Toptan Takı Satmak

https://www.yeniisfikirleri.net/category/yeni-is-kurmak/

Yeni bir kurmak veya gelir akışınızı arttırmak istiyor olabilirsiniz. Takı toptancılığı çekici fırsatlar sunan bir iş fırsatıdır.

Diğer işletmelere veya müşterilere her zaman popüler olan takılardan, pırlantalardan veya moda olan diğer parçalardan satabilirsiniz. Depo alanınız varsa veya genel masraflardan kısmak istiyorsanız bu işi evinizden de yürütebilirsiniz.

İşte sizlere toptan takı satışına nasıl başlayacağınıza dair ipuçları:

 

Toptan takı satışı nasıl yapılır?

1 – İş modelinize karar verin. İşletmeden işletmeye mi işletmeden tüketiciye mi satış yapacaksınız? Birinci model de takıları toptan fiyattan alıp sonrasında takı satışı yapan perakedencilere satabilirsiniz. Takıları sattığınız fiyat perakende satış fiyatının altında ancak sizin aldığınız fiyatında da üstünde olur. İlk yatırım için yeterli sermayeniz varsa ve ürün deponuz hazırsa ilk model sizin için daha uygun olur çünkü takıları toptan almanız yüksek kar marjı elde etmenizi sağlar. Ayrıca perakende ticarete göre daha az müşteriniz olur ve bu müşteriler profesyonellerden oluşur. İkinci modelde takıları toptan alıp son kullanıcıya satarsınız. Takıları ev partilerinde, internet sitenizde, takı dükkanında veya e-ticaret sitelerini kullanarak satabilirsiniz. Satışlar tamamen online olacaksa drop-shipping hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

2 – Taklit mücevherler mi, moda takılar mı yoksa kıymetli mücevherler mi satacaksınız? Satmak istediğiniz takı türünü seçin. Örneğin gümüş takılar, altın ve platin takılar, kübik zirkon takılar veya boncuk işlemeli takılardan satabilirsiniz. Taklit mücevherlerin toptan fiyatı daha ucuzdur ve aynı zamanda daha düşük kalitededir. Kıymetli mücevherler çok pahalıdır ve deneyim, dikkat ve özen gerektirir. Bununla birlikte kıymetli metaller ve değerli taşların fiyatı ve kalitesi çeşitlilik gösterir. Altın, gümüş ve değerli veya yarı değerli taşlar gibi doğal maddelerden yapılan güzel parçalardan da satabilirsiniz.

3 – Pazarlama faaliyetlerinize karar verin. Birinci modelde müşterileri garanti altına almanın en hızlı yolu ürünleri çekici fiyatlardan satmaktır. Bir diğer seçenek de ticari fuarlara katılmaktır. İkinci modeldeki başarınız; gittigidiyor gibi internet sitelerinde belirlediğiniz fiyat, açıklamalar ve potansiyel müşteriler için kullandığınız anahtar kelimelere bağlı olarak değişecektir. Kendi internet sitenizi açacaksanız ücretli reklamlardan faydalanabilirsiniz.

4 – Kendiniz için uygun olan iş modeline karar verdikten sonra bir iş planı yapın. Takı dağıtımında birinci ve ikinci modeli birleştirebilirsiniz. Belli sayıda ürün alan profesyonel müşterilerinize ( işletme sahibi ) ciddi indirimler yapın ve ürünleri tek tek alan perakende tüketicilere tam fiyattan satış yapın. Takı üreticileri ve kaynakları sık sık değiştiğinden Google’da araştırma yaparak başlayabilirsiniz.

5 – Hoşunuza giden takı stillerini seçin ve sizin için uygun olan takı fiyatlarını belirleyin. Firmalara takı toptancısı olarak başvurun. Daha sonra sanal veya gerçek olarak kapılarınızı açın ve yeni müşterilerinizi kabul edin.

Tak satmak isteyen girişimcilere özel yazılar kaleme almaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir