Örgü İşine Nasıl Başlanır?

Ek iş yaparak para kazanmak mı istiyorsunuz? Ve de el işi konularında maharetli misiniz? O zaman kendi işinizi kurarak faturalarınızı ödeyebilirsiniz. İyi bir örgücüyseniz örgü işi sizin için harika bir ek iş fırsatı olacaktır. Özellikle soğuk havaların hakim olduğu bir bölgede yaşıyorsanız daha da avantajlısınız demektir.

Yapacağınız örgü tokalar, kıyafetler, hırkalar ve havlular insanların kalbini ısıtacaktır.

Sonuçta örgü örme kabiliyetiniz var. Bundan sonraki aşama planlarınızı nasıl düzenleyeceğinizdir. Yaratabileceğiniz bir sürü kıyafet çeşidi vardır ancak öncelikle tek parmaklı eldivenler veya hırkalarla başlamanızı tavsiye ederiz. Bunu yaparak dikkatinizi tek bir şeye odaklamış olursunuz. Dükkan, ev veya online mağaza gibi ürünlerinizi satabileceğiniz birçok pazar vardır. Bu tür ek işler gayret gerektirdiği için belli bir miktarı hedeflemeniz gerekir. Bir gün içerisinde belli bir miktara ulaşamayacağınızı düşünüyorsanız yakınlarınızdaki örgü atölyeleriyle temas kurabilirsiniz. Aynı zamanda kendi satış dükkanınızı açabilir ve örgü modeli kitapları, yünler, iplikler, dokuma tezgahları ve iğneler satabilirsiniz.

 

Örgü işinize başlayın

Hangi yolu seçerseniz seçin çalışırken konsantre olabileceğiniz bir ofise ihtiyacınız olacaktır. Bir yer almak veya kiralamak için para harcamak istemiyorsanız evinizi ofise dönüştürebilirsiniz. Ancak kreasyonlarınızı sergilemek ve satmak istiyorsanız düşünmeniz gereken bir sürü faktör olacaktır. Personel maaşları, sigorta, raflar ve vitrinler, ofis ekipmanları, dükkan kirası, kamu giderleri gibi masraflarınız olacaktır.

İşleri evinizden yürütmeye karar vermiş olsanız bile yerine getirmeniz gereken yasal zorunluluklar olabilir. İlgili resmi kurumlara başvurun ve neler yapmanız gerektiğini öğrenin.

Dükkan açmayı tercih ederseniz işletmenizin meşru olması için işletme ruhsatı almanız gerekir. Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın.

Geniş bir hedef kitleye hizmet etmek istiyorsanız ürünlerinizi ve tasarımlarınızı online olarak pazarlamanız gerekir. Ancak bunu başarmak istiyorsanız öncelikle kurumsal bir internet sitesi açmanız gerekir. Bu sayede müşterileriniz de ürünlerinizi inceleyebilir ve isteklerini alabilir.

Ek iş yaparak gelir elde etmek isteyenler için birbirinden güzel ek iş fikirlerini ve ek gelir imkanlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir