Yeni Yatırım Fikri: Doğal Afet Paketi

Doğal afetler hayatımızın bir gerçeği. Özellikle de ülkemizin deprem kuşağında bulunması. İnsanlar bilinçlendikçe doğal afetler için yeni önlemler almaya başlıyor ve bu önlemler de yeni iş alanlarının doğmasını sağlıyor. Doğal afet paketi de bunlardan sadece biri.

 

Doğal afet paketi işinde nelere ihtiyacınız olacak?

Öncelikle işletme ruhsatı almanız gerekmektedir. Garanti altına almanız gereken ilk şey budur çünkü bütün işletme türleri için işletme ruhsatı gereklidir.

Şunu aklınızdan çıkarmayın işletme ruhsatı sadece bir gereklilik değildir, yasal bir işletme olduğunuzun da kanıtıdır.

İhtiyacınız olan bir diğer şeyse nakliye için uygun bir yer bulmaktır. Farklı yerlere gönderim yapmanız gerekecektir ve bu nedenle işletmenizin konumu gönderimler için uygun olmalıdır. Bu da demek oluyor ki afet paketlerinizi hava, kara ve deniz yoluyla rahatlıkla gönderebileceğiniz bir yere ihtiyacınız olacaktır. Bir diğer önemli noktaysa paketlerin envanteridir. Gönderdiğiniz paketleri dikkatli takip etmelisiniz çünkü size sipariş veren insanlar siparişlerinin zamanında ve istedikleri miktarda gelmesini isterler.

 

Doğal afet paketi işiniz için planlama yapmalısınız

Bu tür bir işe başlarken müşterilerinize ne tür ürünler satacağınızı tespit etmelisiniz. Müşterilerin sizden hangi ürünleri alabileceğini net bir şekilde anlamaları için belirgin bir plan hazırlamalısınız. Bu amaçla başlangıç aşamasında belli birkaç ürünle başlayıp daha sonra ürün çeşitlerinizi artırabilirsiniz.

Bütçenizin genişletilebilir olması gerekir. Bu tür bir işe başlarken büyüyebilmek için büyük miktarda paraya ihtiyacınız olacaktır. Bankalardan veya yatırımcılardan kredi alabilirsiniz. Şundan emin olabilirsiniz ki bu tür bir işe girdiğinizde ödünç olarak aldığınız parayı zamanla geri ödeyebilecek gücünüz olacaktır. Planlamanız gereken bir diğer konuysa ürünlerinizi alacağınız tedarikçilerle ve birlikte çalışacağınız nakliye firmalarıyla iyi ilişkiler kurmaktır. Bu firmalarla iyi ilişkiler kurmak oldukça önemlidir çünkü size ürünleri bu firmalar sağlayacaktır. Müşterilerle iyi ilişkiler kurmanızda büyük rol oynarlar. İşletmenizin reklamını yapın. İyi reklamlar hazırlayın. Müşterilerinizin sayısının artmasında reklamların rolü büyüktür. Vakit kaybetmeden reklam faaliyetleriniz için çalışmalara başlayın ki iyi bir çıkış yakalayabilesiniz. Çalışanlar alabilirsiniz. İşe alacağınız çalışanların görevi işletmenizin pazarı payını artırmak olacaktır. Ve daha sonra envanterinizi hazırlayın.

Yeni iş alanlarını ve yatırım fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bol kazançlar!

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir