Turizm Sektörü İş Fikirleri

Turizm sektörü hızla büyümektedir. İnternette bulunan bilgi miktarının artması ve ülkelerin tanıtım çabalarını arttırması turizmin hızla büyümesinin en önemli nedenlerindendir.

Tatile çıkmak isteyen insan sayısı her geçen gün artmaktadır ve bu kişiler tatilleri için makul miktarda parayı gözden çıkarmaya hazırdır. Bu nedenle yeni bir işe başlamak istiyorsanız ve turizm temasından hoşlanıyorsanız turizmle alakalı bir iş kurabilirsiniz.

Haydi, turizmle alakalı iş fikirlerine bir göz atalım:

 

Online seyahat acentesi

Geleneksel seyahat acenteleri artan internet kullanımı yüzünden eskisi gibi para kazanmıyorlar çünkü insanlar tatillerini kendileri planlıyor ve organize ediyor. Bununla beraber rezervasyonlarını ve ödemelerini evlerinden yapabiliyorlar.

Bu nedenle online turizm acentesi açmak iyi bir fikirdir. Sizde geleneksel seyahat acenteleri tarafından sunulan tur paketi, tur, uçak bileti ve gemi seyahati gibi yaygın hizmetleri müşterilerinize online olarak sunabilirsiniz. Buradaki fark müşterilerin rezervasyon işlemlerini, ödemeleri ve araştırmalarını sizin internet sayfanız aracılığıyla evlerinden rahat bir şekilde yapabilecek olmalarıdır.

 

Sırt çantalılar için konaklama

Bir tatil yerinin yakınında büyük bir mülkünüz varsa burayı genç turistler için ucuz otel yani hostel haline getirebilirsiniz. Hostelların özellikleri ucuz olmaları, odaların paylaşılması ve misafirler arasındaki etkileşimi teşvik eden ortak alanların olmasıdır.

Sırt çantalılara hizmet vereceğiniz hostelinizin reklamını yapmak için sırt çantalıları hedef alan çeşitli internet sayfalarına bilgilerinizi koyun ve müşterilerinizin sizinle ilgili olumlu yorumlar yapmalarını sağlayın.

 

Tur rehberi

Turizmle alakalı işlerden biri de tur rehberi hizmetleridir. Tur rehberi olmak için bir okuldan mezun olmanıza veya yetkili olmanıza gerek yoktur ancak yabancı dil bilmeli ve hizmet vereceğiniz bölgeyi çok iyi tanımalısınız.

Tur rehberi hizmetleriniz önceden belirlenmiş rotaları ( örneğin tarihi veya kültürel yerler veya bir bölgenin turistik yerleri ) kapsayabileceği gibi müşterilerin seçtiği yerleri de kapsayabilir.

 

Kiralık arabalar

Araba kiralama işine girebilir ve müşterilerin belli yerlere gitmelerine, çevrede dolaşmalarına, yürümelerine veya basitçe araba kullanmalarına imkan verebilirsiniz.

Araç türüne bağlı olarak kiralama olanakları da çeşitlilik gösterecektir. Otobüsler, arabalar,  motosikletler, yatlar, botlar, karavanlar ve hatta bisikletler bile kiralayabilirsiniz.

 

Sanal turizm dergisi

İnternet üzerinden Seyahat noktaları ve turistik yerlerle ilgili bilgi arayan insanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle sizde insanların bilgi bulabileceği bir sanal dergi yayınlayabilirsiniz.

Turlar, mekanlarla ilgili görüşler, seyahat hikayeleri veya seyahat ipuçlarıyla alakalı makaleler yayınlayabilirsiniz. Online derginize reklam verecek turizmle alakalı işletmeler bulmanız kazanç sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Turizm sektöründe bir iş kurmak, özellikle turist yoğunluğunun fazla olduğu Antalya, İstanbul, İzmir gibi şehirlerde oldukça cazip olacaktır.

Kendi işini yapmak isteyenlere özel en gözde iş alanlarını ve iş kurma fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir