Tutkulu ve çalışkan bir girişimciden daha çekici hiçbir şey olamaz!

Olay samimi ilişkiler olduğunda girişimciler aleyhine bir sürü şey söyleniyor. Girişimcilerin çok kötü partnerler olduğunu söyleyen sayısız makale okudum. Medya bile girişimcileri sık sık soğuk,  ilgisiz ve sığ olarak resmediyor.

Ancak ben buna katılmıyorum.

Deneyimlerime göre, girişimciler dünyadaki en duyarlı, en zeki, en hisli ve en içten insanlar. Sonuçta sıfırdan bir iş kurmaya çalışmak ve kurmak cesaret isteyen bir şey. Partnerlerin ikisinin de girişimci olduğu bir ilişkiye ve evliliğe şahitlik ettim ve gördüğüm en aşk dolu ve duygusal yönden en istikrarlı ilişkiydi.

Her girişimcinin ilişkisi gökkuşakları ile mühürlenmiştir ve altına batırılmıştır demiyorum. Sonuçta hepimiz insanız ve sahip olduğumuz araçlarla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Hadi gelin neden girişimcilerin iyi bir partner olduğundan bahsedelim.

 

1 – Tutkuludurlar

Bir girişimci ile yaşanan ilişki duygusal iniş ve çıkışlarla doludur. Bir anları bir anlarını tutmaz. Ancak duygusal gelgitlerini yansıtmaları iyi bir şeydir. İşlerine tutkuyla ve heyecanla bağlıdırlar ve bu durum sadece işleri için geçerli değildir. Aynı derecede hayata ve size karşı da tutkuyla ve heyecanla bağlıdırlar. Sizi hiç kimse bir girişimci kadar tutkulu sevemez.

 

2 – Kararlıdırlar

Daha önceden bir girişimci ile birlikte olduysanız ne kadar kararlı olduklarını biliyorsunuzdur. Olay iş olduğunda harikadırlar. Hayallerinin önünde hiçbir şey duramaz ve izin yapsalar bile kendilerini hızlı bir şekilde toplarlar ve hiç olmadığı kadar odaklı çalışırlar. Bu durum ilişkilerinde de böyledir.

Ne istediklerini bilirler ve bunun peşinden koşmaktan korkmazlar. Kalbinizi kazanmak için ne kadar gerekiyorsa beklerler ve kalbinizi kazandıktan sonra sizi el üstünde tutarlar. İlişkiniz zor ve problemli bir döneme girse bile bocalamazlar.

Sonuna kadar sizinle olurlar.

 

3 – Vicdanlıdırlar

Girişimcilerin birçoğu, bir şekilde dünyaya yardımcı olmak amacıyla faaliyete geçerler. Fark yaratmak isterler. Yardımcı olabilecekleri bir şey varsa kayıtsız kalamazlar. Toplumdaki insanların, müşterilerinin ve alıcılarının hayatlarının daha iyi olmasını isterler.

Girişimciler, partnerlerine ve ilişkilerine fazlasıyla değer verirler. Partnerlerine destek olurlar ve partnerlerini motive ederler. Partnerlerini değiştirmeye çalışmazlar.

 

4 – Önemsediklerini göstermekten korkmazlar

Birisi sürekli olarak sizinle uğraşıyorsa bu karşı tarafın size karşı güçlü duygular beslediğini gösterir. Girişimciler hedeflerinin peşinden koşarken coşkulu olurlar. İnsanları  – müşterileri veya önemli diğer kişileri – umursadıklarını göstermekten çekinmezler.

Size her gün onlar için ne kadar önemli olduğunuzu söyleyeceklerdir. Kendinizi özel hissetmenizi sağlayacaklardır çünkü özelsiniz. Sizi sevdiklerini bilmeniz önemli çünkü istedikleri insan sizsiniz ve size karşı kayıtsız kalmamaları gerektiğini bilirler.

 

5 – Eğlencelidirler!

Girişimciler hayatı dolu dolu yaşarlar. İnşa ettikleri bir imparatorlukları vardır ve siz de inşa aşamasının bir parçası olabilirsiniz. Sıfırdan bir iş kurmalarına yardımcı olabilirsiniz veya var olan girişimleriyle alakalı konularda duygusal destek sağlayabilirsiniz.

Büyük bir şeyin parçası olmanız ve bu başarının ayrılmaz bir parçası olduğunuzu bilmeniz oldukça heyecan vericidir. Çalışan bir girişimci partneriniz varsa kendinizi şanslı sayın çünkü bu ilişki yaşayacağınız en bereketli ilişki olacak.

Birbirinizden bir şeyler öğrenmeye devam ederseniz ve birbirinizin gelişmesine yardım ederseniz, ilişkiniz uzun yıllar sağlıklı bir şekilde yürüyecektir.

 

İlginizi çekebilir

İşkolik girişimcilerin evliliklerinde de başarılı olma yolları
Zengin koca nasıl bulunur?
Zengin kadın nasıl bulunur?
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir