Propan gücüyle çalışan scooter ( küçük motosiklet ): ProGo

Elektrikli ulaşımın çevre dostu şekilleri söz konusu olduğunda aklımıza öncelikle elektrikli araçlar gelir. İnsanların birçoğu çeşitler sınırlı olduğu ve tekrar yükleme yapmak uzun sürdüğü için şikayetçidirler. Bu nedenle Los Angeles merkezli ProGo Recreation şirketi propanla çalışan ProGo 3000 scooterda farklı bir yaklaşım benimsedi.

ProGo kamp ocaklarında kullanılan standart 16.4-oz mutfak tüpünden faydalanıyor. Söylentilere göre Scooter’ın ön motor bölgesindeki 25-cc’lik dört zamanlı motora eklenen silindirlerden biri araca 48-64 kilometre arası veya iki saatten üç saate kadar menzil sağlıyor. Aracın maksimum hızı 32 km/h.

Eşsiz yakıt sisteminin yanında 15,9 kiloluk scooter’ların bazılarında bulunan katlanabilir çelik çerçeve, kolay harekete geçen motor hareket sistemi, ön ve arka disk freni özellikleri de vardır. ProGo 125 kiloya kadar ağırlık taşıyabiliyor.

Şirkete göre ProGo EPA ve CARB tarafından onaylandı ve “gazlı scooterların olmadığı her yerde” yasal olarak kullanılabiliyor.

Tabi ki propan tamamen yeşil yakıt değil. Bununla birlikte benzine göre daha temiz yanmalı ve enerji yoğunluğu daha yüksek. Ayrıca propan silindirleri üreticiler tarafından yeniden kullanılabiliyor.

ProGo Recreation, üretim için Kickstarter üzerinden finansman toplamaya başladı. Ürünü ön siparişle 375 dolara satın alabilirsiniz. Planlanan satış fiyatının 475 dolar olması bekleniyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek ProGo 3000 hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir