Milyoner olmak için sahip olmanız gereken 12 beceri

Milyoner olmak istiyorsanız, bunun için belirli becerilere sahip olmanız gerekiyor. Milyonerler sahip oldukları becerilerle kendilerini diğerlerinden ayırırlar. Bu becerileri ortalama bir insan da kolaylıkla benimseyebilir.

Bu becerileri geliştiremeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak bu becerilere sahip olan insanlarla bir araya gelirseniz, bunları öğrenebilirsiniz. Bazıları satışta iyidir, bazılarıysa pazarlama da. Farklı insanlardan farklı beceriler öğrenin ve günün birinde milyoner olun!

 

Milyoner olmak için sahip olmanız gereken beceriler

1 – İletişim

Milyonerler her yıl binlerce e-posta gönderirler. Her e-posta markanızı inşa eder. Aynı zamanda telefon ve yüz yüze görüşme konusunda da uzmandırlar. Mesajınızı dünyayla ne kadar verimli paylaşırsanız, insanlar da sizinle o kadar çok çalışmak isteyecektir. İletişim seviyeniz varlığınızın seviyesini belirleyecektir.

 

2 – Satışlar

Bu dünyada, ya satarsınız ya da satılırsınız. Öyle ya da böyle bir tarafı seçmek zorundasınız. Satış yapmak istiyorsanız ki bu en çok kazandıran uzmanlık alanıdır, daha kolay milyoner olabilirsiniz.  Satış yapmayı bilenler herkesin hayatını çarpıcı bir biçimde etkiler. Ne de olsa, etrafımızdaki her şey satılık.

 

3 – Pazarlama ve markalama

İtibarınız en iyi reklamdır. Pazarlamayla tanıtım yapmanız ve şirketinizi markalamanız imparatorluğunuzun temel taşı olacaktır. Yaptıklarınızı dünyaya net bir şekilde anlatmanız pazarda tanınmanızı ve işinizin görülmemiş bir şekilde genişlemesini sağlayacaktır. Her milyonerin iyi bir markası vardır.

 

4 – Duygusal zeka

Kendinizi önemserseniz, binlerce kişiyi de önemsersiniz. İnsan doğasını bilmek başarının anahtarıdır. Milyonerler motivasyon, beden dili, ses tonu, zarafet, diplomasi, empati ve duygusal zekayla alakalı her şeyi bilirler. Bunların birçoğunu etrafınızdaki insanlara dikkat ederek öğrenebilirsiniz.

İnsanlar, onları ne kadar umursadığınızı bilmedikçe, ne kadar bildiğinizi umursamazlar.”

 

5 – Ürün ve hizmet inovasyonu

Her milyoner sunduğu ürüne ve hizmete yaratıcı bir şeyler eklemek zorundadır. McDonald’s kurucusu Ray Kroc hamburgeri icat etmedi ancak fast-food sektörüne ilişkin esas değerlerin geliştirilmesine öncülük etti.

 

6 – Organizasyon

Her milyonerin kendine özgü bir sistemi vardır. Milyonerler iyi organize olurlar ve değişen ortamlara adapte olabilecek kadar esnektirler. İşle ilgili vereceğiniz hemen hemen her karar masanızdan çıkacaktır. Organize olursanız ve bilgiye mümkün olan en kısa sürede nasıl ulaşacağınızı bilirseniz, milyoner olmak için gerekli olan becerilere sahip olursunuz.

 

7 – Hedef belirleme ve planlama

İşini planla ve planına çalış. Bu bütün milyonerlerin mottosudur. Hiç kimse iyi tanımlanmış bir plan olmadan başarılı olamaz. Her gün hedefler belirlemelisiniz ve günlerinizi, haftalarınızı, aylarınızı ve yıllarınızı planlamalısınız. Doğru planlama her zaman kötü performansı önleyecektir.

 

8 – Para yönetimi

Milyonerler banka hesap bakiyelerini her zaman bilirler. Harcamalarını her zaman kaydederler ve gelirlerini hesaplarlar. Parayı iyi yönetebildikleri ölçüde başarılı olacaklarının farkındadırlar. Paranızı yönetemezseniz zengin olamazsınız.

 

9 – Yardımseverlik

Milyonerler yaşamın sırrının vermek olduğunu bilirler. Varlıklı insanlar bıkmadan usanmadan ihtiyaç sahiplerine yardım ederler. Diğerlerinin varlığını arttırmadan siz de varlıklı olamazsınız. Ancak olay hayırseverlik olduğunda, paranın nereye gideceğinden tam olarak emin olmadan yardım faaliyetlerine katılmazlar.

 

10 – Networking

İlişkiler kurmak iş dünyasının enstrümanıdır. Güvenilir kaynakları cezbedebilmek için güvenilir bir kaynak olmanız gerekir. Büyük başarılara imza atmanın tek yolu sizin yapamadığınız veya yapmak istemediğiniz şeyleri yapan insanlarla çalışmaktır.

 

11 – Liderlik

Her milyoner liderdir. Lider olabilmek için iyi liderleri takip etmek zorunda olduklarını bilirler. Sıkıntılı durumlarda ne zaman sorumluluk ve inisiyatif alacaklarını bilirler. Deneme zamanı geldiğinde, testi geçerler ve diğerlerinin kendilerini güvende hissetmelerini sağlarlar. Gerçek bir lider diğer insanlara ilham verir.

 

12 – Zaman yönetimi

Milyonerler öncelikli olarak yapılması gerekenlere odaklanırlar. İş yapmaları gereken zamanlarda yemek yemezler veya televizyon izlemezler. Zamanınızı yönetmek enerjinizi yönetmekle alakalı olduğu için dikkatinizi vermeniz gereken projelere odaklanmak için vücudunuzu ve aklınızı korumanın yollarını bulmalısınız.

Milyoner olmak eskiye göre daha kolay. Bugün dünya genelinde 15 milyondan fazla milyoner var. Milyoner olmak istiyorsanız bu güçlü becerileri öğrenin ve arzuladığınız zenginliğe ulaşmak için bu kabiliyetleri geliştirin. Ve zenginlik yolculuğunun varış noktasından daha önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

 

İlginizi çekebilir

Zenginlerin her gün yaptıkları 9 şey
Zengin olanların ortak özellikleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir