Sanal POS Nedir, Avantajları Nelerdir?

Sanal POS, mağaza ve marketlerde kullanılan POS cihazının dijital versiyonudur. İnternet üzerinden online olarak ödeme almayı sağlayan yazılım,” sanal POS nedir?” sorusunun en genel yanıtıdır. Bu özel yazılımlar ile tıpkı reel market ve mağazalarda olduğu gibi kredi kartları ya da banka kartları ile ödeme yapılabiliyor. Bu sayede online satış yapanlar müşterilerine sorunsuz bir ödeme seçeneği sunmuş oluyor. Aynı zamanda sanal POS ile kredi kartıyla taksitle ödeme imkânı da sunulduğunu ekleyelim.


Sanal POS Kullanmanın Avantajları Neler?

  • 7/24 Tahsilat

Öncelikle sanal POS kullanılması durumunda haftanın her günü ve günün her saatinde tahsilat yapabilme imkânınız oluyor. 7/24 ödeme yapılabiliyor ve böylelikle şirketler her daim satış yapabilme şansına sahip oluyorlar.

  • Taksitle Ödeme İmkânı

Firmaların sanal POS uygulaması ile müşterilerine taksitle ödeme seçeneği sunması mümkün oluyor. Ödemenin mutlaka tek çekimle yapılması gerekmiyor. Bu sayede taksitle ödeme seçeneğine yönelmek isteyenlere de satış yapılması mümkün oluyor.

  • Tüm Kredi Kartlarıyla Ödeme

Hangi sanal POS’u tercih ettiğinize göre değişmekle birlikte tüm kredi kartları ve banka kartları ile ödeme yapma şansının da sunulduğunu ekleyelim. Özellikle iyzico sanal POS tercih edildiğinde tüm kredi kartları ve banka kartlarıyla ödeme alınabilir. Böylelikle internet siteniz üzerinden alışveriş yapmak isteyen müşterilerinizin mutlaka belirli kredi kartlarına sahip olmaları gerekmez. Bu da daha fazla müşteri ve daha fazla satış anlamına gelir.

  • Takip ve Raporlama

Firmalar sanal POS üzerinden yapılan işlemleri takip edebilir ve rapor alabilir. Böylelikle siparişleri inceleme, satış istatistiklerini değerlendirme gibi olanaklardan faydalanılabilir. Sanal POS kullanan şirketler de satışlarını takip edebilir ve satış stratejilerini gözden geçirebilir.


Sanal POS’ta Neden iyzico Tercih Ediliyor?

İşlerini dijitale taşımak ve online satış yapmak isteyenler sanal POS araştırması yaptıklarında sıklıkla iyzico adını görüyor. Çünkü iyzico tarafından sunulan sanal POS yazılımı pek çok avantaj sunuyor ve bu ihtiyaca başarılı bir çözüm getiriyor. Öncelikle tek bir entegrasyon ile tüm kredi kartları ve banka kartlarından ödeme alınabildiğini belirtelim. Müşteriler ödemelerini taksitle yapma şansından da faydalanıyor.

Sadece TL üzerinden ödeme almak zorunda değilsiniz. Yurt dışından sipariş kabul edebilirsiniz çünkü iyzico sanal POS ile Euro, Dolar, Sterlin veya Ruble gibi farklı para birimleriyle de ödeme kabul edebilirsiniz. Özetlemek gerekirse iyzico sanal POS seçimi yapanların müşterilerine oldukça geniş bir ödeme repertuarı sunmaları mümkün oluyor.

Ödeme sonrasında satış raporları alabiliyor, para gönderim raporlarına kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Yapay zekâ destekli olan bu özel yazılım sahteciliği engelleme noktasında da başarılı bir performans sergiliyor. Kolay iade işlemi gibi diğer beklentileri de karşılayan bir yazılım olduğunu belirtelim. Mobil sistemlerle ve farklı arayüzler ile uyumlu bir yazılımla geliştirilen sanal POS, açık kaynak ve Wallet sistemi ile uyumludur. Yurt dışı ödeme sistemleriyle de uyumlu olması nedeniyle yurtdışına satış yapmak isteyenler için gayet cazip bir tercih oluyor. Tüm bu avantajları bir arada değerlendirenler sanal POS seçimini iyzico yönünde yapıyor.


“iyzico ile Öde” Nedir?

Sanal POS araştırması yaparken “iyzico ile Öde” ile karşılaşabilirsiniz ve  “iyzico ile ödeme nedir?” sorusunun yanıtını merak edebilirsiniz. Ülkemizde hala milyonlarca kişi bankacılık hizmeti almıyor ve banka kartı ya da kredi kartı kullanmıyor. Haliyle bu potansiyel müşterilerin de gerçek müşteriye dönüşmesi için alternatif bir ödeme sistemine ihtiyaç duyuluyor. İşte bu noktada devreye “iyzico ile Öde” giriyor.

Bankacılık hizmeti almayanlar “iyzico ile Öde” sayesinde ödemelerini kolaylıkla yapabilir. Korumalı havale/EFT ya da iyzico bakiye gibi çeşitli seçenekler müşterilerinize sunuluyor. Bu seçenekler arasından en uygun olanı tercih edenler ödemelerini saniyeler içerisinde yapabiliyor. Böylelikle daha fazla satış hedefine de bir adım daha yaklaşılmış oluyor. Bu seçenekler arasında en çok ilgi gören ise iyzico hesaplarıdır. Müşterileriniz bu hesaplara bakiye yükleyebiliyor ve sonrasında herhangi bir kart kullanmadan ödemelerini bu bakiyeden yapabiliyor. Kısacası herkes için uygun bir ödeme metodu sunulduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Elbette günümüzde en önemli faktörlerden biri de güvenliktir. Sanal POS yazılımlarının güvenlik beklentilerini karşılaması büyük bir önem taşıyor. iyzico Sanal POS bu açıdan da beklentileri karşılıyor çünkü yapay zekâ tabanlı bir güvenlik sistemi kullanılıyor. Sahteciliğe karşı alınan tedbirler sayesinde güvenli kullanım beklentisinin karşılanması mümkün oluyor. Bu konuda daha fazla bilgi almak için internet sitesini ziyaret edin.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir