“Kokarca” bisiklet kilidi hırsızlara kusturucu gaz püskürtüyor!

Adını hak eden SkunkLock, hırsız adaylarına mide bulandırıcı kimyasal bir gaz püskürterek onları istemsiz olarak kusturan ustaca yapılmış bir bisiklet kilidi.

San Francisco’da yaşayan Daniel Idzkowski, her yıl Amerika’da 1,5 milyondan fazla bisikletin çalındığını öğrenince hırsızlardan korunmak için daha etkili bir çözüm bulmaya karar verdi. 6 aylık bir çalışma sonucunda, içinde en iyi gaz maskelerine bile etki edebilen zararlı ve caydırıcı bir gaz bulunan U şeklindeki bisiklet kilidini üretti. Tamamen yasal olan ve D_1 olarak da bilinen patentli formül, Idzkowski ve ortağı Yves Perrenoud tarafından geliştirildi.

SkunkLock isimli bisiktlet kilidi, sertleştirilmiş karbon çeliğinden yapılmış olup kokarcayı anımsatan siyah-beyaz çizgilerle boyanmıştır. Kilidin geliştiricileri, SkunkLock logosunun hırsızları uzaklaştıracağını ümit ediyor ancak hırsızlar kildi kırmakta ısrar ederlerse kötü bir sürprizle karşılaşacakları kesin. Koku o kadar kötü ki, hırsızları şaşkına çevirerek tiksinti içerisinde kaçmalarını ya da ani bir şekilde kusmalarını sağlayacak. Ayrıca kokudan kurtulmanın bir yolunu bulurlarsa koku kesinlikle yakından geçenlerin dikkatini çekecek ve hırsızlıktan korunma oranını artıracak.

kokarca-bisiklet-kilidi

SkunkLock ekibi örnek girişimcilik ürünü hakkında şunları söylüyor: “Hiçbir kilit birinin bisikletinizi ya da motosikletinizi çalmaya uğraşmayacağını garantileyemez, hele ki pahalı ve riske değer bir şeyse. Ancak SkunkLock, hırsızları caydırma noktasında size en yüksek garantiyi sunuyor. ” 

SkunkLock’un arızalanıp yanlışlıkla gazı sizin yüzünüze püskürtmesinden korkuyorsanız girişimci ekip, kilidin içindeki haznenin patlamasını sağlamanın tek yolunun onu kırmaya çalışmak olduğunu garanti ediyor. Bunu sizin yapmak zorunda kalmamanız ve anahtarı kaybetmeniz durumunda ek anahtar talep edebilmeniz için, satılan her kilide özel bir kod tanzim ediliyor. Şirket bir gece içinde anahtar teslimi seçeneği bile sunuyor.

Idzkowski ve Perrenoud isimli girişimciler, şu an ürünlerini Indiegogo sitesinde kitlesel fonlamaya açtılar. Hedefleri 20.000 dolar olmasına rağmen kampanyanın bitimine 1 ay kala yaklaşık 50 bin dolar toplamı başardılar. SkunkLock’un 2017’de satışa çıkacağı ve fiyatının da yaklaşık 10 dolar civarında olması bekleniyor. Bisiklet hırsızları, SkunkLock için bir yıl daha endişelenmeyeceklerini duyduklarında eminim rahatlayacaklardır.

 

İlginizi çekebilir

Yaratıcı Girişimcilik Örnekleri
Başarılı Girişimcilik Ürünleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir