Vücut sıcaklığına bağlı olarak renk değiştiren giysi

Radiate Atletics tarafından üretilen tişörtler antreman yaparken ne kadar zorlandığınızı görmenizi sağlıyor.

Bazılarımız için sadece spor salonuna yürümek bile egzersiz sayılabiliyor. Spor salonuna gittiğimizde herhangi bir egzersizin iyi bir egzersiz olduğunu ve ter döktüğümüzde sıkı çalıştığımızı anlıyoruz. Fakat Radiate Athletics ekibinin bunu anlamada daha iyi bir yolu var: Radiate, hem terlerken sizi kuru tutan hem de hangi kaslarınızı çalıştırdığınızı görmenizi sağlayan ve vücudunuzun yaydığı ısıya bağlı olarak renk değiştiren bir inovasyon harikasi bir egzersiz tişörtü!

İki gün içinde Kickstarter kanalıyla hedeflediği bütçeyi katlayan ve şu anda Halen mevcut olan Radiate, renk değiştirme teknolojisininin yanında ısı değişikliklerine renk değiştirerek cevap veren mürekkepleri de kullanarak performansınızın mevcut düzeyini bilmenizi sağlıyor. Tüm bunları da aslında vücudumuzda ısınan bölgelere karşı tepki göstererek yapıyor. Çok basit ama çok güzel bir girişimcilik örneği.

Radiate’in yorumu ise şöyle:

“Eğer spor salonunda çalışıyor ya da en sevdiğiniz sporda mücadele ediyorsanız, vücudunuz maksimum performansa ulaşmak için inanılmaz şeyler yapar – damarlar genişler, metabolizma hızlanır, kaslar şişer ve vücudunuz sıcaklık yayar. Vücudunuz olağanüstü bir makinedir. Radiate tişörtleri nihayet ne kadar kalori yaktığımızı, maksimum düzeyde çalışan kaslarımızı, vasküler aktivasyonumuzu ve vücudumuzun kilit bölgelerinde artan vücut ısımızı görmemizi sağlıyor.”

Çevre dostu ve toksik olmayan boyalar kullanılan tişörtün bütün imalatını Amerika’ya getirmek için Kickstarter üstlenmiş. Ayrıca terlemenizi engelleyen standart esnek egzersiz tişörtünüz olacak bu ürün aslında siz terlerken ısındığında farklı bir renge dönüşüyor. Bu renk dönüşümü hangi kasların çalıştığını ya da ne kadar sıkı çalıştığınızı doğrulamak için oldukça yararlı.

Kıskandırıcı bir vücuda sahip sporcunun tişörtü test ettiği videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Siz değerli okuyucularımız için en güzel inovasyon örneklerini ve girişimcilik fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir