Siz de milyoner olmayı hak ediyorsunuz!

1 – İşler düşündüğünüz kadar zor değil

Bugün dünyada bir sürü para var ve bu paraya sahip olmanın da bir sürü yolu var. Bilmeniz gereken ilk şey paranın dışarıda olduğu ve elde etmenin çok zor olmadığıdır. Aslına bakacak olursanız, herkes milyoner olabilir: yılda 50,000 TL, 20 yılda 1 milyon TL eder.

 

2 – Sadece birikim yaparak olmaz

Her kuruşu biriktirmek gibi eski fikirler artık işe yaramıyor. Birikim yaparak zengin olmayı düşünüyorsanız ancak yaşlandığınız zaman zengin olursunuz. O yüzden birikiminizle yatırım yapmanız şart.

 

3 – Kazandığından az para harcamak

Kazandığınızdan az para harcayın. Zengin olmak istiyorsanız bunu yapmak zorundasınız. Giydiğiniz takım elbise, kolunuza taktığınız saat ve bindiğiniz araba yüzünden birçok borç altına girmeyin. Belli bir noktaya gelene kadar kazandığınızdan az para harcayın.

 

4 – Vergi sistemi hakkında bilgi sahibi olun

Vergi hukukunu öğrenin ve kendi lehinize kullanın. Vergilerden şikayet etmeyi bırakın ve nasıl faydalanabileceğinizi öğrenin.

 

5 – Yatırım konusunda olgunlaşın

Zengin olmanın yolu yatırımlar yapmaktır ancak geliriniz yatırım için kenara para koymanıza fırsat vermiyorsa bunu yapamazsınız. Yatırım yapmak için önce para kazanmalı sonra da biriktirmelisiniz.

Sadece başarılı olabileceğiniz projelere yatırım yapın ve gelirinizden asla vazgeçmeyin.

 

6 – Patron gibi davranmaya başlayın

Fakir ve seyirci gibi davranmayı bırakın. Her konuda patron olun. Akşam yemeği için fatura geldiğinde, patron gibi davranın. Bilgi almak, liste almak, markanızı büyütmek veya yeni bir şeyler öğrenmek için para harcamanız gerektiği zaman küçük bir mızmız gibi değil patron gibi ödeme yapmanız gerekir.

 

7 – Milyoner hesabı yapın

Milyoner olmak için gerekli olan hesabı yapın. Yılda 50,000 TL kazanıyorsanız ve bunun %40’ını kenara nasıl ayıracağınızı hesapladıysanız her yıl 20,000 TL’den 50 yılda amacınıza ulaşırsınız. Hesap kitap yapmazsanız doğru zihniyette olmadığınızdan amacınıza ulaşamazsınız. Matematik evrensel bir dildir.

 

8 – Çeşitlendirmeyin

Çeşitlendirme konseptinin popüler olduğunu biliyorum ancak bu yanlış. Yaşlanmadan ve yorulmadan önce milyoner olmak istiyorsanız inandığınız bir şeyi seçmeniz ve bunun işe yarayacağından emin olmanız gerekir.

Finansal özgürlüğü hak ediyorsunuz. Milyoner olmak için istediğiniz noktaya gelene kadar finansal hedeflerinizden şaşmayın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir