Planetaryum’da Yapay Orman ile Gevşeme Seansları

Tokyo’lu şirket Konica Minolta’nın ürünü olan Planetaryum’da, Japonya’nın UNESCO dünya mirası olan Yakushima ormanı canlandırılarak gevşeme terapisi etkinlikleri düzenleniyor.

Mart ayından gelecek Ekim ayına kadar, Konica Minolta Planetarium’un rahatlama programı kapsamında Yıldızlı Geceler şifa etkinliklerine yer verilecek. Kent sakinlerinin rahatlaması için tasarlanan etkinliklerde Japonya’nın UNESCO dünya mirası olan Yakushima ormanları canlandırılıyor. Özel oturma alanları ve öz yağlarla donatılmış gevşeme terapisi etkinlikleri, bol yıldızlı bir gecede bu dünya harikasının öyküsüne odaklanıyor.

Rahatlama etkinliklerinde yer alan katılımcılar bulut şeklindeki koltuklar, çimenlik alan veya klasik planetaryum koltukları arasından bir tercih yapabiliyor. Elli dakika süren etkinliklerde anlatıcı olarak bir aktör rol alıyor ve öz yağlar Yakushima ormanından getirtiliyor. Katılımcılar iyileştirici etkisi olan maddeler içeren şifalı öz yağlardan faydalanabiliyorlar. Biletler internetten ve planetaryum gişelerinden 1500 Japon Yeni(yaklaşık 50 TL) ücret ödeyerek satın alınabilir. Rahatlama etkinliklerine ortaokul seviyesindeki öğrenciler ve daha büyük ziyaretçiler katılabilir.

Doğanın iyileştirici gücü her geçen gün sağlık hizmetleriyle daha da iç içe geçiyor. Daha önce dinamik LED ışığı sisteminin hastanede yatan hastaların iyileşme sürecini desteklediğini ve İsviçreli bir ilaç firmasının, geleneksel ağrı kesicilere tamamlayıcı bir alternatif olarak sanal gerçeklik ile dış mekan manzaraları kullandığını görmüştük.

Sizce başka hangi yapay doğa ürünleri geliştirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Duygusal Olarak Rahatlamak İsteyen Kadınlara Özel “Ağlama Odaları”
İlginç Tasarım Fikirleri
Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir