Modifiye Dükkanı Nasıl Açılır?

Arabalarla karşı bir tutkunuz mu var? Bu tutkunuzu karlı bir iş haline dönüştürmeye ne dersiniz? Modifiye dükkanı açarak bunu başarabilirsiniz.

Arabaları özelleştirmek teknik, mekanik ve sanatsal uzmanlık gerektirir. Arabaları kişiye özel yenileyecekseniz  işletme bilginizle diğer becerilerinizi ve yeteneklerinizi bir araya getirmeniz gerekecektir.

İşletme yapısı

Modifiye dükkanınızı açmadan önce firmanız için bir işletme yapısı seçmelisiniz. Değerli arabalar üzerinde çalışacağınız için ve bu arabalar uzun süre dükkanınızda kalacağından ciddi bir sorumluluk altına girmeniz gerekecektir. Buna ek olarak tamir veya değişim işlemleri esnasında oluşabilecek zararlara karşı sizi koruyacak bir sigorta yaptırmalısınız, aksi taktirde suçlamalar veya davalar yüzünden kişisel birikimlerinizi kaybedebilirsiniz. Örneğin limitet şirket olarak kurulduğunuzda davacı kişisel mal varlığınızdan değil limitet şirket aktiflerinizden dava açabilir.

 

İşletme ruhsatı ve izinler

İletmenizi açmadan önce işletme ruhsatı için başvurmalısınız. Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. Kişiye özel araba dükkanınızı başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin.

 

Ekipman

İşletmenizin başlangıç masraflarını hesaplarken sermayenin büyük kısmını mekanik ekipmanlara ayırmanız gerektiğini anlayacaksınız. Kiraladığınız yer önceden araba dükkanına uygun şekilde  donatılmamışsa her türlü aracın kişiselleştirilmesi için gerekli olan liftleri ve  hidrolik düzenekleri sizin kurmanız gerekecektir. İngiliz anahtarlarından matkaplara testerelerden törpülere kadar birçok el aleti ve elektrikli alet almanız gerekecektir. Daha önceden evinizde kendi araçlarınızı kişiselleştirdiyseniz ihtiyacınız olan araçlardan bazılarına sahipsiniz demektir. Cebinizden ödeyeceğiniz başlangıç masraflarınızı an aza indirmek için internet üzerinden ikinci el kaliteli ekipmanlar arayın.

 

Pazarlama

En önemli pazarlama kaynaklarınızdan biri tamamlanmış arabalarıyla şehirde dolaşan otomobil sahipleri olacaktır. Bununla birlikte elinizin altında yeterli proje olana kadar diğer yollarla da reklam yapmanız gerekecektir. Hedef pazara ulaşmak için otomobil etkinliklerine sponsor olun. Kişiselleştirme ürünlerinizi ön plana çıkarmak için ticari fuarlarda reklam yapın. yarış otomobili festivallerinde stant kiralayın ve çalışmalarınızın fotoğraflarını sergileyin.

Modifiye dükkanı açmak isteyenlere özel paylaştığımız yazı dizisine devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir