Rafting Tur Şirketi Kurmak

Başarılı bir girişimci olmak için gerekli olan yaratıcılığa ve azme sahipseniz rafting yolculukları ve turları işine girebilirsiniz. Aşağıda yer alan samimi ve kapsamlı makaleyi okuyarak bu eğlenceli ve kazançlı işte nasıl başarılı olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Rafting yolculukları ve turları işine mi girmek istiyorsunuz?

Başarılı bir başlangıç yapmak için ihtiyacınız olan şeyleri biz size söyleyelim. İşte sizlere başarılı bir rafting şirketinin nasıl kurulacağıyla ilgili ipuçları:

 

Yeni rafting şirketleri için ön koşullar

Rafting popüler bir eğlencedir. Tüketicilerin su sporları sevgisini beyaz sularla birleştiren rafting sporu ailelere ve arkadaş gruplarına günlük veya bir günden fazla süren deneyimler sunar.

Ancak nehirde yaşam kolay değildir, özellikle de önemli başlangıç gerekliliklerini yerine getirmeyen girişimciler için. İlk olarak yılın bütün zamanı veya çoğu zamanı su seviyesini koruyan bir nehre erişiminizin olması gerekiyor.

Bir diğer önemli başlangıç gerekliliği de rafting envanteridir. Başlangıç sermayeniz kısıtlı olsa bile ucuz malzemeler almaktan kaçının. Rafting botunun kalitesi güvenlik konusudur. Kaliteli ekipmanların yatırım getirisi çok daha iyidir çünkü uyduruk şişme botlara göre daha dayanıklıdırlar.

 

Rafting girişimcileri için risk yönetimi ipuçları

Rafting girişiminizin mali sorumluluk sigortasını düşündünüz mü? Henüz düşünmediyseniz en kısa sürede düşünmeniz gerekiyor. Rafting girişimlerinin ve diğer riskli eylemlerin yükümlülük kapsamları daha zorludur. Ancak şunu aklınızdan çıkarmayın ki yeterli bir sigorta korumanız olmazsa girişiminiz başarısız olur.

Diğer taraftan faaliyet boyunca kapsamlı güvenlik politikaları uygulamak zorundasınız. Can yelekleri, kasklar ve diğer güvenlik ekipmanları iyi bir başlangıçtır. Ancak aynı zamanda diğer standart güvenlik prosedürlerini tanımlamak için sektörü de araştırmanız gerekiyor.

rafting-şirketi

Rafting turları için rehberler bulmak

İyi donatılmış bir rafting faaliyeti, nitelikli rehberlerden oluşan bir ekip ve destek personeli olmadan başarılı olamaz. Girişiminiz için rehberler bulmak kolay olmayacaktır. İnsanların birçoğu rafting deneyiminin olduğunu söylese bile deneyimli adayları tanımlamak ustalık ve dikkat gerektirir.

Yerel ağlar nitelikli rehberler bulmanın en iyi yoludur. Gazetelerdeki iş ilanlarından ve internet üzerindeki iş arama motorlarından faydalanabilirsiniz. Ancak önemli olan bulunduğunuz bölgeyle ilgili bilgi birikimi olan rehberler bulmaktır.

Rafting deneyiminin yanı sıra adayların uyuşturucu ve alkol politikalarına da uyması gerekir. Girişiminizin ihtiyacı olan son şey müşterilerinizin hayatlarını tehlikeye sokacak sarhoş rehberlerin neden olduğu negatif tanıtımdır.

 

İş planı hazırlamak

Yeni işletme sahiplerinin yaptığı ortak hatalardan biri iş planı hazırlamadan şirket kurmaktır.

İş planı yazmanın en önemli faydası iş planının hem çerçeve hem de yol haritası olarak kullanılmasıdır. İş planınız yoksa uzun vadede liderliğiniz yetersiz kalır ve rafting işinizin başarı şansı kısıtlanır.

Misyonunuzu tanımlayarak başlayın. Misyon bildirisini yazma süreci karmaşık olmak zorunda değildir. Misyondan sonra planın diğer parçaları yerli yerine oturur.

 

Rekabeti araştırın

Bulunduğunuz bölgede rafting işine başlamadan önce rekabetin ne kadar güçlü olduğunu araştırın.

Var olan şirketlerin pazarda kendilerini nasıl konumlandırdıklarına ilişkin bilgi sahibi olun ve daha sonra kendinizi nasıl farklılaştırabileceğinizi tasarlayın.

 

Deneyimli girişimcilerden tavsiyeler alın

Rekabeti değerlendirdikten sonra bu işi yapan kişilerle konuşmalısınız. Yerli rakiplerinizin size tavsiye vereceğini düşünüyorsanız fazla iyimsersiniz demektir. Size işi öğretmeleri için delirmiş olmaları gerekir.

Diğer taraftan, ülkenin diğer ucunda rafting işiyle uğraşan kişiler doğrudan rakip olmadığınızı anladıkları anda sizin için harika bir bilgi kaynağı olacaklardır. Aslına bakacak olursanız size tavsiyeler ve bilgiler vermekten memnuniyet duyacaklardır.

 

Var olan bir şirketi almanın avantajları

Yüzdeleri temel aldığımızda, girişimcilerin birçoğu var olan bir işi almak yerine sıfırdan bir iş kurmayı tercih ediyorlar. Ancak sıfırdan bir iş kurmak kolay değildir ve çoğu ilk yılda iflas eder.

Peki, var olan bir işletmeyi mi almalısınız yoksa sıfırdan bir iş mi kurmalısınız? Bu noktada dikkate almanız gereken bir sürü faktör olacaktır. Var olan bir rafting işletmesini satın alırsanız yatırımınızın geri dönüşünü kısa sürede alırsınız çünkü kanıtlanmış operasyona ve var olan müşteri tabanına sahip olursunuz.

 

İlginizi çekebilir

Bungee jumping işine nasıl başlanır?
Paintball sahası açmak
Tur şirketi kurmak isteyenlere
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir