymaktadır. Eğer aklınızı ve kalbinizi bu fırsatlara açarsanız zamanı geldiğinde ödüllendirilmek için hazır olacaksınız.

Ayrıca hem fırsatlara “hayır” deyip, hem de milyoner olmayı bekleyemezsiniz. Üstünde adınız olduğu her fırsatı değerlendirmek zorundasınız. Bazen parasal ödül hemen gelmez ama eğer tohumları ekmeye devam ederseniz en sonunda verimli bir mahsul alacağınız şekilde büyümüş olacaklardır.

Para, sizin ürettiklerinizin hasatıdır. Sahip olduğunuz her şeyin sizin eylemleriniz ile doğrudan bir bağlantısı bulunmaktadır. Eğer yapabileceğiniz her şeyi yaptıysanız sonunda siz hazır olduğunuzda para size gelecektir.

Ne kadar tohum (hizmet) ekerseniz, o kadar çok bitki (para) elde edersiniz.

 

İlginizi çekebilir

Milyoner olmak için sahip olmanız gereken 12 beceri
Milyoner girişimcilerden yeni girişimcilere 7 tavsiye

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir