Yatarak çalışmak isteyenler için mıknatıslı çalışma istasyonu

Sağlıklı varyasyonlar sunmak amacıyla geliştirilen Altwork çalışma istasyonu yaslanmadan oturmaya kadar farklı çalışma pozisyonlarına göre ayarlanabiliyor.

Zamanının büyük bölümünü bilgisayar başında geçiren ofis çalışanlarının birçoğu kötü duruş ve sırt problemlerinden muzdariptir. Kullanıcıların çalışma pozisyonlarına daha kolay adapte olmasını sağlayan ve egzersizi teşvik eden hareketli masa ve sallanan tabure gibi alternatif ofis mobilyalarını daha önceden görmüştük. Bugün sizlere yeni bir inovatif iş fikrinden bahsedeceğiz. Uyarlanabilir çalışma istasyonu Altwork kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamak ve sağlıklı varyasyonlar sunmak amacıyla yaslanmadan oturmaya kadar farklı çalışma pozisyonlarına göre ayarlanabiliyor.

Altwork kullanıcının bilgisayar ekranını ve klavyesini entegre ediyor ve masa yüzeyinin altındaki çelik tabaka ile temas kuran mıknatıslar bilgisayar ekranı ve klavyenin düşmesini engelliyor. Altwork; oturma, işbirlikçi, ayakta durma ve yaslanma olmak üzere dört ana pozisyona göre ayarlanabiliyor.  Ergonomi uzmanlarının birçoğu pozisyon değişikliğinin sağlıklı bir iş gününün sırrı olduğuna inanıyor.  Bu nedenle Altwork kullanıcının bir düğmeye basarak sorunsuz bir şekilde pozisyonunu değiştirmesine ve ekstra ayarlamalar yapmasına olanak sağlıyor.

Altwork’un 2016 yılının ortalarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Perakende satış fiyatı 5,900 dolar olacak ancak şimdiden sipariş verenler ürünü 3,900 dolardan satın alabiliyorlar.

Aşağıdaki videoyu izleyerek inovatif iş fikri Altwork çalışma istasyonu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Siz değerli okuyucularımıza özel inovasyon ürünlerini ve yeni iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Başarılı inovasyon fikirleri
Ofis çalışanları için yatağa dönüşen masa

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir