Başarılı iş fikri: Led ışıklı doğal pencereler

En başarılı iş fikirlerini ve yatırım fırsatlarını sizler için araştırmaya devam ediyoruz. Yakın zamandaki teknolojik gelişmeler dikkatle incelendiğinde doğal ışıkların sağlımız üzerinde ciddi bir etkisi olduğu görülecektir.  Simar Design adındaki Fransız bir firma, bazı aygıtların yardımıyla kentlerdeki akıllı evlerin içinde güneş ışığı üretebiliyor bunu da özel olarak tasarladığı pencereler sayesinde başarıyor.  Bu özel olarak tasarlanan pencereler güneş ışığına benzer bir ışıkla evin içini aydınlatıyor. Doğal güzelliği olan manzaraları daha yararlı bir hale getiren şirket bunlara ışık ekliyor ve insanların evlerine taşıyor. Böylece, evinizin içinde de doğal ortamlarda hissettiğiniz rahatlığı, ferahlığı hissedebiliyorsunuz.

dogal-pencere

Şirket led paneller yardımıyla gerçekçi bir manzara yaratıyor. Ayrıca bu sistemi evinize getirmeleri gayet kolay, herhangi bir yıkım veya yeniden yapılanma gerekmiyor, çok basit bir şekilde tavanınıza ya da duvarınıza monte edilebiliyor.  Paneller gün boyunca güneş ışığını depoluyor ve kullanıcının günlük rutinine göre, daha sağlıklı bir ortam yaratmak için kendisini aktive ediyor. Bu arada kullanıcılar manzaralarını seçme hatta sıkıldıklarında değiştirme haklarına da sahipler. Her boyuta ayarlanabilen bu paneller 60-120 volt arasında çalışıyorlar ve istediğiniz şekilde ışığın derecesini ayarlayabiliyorsunuz. Üstelik şirket size 5 yıl garanti de veriyor. Güneş ışığını yeteri kadar almayan evlere bir çözüm üreten bu sistem, aynı zamanda hastaneler ve ofisler gibi stresin bol olduğu yerlerde de kullanılması bekleniyor.

Başarılı iş fikriyle ilgili daha fazla fikir sahibi olmak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Ne yazık ki günümüz şehir mimarisi insanlara evlerinde güneş ışığını sağlayamıyor bu yüzden bu soruna alternatif çözümler sunan sektörler ortaya çıkıyor. Yakın zamanda alışveriş merkezleri, mağazalar ve güzellik salonları müşterilerini cezbetmek için bu teknolojiyi kullanacak mı dersiniz? Bekleyip göreceğiz.

Parlak bir iş fikri arayan girişimciler bu fikir harika bir yatırım fırsatı olabilir. Bu iş fikrine yatırım yapmak ve ürünün Türkiye distribütörlüğünü almak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

İlginizi çekebilir

Güneş almayan odalara özel geliştirilen pencereler
En yaratıcı iş fikirleri
Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir