Oyuncak İnceleyerek Yılda 11 Milyon Dolar Kazanan 6 Yaşındaki Çocuk

Youtube artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Aklınıza gelebilecek her konuda envai çeşit içeriğin bulunduğu Youtube’a içerik üreten insanların bazıları ise bu işten ciddi paralar kazanıyor.

Ryan adındaki 6 yaşındaki çocuk da oyuncak inceleme videoları çekerek yılda 11 milyon dolar kazanıyor. Evet, yanlış duymadınız 11 milyon dolar…

Forbes dergisinin 2017 yılında Youtube’dan en çok para kazanan Youtuber’lar listesinde 8. sırada yer alan Ryan Toys Review adlı kanal, 2017 içinde yaklaşık 8 milyar kez izlendi. 8 milyar izlenme karşılığında da Ryan ve ailesi bundan 11 milyon dolarlık reklam geliri elde etti.

Şimdi bu sevimli delikanlının hikayesini biraz daha yakından inceleyelim…

 

İlk Video Mart 2015’te Yüklendi

Ryan’ın Youtube’a girişi son derece sıradan. Kanala ilk video Mart 2015’te yüklendi. Bu video Ryan ile anne babası Lego’nun bir tren setini inceliyorlar. Tabii zamanla videoların kalitesi ve sayısı arttıkça izlenme ve takipçi sayısı da dramatik şekilde yükseldi. Ryan’ın kanalının tam 11 milyon takipçisi var.

 

Soy ismi Açıklanmıyor

Ryan’ın soyismi ve yaşadığı yer güvenlik gerekçesiyle açıklanmıyor. Annesi ise anonim kalmak kaydıyla Youtube maceralarını şu sözlerle anlatıyor:

“Ryan Youtube’da oyuncak inceleme ve kutu açılımı videoları izliyordu. EvantubeHD ve Hulyan Maya kanallarını çok seviyordu. Bir gün “Ben de diğer çocuklar gibi Youtube’a video çekebilir miyim?” diye sordu. Ben de onun isteğine olumlu yanıt verdim. Sonra bir oyuncak dükkanına gidip tren seti aldık. Ve Youtube maceramız başlamış oldu.”

 

Ryan Sıkılınca Bitecek

Ryan’ın babası da bu videolarda sık sık yer alıyor. Bu videolar sayesinde yurtdışındaki akrabalarının da Ryan’ı gördüklerini ifade ediyor.

Zamanla Youtube kanalı da anne ve babanın tam zamanlı işi haline geldi. Örneğin Ryan’ın annesi bir lisede kimya öğretmenliği yapıyordu. Çift, Ryan videolardan sıkılınca Youtube işini bırakacaklarını söylüyorlar.

“Şu an video çekmekten çok hoşlanıyor. Video çekeceğimiz zaman gerçekten mutlu oluyor ve heyecanlanıyor. Onun günlük rutinini bozmadığı sürece devam etmeyi düşünüyoruz.”

Ancak her şeye rağmen 6 yaşındaki Ryan’ın kendisi ve ailesi için ömür boyu yeterli bir kazanç elde ettiğini söyleyebiliriz galiba. Ryan’ın ,Mart 2015’ten Ocak 2018’e kadar en az 20 milyon dolar kazandığı tahmin ediliyor.

Youtube size de oturma odanızda çılgın paralar kazandırabilir. Yeter ki hedef kitlenizi bilin ve istikrarlı bir şekilde kaliteli içerik üretin.

 

İlginizi çekebilir

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

11 Yaşındaki Girişimci Metroda Terapistlik Yapıyor!

Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir