Çantada taşınabilen elektrikli araç: WalkCar

Küçük scooterlar ve kaykaylar da dahil olmak üzere taşınabilir elektrikli araçları daha önceden görmüştük. Ancak Cocoa Motors’un geliştirdiği yeni araç WalkCar bu cihazların çok ötesinde. Aşağı yukarı Segway gibi kullanılıyor ancak bir dizüstü bilgisayardan da büyük değil.

WalkCar’ın dört tane ince tekerleği ve alüminyum gövdesi var. Boyutu ve hafif olması nedeniyle çantada bile taşınabiliyor.

WalkCar üzerine çıktığınızda otomatik olarak çalışmaya başlıyor ve vücut ağırlığının verildiği yöne doğru hareket edebiliyor. Maksimum hızı 10 km/h (6.2 mph) ve USB aracılığıyla şarj edilen gömme batarya sayesinde 3 saatlik şarj sonunda 12 km yol kat edebiliyor.

Kendi küçük ama marifeti büyük olan WalkCar, tekerlekli sandalyedeki bir insanı kaldıracak kadar güçlü ve taşıma kapasitesi 120 kg.

WalkCar’la ilgili daha fazla detay almak için Japon girişimciyle temas kurmaya çalıştık ancak hala haber bekliyoruz. Şu anda tek bildiğimiz Kickstarter kampanyasının ekim ayında başlayacak olması. Üretim modelinin önümüzdeki ilkbaharda tamamlanacağını umuyoruz. WalkCar’ın satış fiyatının 100,000 Yen yani yaklaşık olarak 800 dolar olması bekleniyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek girişim ürünü WalkCar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Dünaynın dört bir tarafından en başarılı girişimcilik ürünlerini ve ilham verici iş fikirlerini siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir