Atari Salonu Açmak

Eğlence sektöründe iş kurmak isteyen girişimciler için atari salonu açmak kazançlı ve keyifli bir iş olabilir. Yeni bir girişimci olarak atari salonu açmak istiyorsanız öncelikle yerel pazar fırsatlarını, yerel pazarın demografik özellilerini anlamalı ve en önemlisi amaçlarınızı belirlemelisiniz.

Atari salonu açmak istiyorsanız düşünmeniz gereken bir sürü seçeneğiniz olacaktır. Hedef kitleniz için hangi tür oyunlara ihtiyacınız olacak belirlemelisiniz. Seçeceğiniz atari makineleri ve eğlence oyunları kazancınızı doğrudan etkileyecek kriterlerdir.

 

Atari salonu nasıl açılır?

Atari salonu açarken aklınızda bulundurmanız gereken birçok şey olacaktır. Atari salonları eğlence merkezleridir. Amaçlarınıza ve hedef kitlenizin demografik özelliklerine bağlı olarak uzun vadeli başarı için gerekli bileşenleri bir araya getirmeniz gerekir. Atari salonu makineleri hala popülerdir ve atari salonunuzu doğru yerde açarsanız kazanç elde edersiniz. Tabi ki doğru karmalar ve oyun odası tasarımlarıyla.

Eski moda atari salonlarında tek oyun odası olurdu. Ancak günümüzde başarılı atari salonları bir sürü atraksiyonu bir araya getirir.

Aile eğlence merkezlerinin içinde bir atari salonu açmak oldukça mantıklıdır. Tabi ki hedef kitleleri ve amaçları size uyuyorsa. Daha küçük çocuklar için olan eğlence merkezlerinde ( genellikle 10 yaş ve altı ) atari oyunları biletli oyunlar kadar popüler değildir. Annelerin öncelikli alıcı olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Bütün video oyunları ve biletli oyunların kendi içinde oynanabilirliği vardır. Hedef kitlenizin demografik özelliklerine bağlı olarak misafirlerinize çeşitli atari oyunları sunmalısınız ve muhteşem oyun deneyimleri yaşatmalısınız.

Örneğin hızlı oyunlara, yeni oyunlara, biletli oyunlara, silah oyunlarına, araba yarışı oyunlarına ve geleneksel tilt oyunlarına ihtiyacınız olacaktır. Küçük çocuklara da hitap edecekseniz çocuk oyunları da almanız gerekir.

 

Mekan planlama

Her oyun için tahminen 4,5 metrekarelik alan kullanın.

Oyunları yan yana dizebilirsiniz veya alandan tasarruf etmek için arka arkaya koyabilirsiniz.

Video oyunlarının, basketbol veya atış oyunlarının önünde mesafe olmalıdır.

Çoklu oyunculu jetonlu veya biletli oyunlar dört ve altı kişi arasında aynı anda oynanır. Bu tür oyunlarda göz alıcı şeyler kullanılır ve göze çarpan bir yere konmalıdır.

Aile eğlence merkezi, parti alanı ve diğer eğlence yerleri aileler, 8-12 yaş arası çocuklar, gençler ve arkadaş grupları için oyun oynayabilecekleri ve birlikte vakit geçirebilecekleri eğlence yerleridir. Video oyunlarının, atari makinelerinin ve jetonla çalışan oyunların bir sürü çeşidi vardır. Müşteriler çeşitli oyunlar oynayabilirler, eğlenirler ve harika zaman geçirirler.

Başarılı bir oyun odası geliştirmek istiyorsanız müşterilerinize oyun seçenekleri sunmalısınız. Oyun odanızı tasarlarken oyun karışımları ve oyun odası düzenlemesi planlamanın kilit bölgesidir. Misafirler eğlence merkezine girdikten kısa bir süre sonra hızlı bir şekilde etkilenmeli ve oyun oynamaya başlamalıdırlar.

Atari salonunuzu açmak için gerekli olan işletme ruhsatı ve izinleri almalısınız. Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin.

Misafirler oynayacakları oyunları bulduktan sonra bu oyunları nasıl oynayacaklarını ve hangi atari makinesinde oynayacaklarını düşünürler. Bazı oyunlar çok kişiyle oynanır ve daha fazla oyun alanına ihtiyaç vardır. Popüler oyunlar kalabalığı çeker. Bu tür popüler oyunları rahat görülebilir yerlere koyun.

Atari makinelerini alırken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli nokta;

Hedef kitleniz: müşterileriniz kimler ve kaç yaşındalar? Bunu belirlemeniz oyunlarını doğru bir şekilde seçmenize yardımcı olur.

Oyun alanının büyüklüğü: daha önce de belirttiğimiz gibi atari makinelerinin ve etkileşimli oyunların alanları çeşitlilik gösterir ve metrekarenin büyük olması gerekir.

Oyunları yerleştirirken alan yönetimini ve kalabalık kontrolünü dikkate alın. Görünürlülüğe ve popülariteye odaklanın. Popüler oyunları oyun odasının ön kısmına koyun ki müşterileri teşvik edin ve oyun oynayan insanları arkadaşlarının da izlemesini sağlayın.

Odayı güzelleştirmek ve müşterilerin dikkatini özel atari makinelerine yöneltmek için ışıklandırma kullanın. Işıklandırma kanıtlanmış fazla gelir faktörüdür.

Doğru oyun seçimi ve alan planlaması yapmak için planlamaya ve tasarıma zaman ayırın. Bu sayede başarılı bir atari salonuna ve kazançlı bir işe sahip olabilirsiniz.

Oyun ve eğlence sektöründe iş kurmak isteyenlere özel iş kurma fırsatlarını ve karlı iş alanlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir