Tek Tekelekli Elektrikli Motosiklet

Kendini dengeleyebilen taşıtlar denince; Solowheel, Honda U3-X, Uno ve Segway işin içinde olabilir. Oregon’da kurulan RYNO Motors, küçük ve garip görünüşlü elektrikli araçların arasına kendi inovasyon ürününü de eklemeye hazırlanıyor. RYNO, Bombardier’in EMBRIO konsepti gibi tek tekerlekli ve hiçbir özelliği olmasa bile, bu özelliği gayet dikkat çekici.

Potansiyel rakiplerinin aksine (örneğin UNO) RYNO motosikletlerin yerini almayı amaçlamıyor. En fazla 40 km/h hız yapabilen aracın gidebileceği maksimum uzaklık da 48 km. Daha çok kısa mesafeli kullanımlar için geliştirilmiş bir araç olan RYNO daha çok yayaların tercihi için. Geliştiricileri de scooterlar ile aynı pazara girmeyi düşünmüyorlar. İddiaları yavaş, dengeli, viraj ve köşe dönmekte etkin bir günlük araç tasarlamak yönünde.

RYNO’nun Lityum- Demir Fosfat bataryası bir buçuk saat içinde şarj edilebiliyor. Ağırlığı 57 kilo kadar olan taşıtı, kullanıcısı çok uzun süre taşıyamayacak olsa bile, bir asansör yardımıyla apartman dairesinde bile saklayabilir.

RYNO Motors şimdilik sadece 50 adet ürettikleri bu inovasyon harikası araçların tanesini 25.000 Dolardan satışa sunacak. Ancak önümüzdeki yıl seri üretime geçtiklerinde araçların satış fiyatı 3500 Dolar olacak. Bu girişimcilik ürünü yatırım yapmak isteyen cesur girişimcilerin iştahını şimdiden kabartmışa benziyor.

Bu yenilikçi motosiklet hakkındaki görüşlerinizi bekliyoruz. Bu ürünün distribütörlüğünü alarak pazarlamasını yapmak isteyen girişimciler de bizimle iletişime geçebilirler.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir