Sizler için seçtiğimiz orijinal iş fikirleri

orijinal iş fikirleri

Günümüzün ekonomik koşullarının talebi yaratıcı düşüncedir. İşletmeler için her geçen gün yeni konseptler ve hizmetler doğmaktadır ve bunlar için hazırda devasa bir pazar vardır. Peki deneyimli ve deneyimsiz girişimcilerin ne yapması gerekiyor?

Yeni iş fırsatları keşfetmek veya kendi fırsatınızı yaratmak için bir an önce harekete geçmelisiniz.

Sizler için seçtiğimi bu orijinal iş fikirlerini harekete geçmenizde size ilham verebilir. İşte 5 müthiş iş girişimi:

 

1 – Amos Wolff, kişisel bisiklet eğitmeni

İster amatör olun isterse de profesyonel. Bisiklet kullanmayı seviyorsanız bisiklet kullanma kabiliyetinizi üst düzeye çıkarmak isteyebilirsiniz. Kişisel bisiklet eğitmeni Amos Wolff hizmetinizde.

 

2 – The Bournville Waffle Company, gezici waffle kamyoneti

orijinal-is-fikri2

Özellikle yaz sezonunda waffle severler için hizmet veren bu kamyonet oldukça büyük talep görüyor.

 

3 – Jacootie Light, bebek arabaları için güvenlik lambaları

orjinal-is-fikir-bebek

Bebek ürünleri sektörü son yıllarda en fazla gelişme gösteren sektörlerin başında geliyor. Durum böyle olunca sektöre yönelik yeni iş fikirlerinin de ardı ardısı kesilmiyor. Bebeklerin güvenliğinin aileleri için birinci öncelik olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bunu bilen girişimcilerin bebek arabaları için tasarladığı güvenlik lambaları, gece bebekleriyle gezintiye çıkmış ailelere

 

4 – Pregdance, hamileler için dans okulu

hamile-dans

Hamilelikte yapılan sporun ne kadar önemli olduğu uzmanlar tarafından sürekli dillendirilmekte. Buradan yola çıkan girişimciler eğlence ve sporu buluşturan hamilelere özel dans okulunu hayata geçirmişler. Hamileleri ve yeni doğum yapmış anneleri hedefleyen bu iş fikri, annelere sağlıklı bir hayatın yanında sosyalleşme fırsatı da sunuyor.

 

5- Geleneksel şapka sanatçısı

Eskiden başarılı bir model olan Nick Fouquet kariyerine geleneksel şapkalar üreterek devam ediyor. Girişimci bu orjinal iş fikrini şapkalara olan merakı sayesinde hayata geçirmiş. Yüzlerce şapka çeşidi üreten Nick bu şapkaları dünyanın dört bir tarafındaki müşterilerine gönderiyor.

 

6- Ruh köpeğinizi bulma servisi

köpek-sahibi-olmak

Köpek sahibi olmak gerçekten büyük bir sorumluluktur. Her köpek cinsinin kendine has karakteristik özellikleri olduğu için köpek sahibi olmak istediğinizde, size ve hayatınıza uyum sağlayacak köpeği bulmak da oldukça zordur. Bu yaratıcı iş fikri sayesinde artık bu hiç dert değil. Dogmatchmaker sitesi sayesinde, arkadaşlık sitelerinde olduğu gibi aramış olduğunuz özellikleri veya kendi özelliklerinizi girerek size en çok uyan köpeklere ulaşabilirsiniz. Aradığınız doğru köpek ve mutluluk sadece bir tık uzağınızda.

 

İlginizi çekebilir

En yaratıcı iş fikirleri
İlham veren girişimcilik projeleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir