Teknolojik tasma köpeklerin ne hissettiğini söylüyor

Voyce küçük bir tasma ve sahiplerin köpeklerinin formunu izlemelerine ve sağlık durumlarını anlamalarına yardımcı oluyor.

Son yıllarda hayvanlarla daha iyi iletişim kurmak insanların en büyük fantezilerinden biri olmuştur. Geçmişte köpeklerin düşüncelerini okumak için EEG ( elektroensefalografi ) kullanan No More Woof gibi projeleri görmüştük ancak Voyce küçük bir tasma ve uygulama kullanarak sahiplerin köpeklerinin formunu izlemelerine ve sağlık durumlarını anlamalarına yardımcı oluyor.

Voyce kalp atış hızı ve solunum sayısı gibi yaşam belirtilerini izleyen ve bu süre içinde köpeğin ne kadar aktif olduğunu gözlemleyen içinde sensörler olan bir tasma. Uygulamayı indiren köpek sahipleri hayvanın yeteri kadar uyuyup uyumadığını veya egzersiz yapıp yapmadığını, kaç kalori yaktığını ve kalp atış hızındaki ve solunumdaki anormallikleri görebiliyor. Aynı zamanda uygulama veriyi analiz etmek için algoritmalar kullanıyor ve köpekle sahip arasındaki ilişkinin gelişmesine yardımcı olmak için kişiselleştirilmiş ipuçları ve makaleler sunuyor. Kullanıcılar sosyal ağlar üzerinden fotoğraflar ve istatistikler paylaşabiliyor.

Voyce’la ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyin:

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir