Kadın iç çamaşırı toptancısı veya imalatçısı olmak

Kadın iç çamaşırı toptancısı ve imalatçısı açmak için bundan daha iyi bir zaman bulamazsınız.  Bu iyi bir adım. Faaliyete geçiş süreci gözünüzü korkutabilir ancak biz size yardımcı olacağız.

Kadın iç çamaşırı toptancılığına ve imalatına başlamayı mı düşünüyorsunuz? Size başlangıç için bilmeniz gerekenleri anlatacağız.

 

Kadın iç çamaşırı sektörüne genel bakış ve tahminler

Victoria’s Secret artık sır değil. Kadın iç çamaşırları ve gecelikleri Türkiye’nin ana endüstrilerinden biridir ve yıllık satış rakamları yaklaşık 2 milyar TL’dir. İhracatta ise dünyada Çin ve Honkong’tan sıra 3.sırada yer almaktadır.

Toptancıların ve üreticilerin birçoğu büyük markalarla girdiği doğrudan rekabeti kazanmakta zorlanırlar. Bu nedenle kadın iç çamaşırı toptancılığı ve/veya imalatı işinizle ilgili stratejiler oluştururken pazar yerindeki boşluklardan kendi çıkarınızla doğrultusunda faydalanabilmek için büyük markaların tekliflerini ve pozisyonlarını dikkatli bir biçimde analiz etmeniz gerekir.

 

İç çamaşırı işini konumlandırırken odak grupları kullanın

Pazara girebilmek için var olan yerlere değil pazardaki boşluklara yönelmeniz gerekir. Odak gruplar iç çamaşırı pazarındaki gelecek trendleri belirlemenize ve şirketin pazarlama mesajlarını şekillendirmenize yardımcı olur.

Adayları eleyin

Odak grubunuza katılan kişilerin hedef kitlenizi temsil eden kişilerden oluştuğundan emin olmanız gerekir. Örneğin yaş ve gelir kriterlerinize uyan bir kadın yüksek kalitede iç çamaşırlarından düzenli olarak satın almıyorsa odak grubunuz için iyi bir seçim olmayacaktır.

Moderatör bulun

Moderatörler açık uçlu sorular sorarak ve sohbetin yolunda gitmesini sağlayarak odak grup katılımcılarından önemli bilgiler toplar. Moderatörün tarafsız olması gerekir. Bu nedenle bu rolü en iyi şekilde icra edecek tarafsız birini bulmanız oldukça önemlidir.

Nesnel olun

Odak gruplar çoğu zaman duymaktan hoşlanmayacağınız şeyler söyler. Ürün veya tarz seçimlerinizle ilgili negatif yorumları önemsememek yerine onları kabul edin ve bu yorumları iç çamaşırı hattınızı geliştirmek için kullanın.

 

Kadın iç çamaşırı toptancılığına ve imalatına başlayacaklar için iş planı

Başlangıç aşamasındaki girişimciler iş planlarını hazırlarken çok çalışırlar ve başlangıç stratejisinin detaylarını belirlerken sayısız saat harcarlar. Ancak iş planı endüstriyle ilgili malzemeleri dahil edene kadar bitmez.

Endüstri analizleri kadın iç çamaşırı toptancılığı ve imalatı yapan şirketlerin iş planlarında yer alan bölümlerdir ve genellikle yatırımcılar veya bankalar tarafından istenir.  Endüstri analizleri herhangi bir konuyu çevresindeki ögelerle birlikte ele alabilmeniz için oldukça önemlidir.

Başarılı olmak istiyorsanız yaygın endüstri analiz hatalarından kaçınmanız ve girişiminizi endüstri şartlarına uygun bir şekilde yansıtmanız gerekir.

 

Rakipleri araştırın

Kadın iç çamaşırı toptancısı ve imalatçısı olmadan önce rekabetin ne kadar güçlü olduğunu araştırmanız gerekir. İnternet üzerinden araştırma yaparak bulunduğunuz bölgedeki rakiplerinizin listesine ulaşabilirisiniz.

Rekabetin ne durumda olduğuyla ilgili bilgi sahibi olmanız oldukça önemlidir. Rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini net bir şekilde değerlendirebilmek için araştırmanıza zaman ayırın.

 

İyi tavsiye kaynakları bulun

Kadın iç çamaşırı toptancısı veya imalatçısı işine girme konusunda ciddiyseniz bu işi yapan birileriyle konuşmak bir sonraki adımınız olmalıdır. Şunu aklınızdan çıkarmayın ki yerli rakipler sizinle muhatap olmayacaktır. Sonuçta bu işten ne çıkarları olacak ki?

Bununla birlikte ülkenin başka bir noktasında bu işi yapan kişiler sizin için harika bir eğitim kaynağı olacaktır çünkü sizi rakip olarak görmeyeceklerdir. Doğrusunu söylemek gerekirse deneyimli girişimcilerin birçoğu acemi girişimcilere tavsiyeler vermekten hoşlanır. Sizinle konuşmayı kabul edecek bir girişimci bulmak zaman alabilir ancak çabalarınıza değecektir.

 

Kadın iç çamaşırı toptancısı ve imalatçısı için girişim alternatifleri

Kadın iç çamaşırı toptancılığına veya imalatına girerken ya sıfırdan bir iş kurmanız ya da gelecek vaat eden ve satılık olan bir şirketi satın almanız gerekir. Var olan bir kadın iç çamaşırı toptancısı ve imalatçısını almanın bir sürü avantajı vardır.

 

Bayilik almak sizin için daha akıllıca olabilir

Bayilik aldığınızda ve markanın ekonomik performansını güçlendirdiğinizde başarılı bir işletme sahibi olma şansınızda daha yüksek olur.

Kadın iç çamaşırı toptancısı veya imalatçısı olmadan önce bayilik seçeneklerini değerlendirin.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir