Oyun Salonu Açmak İçin İpuçları

Uzun zaman önce oyun salonlarında sadece atari makineleri vardı. Bugünse bilgisayarlar ve oyun konsolları var. Birçok oyun merkezi kendilerini farklılaştırmadan birbirinin aynısı hizmetler sunarlar ve çok geçmeden de kapanmak zorunda kalırlar. Aşağıdaki yazıda oyun salonu açmada ve işletmede başarılı olmanızı sağlayacak bazı fikirler paylaştık.

 

Giriş ücreti alın

Sadece bilgisayar oyunları olan bir salon açmak istiyorsanız gelen müşterilerden günlük olarak sadece bir kere giriş ücreti alın. Oyun salonları insanların oyun oynamak ve sosyalleşmek için bir araya geldiği ortamlardır. Müşterilerden oyun konsolu kumandaları için saat başı ücret alırsanız oyuncular başka oyunlara kolaylıkla geçemez ve sosyalleşemezler. Video oyunlarının oynandığı yerlerde genellikle bir sürü oyun konsolunun bir arada olduğu odalar vardır ve müşteriler istediklerini kullanabilirler. Giriş ücretini ödeyenlere ödeme yaptıklarına dair kimlik kartı gibi bir şey verebilirsiniz. Benzer şekilde kol bantları veya el mühürleri de kullanabilirsiniz.

 

Düzenli olarak turnuvalar ve etkinlikler düzenleyin

İnsanlar başka insanlarla oyun oynamak için oyun merkezlerine giderler zaten tersi bir durum olsa evde kendi kendilerine de oyun oynayabilirler. Benzer zevklere sahip insanları aynı anda bir araya getirebilecek düzenli etkinlikler planlayın. Etkinlikleri devam ettirin ki müşteriler gelmeye devam etsin. Kazanan kişilerin kayıtlarını tutun ve bu kayıtlar herkese açık olsun ki insanlar gelecek sefer kiminle mücadele edeceğini bilsin.

Turnuvalar düzenlemeyi planlıyorsanız etkili bir şekilde yönetmeniz ve adil olmanız gerektiğini unutmayın. Katılanların fazla kontrol sahibi olmasına müsaade etmeyin. Yeterli düzeneğinizin olduğundan emin olun. Turnuvayı izlemeye gelenler için bir giriş ücreti belirleyin. Giriş ücretleri çok yüksek olmasın ve yeterli kazanç elde edebileceğiniz bir miktar olsun.

 

Nostalji olan oyunları saklamaya devam edin

Elektrik faturasını düşürmek için kullanılmayan oyun düzeneklerini kaldırmak istemeniz son derece normal ancak birkaç tanesini saklamanızı öneririz. Benzer şekilde atari makinelerini de kaldırmayın. İnsanlar yürürken bu oyunları fark edebilir. Örneğin birileri Mortal Kombat 2’nin Midway Treasures 2 koleksiyonunu oynayan oyuncuları fark edebilir ve yanlarına gidip oyunu izleyebilir.

 

Bayanlar için de ortam yaratın

Bayanlarda oyun oynar. Belki Mario Kart belki de Tekken 6 oynamak için veya erkek arkadaşının zoruyla gelebilirler. Sadece erkekler için değil bayanlar için de hoş bir ortam yaratın. Ortamın temiz olduğundan emin olun. Müşterilerin rahat etmesi için ayrı bölümler hazırlayın. Buna ailelerin çocuklarını izleyebileceği bir alan da dahildir.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir